Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Przebaczamy i prosimy o wybaczenie
~~Białawoszary Oczar niezalogowany
20 listopada 2018r. o 8:07
~~Szarobiały Tojeść napisał(a): Fobiak - ty to jesteś prawdziwa zakała ludzkości. Siejesz zło i nienawiść gdzie tylko się da. I pewnie ci się wydaje że jesteś patriotą. Jeśli nie masz ochoty poznać podstaw chrześcijaństwa, to lepiej się zamknij, bo przez takich jak ty jest ciągle źle na świecie i lewactwo wyciąga do nas łapy.

Skro już odwołujesz się do chrześcijaństwa, to zważ że zanim dojdzie do przebaczenia win, należy zrobić dokładny rachunek sumienia by te winy oszacować. Następnie należy pomyśleć o zadośćuczynieniu. Dopiero na końcu można mówić o przebaczeniu.
Biskupi zabrali się do sprawy od d...y strony. Nie można tego traktować jako akt ostateczny a raczej jako sygnał do podjęcia wcześniejszych kroków, o których wspomniałem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Żółtawordzawy Zimowit niezalogowany
20 listopada 2018r. o 8:35
Oj człowieku nasłuchałeś się propagandy PiS-owskiej. Pojedź na Zachód, Niemcy możesz ominąć, posłuchaj co mówi się o Polsce. Przestań oglądać propagandy Kaczyńskiego(a wiesz kim był jego ojciec? Za darmo oficer AK nie otrzymuje willi), pouczyć się angielskiego i posłuchać wolnych zachodnich mediów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Białawoszary Oczar niezalogowany
20 listopada 2018r. o 8:50
A co ma Kaczyński do listu Biskupów? Przecież on był wtedy małym bajtlem jak go pisano.
A z przebaczeniem w chrześcijaństwie jest tak jak to ci wcześniej opisałem.
Jeśli ktoś powołuje się na wartości chrześcijańskiej to niech nie czyni tego wybiórczo.
Samo przebaczenie bez rachunku sumienia i dokładnego rozeznania win, nic nie znaczy. Jest tylko pustym gestem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
20 listopada 2018r. o 11:02
~~Szarobiały Tojeść napisał(a):
fobiak napisał(a):



Fobiak - ty to jesteś prawdziwa zakała ludzkości. Siejesz zło i nienawiść gdzie tylko się da. I pewnie ci się wydaje że jesteś patriotą. Jeśli nie masz ochoty poznać podstaw chrześcijaństwa, to lepiej się zamknij, bo przez takich jak ty jest ciągle źle na świecie i lewactwo wyciąga do nas łapy.


ales odpalil, u hu hu hu hu...
jakiez to ja moge siac zlo, jak juz sieje to na brzuch, jesli sie nawinie a jesli nie to na posciel albo sciane, zalezy od tego gdzie przebywam a nie wszedzie sie da.
nie wydaje mi sie, ze jestem patriota a wrecz przeciwnie wiem, ze nim nie jestem bo zyje. patriota zostaje sie po smierci i nie bylo, nie ma i nie bedzie zyjacych patriotow. nie po to mickiewicz usmiercil zyjacego ordona abys ty i inni niedouki na nowo definiowali patriotyzm. mysle, ze wspominajac tutaj podstawy chrzescijanstwa nie opierasz sie na kosciele katolickim a tylko i tylko na nowym testamencie. wiec wyjasnie tobie raz na zawsze. ten, ktory zawisl na krzyzu za nasze grzechy uwazany jest za pierwszego komuniste i dlatego tylko on moze byc wzorem chrzescijanstwa a jak wiadomo nasz kosciol czuje do nich antypatie. marks tworzac swoja ideologie odrzucil instytucje koscielne, sekty i wiare w zabobony ale jego teoria opiera sie na nowym testamencie.
tak namieszales, ze teraz k..aa nie wiem co jest grane
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Amarantowa Diaskia niezalogowany
20 listopada 2018r. o 11:14
fobiak napisał(a): ten, ktory zawisl na krzyzu za nasze grzechy uwazany jest za pierwszego komuniste

Chyba tylko przez ciebie fobiak.
Mi dźwięcy w uszach - co boskie, Bogu, co cesarskie, Cesarzowi - nie jest to manifest komunistyczny.
Komunista człowieka uważa za boga, więc Bogu niczego nie odda. Jednocześnie nie podda się cesarzowi, bo wszystko wokół nie jest cesarskie a należne ludowi.
To gdzie tu Jezusowy komunizm?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Nadżółkły Bukszpan niezalogowany
20 listopada 2018r. o 12:24
Jezus nie poddał się cesarzowi więc jak mógł kazać komuś poddawać się?
W tamtym powiedzeniu chodziło o podatek i wizerunek cesarza na pieniądzu gdy żydzi pytali go czy płacić podatki.
A jak pan cesarz będzie chciał lać swojego wroga katolika ze Słowacji to oczywiście Polski katolik pójdzie go lać, bo poddał się cesarzowi ochoczo.
Jacyś biskupi coś tam komuś przebaczyli więc chyba wojna była wycelowana głównie w nich, tak jak w holokaustników, i poprosili o wybaczenie niemieckich kolegów którzy chyba też byli główną ofiarą wojny.
Oczywiście ludzi o zdanie nie pytali, tak jak zawsze nie pytają, a w tym czasie bóg z chmurki się cieszył a hołota stała przy łopacie i się cieszyła że tamci się cieszą :)
Trzeba znać swoje miejsce w szeregu
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
20 listopada 2018r. o 12:28
~~Amarantowa Diaskia napisał(a):
fobiak napisał(a): ten, ktory zawisl na krzyzu za nasze grzechy uwazany jest za pierwszego komuniste

Chyba tylko przez ciebie fobiak.
Mi dźwięcy w uszach - co boskie, Bogu, co cesarskie, Cesarzowi - nie jest to manifest komunistyczny.
Komunista człowieka uważa za boga, więc Bogu niczego nie odda. Jednocześnie nie podda się cesarzowi, bo wszystko wokół nie jest cesarskie a należne ludowi.
To gdzie tu Jezusowy komunizm?


ales rypnal nie z tej beczki, ja pitole. stawiajac cesarza czy cara na rowni z tworca zaprzecza temu, ze cos lyknales, nie wiem co lykasz ale wiedzy z pewnoscia nie.
bylo cos takiego jak nie bedziesz mial stworcow obcych nane mna i pewnie na rowni i pode mna. cesarz nie mial nic swojego, co mial to z grabiezy ludu.
dzwieczy ci w uszach i samo nie przestanie, ktos musi zaingerowac i to usunac bo sie rozdzwieczy tak, ze juz nic nie bedziesz slyszal to co i tak do ciebie nie trafia. uklady pomiedzy papiezami i cesarzami nie mozesz traktowac jako cos wyzszego, takie uklady maja dzisiaj koncerny.
analogia chrzescijanstwa i marksizmu lezy w biedzie, zabieranie bogatym i dzielenie sie z nedznymi to jest glowna faza.
jezusowego komunizmu nie bylo bo to nie on wymyslil komunizm. ale poznajac marksizm nie sposob sie nie zgodzic, ze jezus byl jego prekursorem. wniosek nasuwa sie taki, ze marks zmodyfikowal nowy testament.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielonobrunatna Bazylia niezalogowany
20 listopada 2018r. o 12:46
fobiak napisał(a):
jezusowego komunizmu nie bylo bo to nie on wymyslil komunizm. ale poznajac marksizm nie sposob sie nie zgodzic, ze jezus byl jego prekursorem. wniosek nasuwa sie taki, ze marks zmodyfikowal nowy testament.


Trzeba być skończonym nieukiem i dur.niem, by stawiać takie stwierdzenia.
Komunizm i chrześcijaństwo SKRAJNIE się wykluczają!

Chrystus był personalistą - najważniejsze było szczęście i dobro każdego człowieka indywidualnie . Sam poświęcił się i umarł także za swoich wrogów. Kazał miłować nieprzyjaciów. Zawsze zwracał się do indywidualnego człowieka, nigdy do sanhedrynu, senatu, cesarza - do żadnej władzy! Nikogo do niczego nie przymuszał!

Komunizm wręcz przeciwnie -głosił, że człowiek jest zerem, niczym. Był wrogiem prywatnej własności, liczył się kołchoz czyli dobro wspólnoty Liczy się wyłącznie klasa robotnicza i jej dobro! Wrogów klasy robotniczej chciał wyniszczyć, wymordować ."Jednostka zerem, jednostka bzdurą" (Włodzimierz Majakowski).

Trzeba nie mieć krzty wstydu, by będąc takim głąbem wygłaszać publicznie takie durne ale zasadnicze sądy!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Villaro zaprasza