Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Słoneczna energia to czysty zysk
~~Zielonoszary Krwawnik niezalogowany
17 czerwca 2018r. o 20:26
Ja mam 5,13 KWP instalacje za prawie 25 tys. Bardzo dobry sprzęt z gwarancjami najmniej 10 lat. Czyli spokojnie powinny wytrzymać okres zwrotu. Mieszkałem w Niemczech prawie 10 lat i tam te instalacje są od lat 90 nawet i działają bez zarzutu. Na argument spadającej sprawności mogę powiedzieć tak: Szybciej rosną ceny prądu niż spada sprawność moich paneli. ( wg danych producenta 0,6% rocznie a po 25 latach nie mniej niż 83,6%)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Oranżowy Zaślaz niezalogowany
17 czerwca 2018r. o 20:37
~~Cyklamenowy Dziurawiec napisał(a):
~~Oranżowy Zaślaz napisał(a):
~Rudy Buk napisał(a): W Niemczech się oplaca a u nas nie?


W Niemczech ludzie zarabiają 3X tyle co my. Jeśli by u nas instalacje fotowoltaniczne były 3x tańsze lub zarabialibyśmy 3x więcej , pewnie też dużo więcej byłoby tych instalacji u nas. Instalacje fotowoltaniczne mogą być opłacalne tam, gdzie jest spore zużycie energii rocznie. Jak ktoś ma niskie rachunki za prąd okres zwrotu może być długi.


tam taka instalacja też kosztuje 3Xtyle


Może robocizna tak ale materiał podobnie jak u nas. Koszty energii elektrycznej też sa tam wyższe, pewnie dlatego koszt instalacji wraca się szybciej.
Każdy wydaje swoje pieniądze na co uważa . Osobiście uważam , że wielu producentów w folderach reklamowych podaje zawyżone parametry przy idealnych warunkach. Natomiast sama opłacalność inwestycji zależy od wielu indywidualnych czynników. Tak więc pisanie, że energia słoneczna to czysty zysk nie zawsze jest prawdziwe.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Płowożółta Macierzanka niezalogowany
17 czerwca 2018r. o 20:44
co to za nowa jednostka kWp - kW pic?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielonoszary Krwawnik niezalogowany
17 czerwca 2018r. o 20:51
kWp czyli Kilowat Peak , przyjęte standardy 1000w/m2 temp 25 st C
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Oranżowy Zaślaz niezalogowany
17 czerwca 2018r. o 20:54
~~Zielonoszary Krwawnik napisał(a): Ja mam 5,13 KWP instalacje za prawie 25 tys. Bardzo dobry sprzęt z gwarancjami najmniej 10 lat. Czyli spokojnie powinny wytrzymać okres zwrotu. Mieszkałem w Niemczech prawie 10 lat i tam te instalacje są od lat 90 nawet i działają bez zarzutu. Na argument spadającej sprawności mogę powiedzieć tak: Szybciej rosną ceny prądu niż spada sprawność moich paneli. ( wg danych producenta 0,6% rocznie a po 25 latach nie mniej niż 83,6%)


Jaki wyliczyli teoretyczny okres zwrotu? Czy przez te 10 czy 20 lat nic się nie popsuło? nie wymagało serwisowania?
Teraz powiedz przeciętnemu Kowalskiemu aby wydał 25 tys. na instalacje, która pozwoli mu zaoszczędzić około 100 - 150 zł na mies. Ok mógłby wziąść kredyt, ale wtedy całkowity koszt instalacji wyjdzie 2 x tyle. System dotacji prosument jest tak pomyślany, że najlepiej wychodzi na tym bank. Chętnie skorzystałbym z dotacji bez pośrednictwa żadnego banku itp.. Pracowałeś w niemczech to mogłeś sobie pozwolić. Dla przeciętnego Polaka pozostaje oszczędne gospodarowanie energią.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Oranżowy Zaślaz niezalogowany
17 czerwca 2018r. o 21:07
~~Płowożółta Macierzanka napisał(a): co to za nowa jednostka kWp - kW pic?


kWp oznacza moc szczytową maksymalną przy nasłonecznieniu 1000W/m2.
i temp. 25 st.
Czyli w naszym regionie w słoneczne dni. W pochmurne dni jest to ok 500 - 700 W/m2.
Czyli jego instalacja 5kWp ma faktycznie średnią moc w Polskich warunkach ok 3 kW.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielonoszary Przetacznik niezalogowany
17 czerwca 2018r. o 22:16
sciema marketingowa dla naiwnych i dla ciemnogrodu ze wsi

panele sloneczne w polsce sa nie opłacalne

oferta sponsorowana nie oplaca sie tego gów** montowac

zaden zyst !!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kasztankowy Powój niezalogowany
17 czerwca 2018r. o 22:21
sprzedawali nam zeptera (garnek)za dolce .odbiór po spłacie,wełnianą zdrową posciel z merynosów dla babci 90-letniej aby mogła spać nago ,będzie zdrowsza ,teraz fotovolty na których zarabia bank, czekam na następny gadżet dla BOGATYCH
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza