Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Reanimacja Światowida
~~Butelkowe Parzydło niezalogowany
20 marca 2018r. o 8:27
Przecież to nie jest żaden "światowid" tylko portrety dwóch pierwszych władców polski Mieszka I i Bolesława Chrobrego (ociec i syn) oraz ich żona/matka Dobrawa Czeska. Co więcej - na posągu jest godło naszego kraju i to w koronie (nie wiem jak to za PRL przeszło). Więc nie ma co utyskiwać, że to jakiś pogański posąg tylko trzeba było przeczytać test (w którym jest napisane to co ująłem powyżej) a nie tylko nagłówek.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka niezalogowany
20 marca 2018r. o 8:33
~~Butelkowe Parzydło napisał(a): Przecież to nie jest żaden "światowid" tylko portrety dwóch pierwszych władców polski Mieszka I i Bolesława Chrobrego (ociec i syn) oraz ich żona/matka Dobrawa Czeska. Co więcej - na posągu jest godło naszego kraju i to w koronie (nie wiem jak to za PRL przeszło). Więc nie ma co utyskiwać, że to jakiś pogański posąg tylko trzeba było przeczytać test (w którym jest napisane to co ująłem powyżej) a nie tylko nagłówek.


Dokładnie, a koronę "dorobiono" orłu po upadku komuny. Wg mnie ten pomnik pięknie łączy stara kulturę pogańską (kojarzony z Światowidem) z chrześcijańską (Mieszko, Dobrawa)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Beżowobrązowa Dynia niezalogowany
20 marca 2018r. o 9:25
emem napisał(a): Brawo! Swietna decyzja i dobrze, ze zrobi go M Grobelny!

Noooo!
To teraz już mam pewność że inicjatywa jest ok, skoro popiera ja taki autorytet.
Szkoda że to poparcie to takie bez żadnych argumentów. No ale nie ma co marudzić. Z takimi AUTORYTETAMI przecież się nie dyskutuje.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
29
Bernard
20 marca 2018r. o 9:35
~~Beżowobrązowa Dynia napisał(a):
emem napisał(a): Brawo! Swietna decyzja i dobrze, ze zrobi go M Grobelny!

Noooo!
To teraz już mam pewność że inicjatywa jest ok, skoro popiera ja taki autorytet.
Szkoda że to poparcie to takie bez żadnych argumentów. No ale nie ma co marudzić. Z takimi AUTORYTETAMI przecież się nie dyskutuje.


Powiem ci, że sam swego czasu miałem dość krytyczny stosunek, z różnych względów, do naszego etatowego artysty BOK MCC.
Ale potem zobaczyłem go przy pracy, zobaczyłem jego pracę, zobaczyłem jego działania w ramach Pleneru... i nabrałem szacunku. I tak mi zostało.

bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Beżowobrązowa Dynia niezalogowany
20 marca 2018r. o 9:42
Bernard napisał(a):
~~Beżowobrązowa Dynia napisał(a):
emem napisał(a): Brawo! Swietna decyzja i dobrze, ze zrobi go M Grobelny!

Noooo!
To teraz już mam pewność że inicjatywa jest ok, skoro popiera ja taki autorytet.
Szkoda że to poparcie to takie bez żadnych argumentów. No ale nie ma co marudzić. Z takimi AUTORYTETAMI przecież się nie dyskutuje.


Powiem ci, że sam swego czasu miałem dość krytyczny stosunek, z różnych względów, do naszego etatowego artysty BOK MCC.
Ale potem zobaczyłem go przy pracy, zobaczyłem jego pracę, zobaczyłem jego działania w ramach Pleneru... i nabrałem szacunku. I tak mi zostało.

Tak samo postrzegam Pana Grobelnego i jego działania. Podziwiam jego odwagę w podejmowaniu zadań.
Chodzi mi tylko o sposób argumentowania (a raczej zupełny jego brak) przez imć emema.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Niebieski Mieczyk niezalogowany
20 marca 2018r. o 9:46
Bernard napisał(a):
~~Beżowobrązowa Dynia napisał(a):
emem napisał(a): Brawo! Swietna decyzja i dobrze, ze zrobi go M Grobelny!

Noooo!
To teraz już mam pewność że inicjatywa jest ok, skoro popiera ja taki autorytet.
Szkoda że to poparcie to takie bez żadnych argumentów. No ale nie ma co marudzić. Z takimi AUTORYTETAMI przecież się nie dyskutuje.


Powiem ci, że sam swego czasu miałem dość krytyczny stosunek, z różnych względów, do naszego etatowego artysty BOK MCC.
Ale potem zobaczyłem go przy pracy, zobaczyłem jego pracę, zobaczyłem jego działania w ramach Pleneru... i nabrałem szacunku. I tak mi zostało.

Szacunek nalezy sie kazdemu czlowiekowi. Ocena prac tworcy nalezy do innych kategorii. Tu opinie moga byc, i sa rozne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ametystowy Pomidor niezalogowany
20 marca 2018r. o 10:54
zostawić pomnik na miejscu w gdzie sał do tej pory . nie kombinować !!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Beżowobrązowa Dynia niezalogowany
20 marca 2018r. o 11:01
~~Ametystowy Pomidor napisał(a): zostawić pomnik na miejscu w gdzie sał do tej pory . nie kombinować !!!!

A jak tu nie kombinować. Przecież po sąsiedzku lada dzień ma powstać centrum przesiadkowa. Toż aż się prosi o postawienie "galerii". A placyk po pomniku będzie pasował jak ulał.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.