Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
MZK po dwóch latach "darmowości"
~~Śnieżnobiała Kufea niezalogowany
22 lutego 2020r. o 5:07
Jeżeli chodzi o autobusy to raz jechałem, zajefajnie było, polecam wszystkim.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Czerwonobrunatna Fuksja niezalogowany
22 lutego 2020r. o 10:49
~~Pomarańczowożółty Sadziec napisał(a): Jak zwykle większość komentarzy to czepianie się autora. Może by tak merytorycznie? Plusy? Brak. To że nie muszę biletów kupować i "oszczędzam" na miesięcznym dla dzieci to nie znaczy że pieniądze nie wyciekają z portfela. Po prostu tego nie widać. Bo to są ukryte w rosnących podatkach koszty (chociażby śmiecie, powrót podatku od mieszkań, wzrost podatków za lokale dla przedsiębiorców, co skutkuje podwyżką cen usług i towarów, które ty zapłacisz). Minusy : zwiększona liczba samochodów w mieście, doskonale widoczne w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. Wycięte połączenia z rozkładu jazdy, w zasadzie ciężko złapać autobus o rozsądnej godzinie, o dojazdach porannych i powrotach wieczornych z pracy nie wspomnę. W zasadzie to jak autor zauważył ruch jest tylko na cmentarz, ale użytkownicy z racji wieku i tak byli zwolnieni z opłat. Jednym słowem porażka. Jak większość spraw w tym mieście, byle zrobić coś pod publiczkę.

No więc tak szkoda że zanim coś napiszesz nie sprawdzisz. Podatki i tak by poszły w górę - efekt obiecanek rządu pis bez przekazanie pieniędzy samorządom ( podwyżki dla nauczycieli chociażby - brak pełnej refundacji skutków piso- gestu) śmieci i podwyżka to też wina rządu - wywóz śmieci ma się sam bilansować oznacza to tyle, że do wywozu śmieci nie może dołożyć samorząd nawet jakby chciał. Podniesienie płac minimalnych. Ja nie jeżdżę autobusami ale na przystankach zancząco więcej stoi ludzi więc chyba nie tylko cmentarz jest odwiedzany. Ale każdy ma prawo do własnego zdania
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Granatowa Forsycja niezalogowany
23 lutego 2020r. o 11:07
Autor tekstu mógł bardziej się postarać i zdobyć informacje na temat taboru w siedzibie spółki MZK. Wszystkie autobusy spełniają normę euro 6. Opisuje pan sytuację że kierowcy jeżdżą jak z workiem ziemniaków a czy zapoznał się pan z regulaminem który obowiązuje w pojazdach MZK? Pasażer wsiadający do autobusu ma bezwzględnie zająć miejsce siedzące i trzymać się w czasie jazdy, wielu z nich tego nie przestrzega co prowadzi przy hamowaniu do takich sytuacji że pasażer leci przez cały autobus i ma pretensję do kierowcy. Dobrze że wszystkie pojazdy są wyposażone w monitoring i widać czarno na białym kto jest winny w takich sytuacjach. Ludzie nauczyli się zatrzymywać autobusy poza ich miejscem czyli przystankiem a gdy kierowca odmawia zostaje wyzywany od chamów!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kasztanowoczerwony Buk niezalogowany
23 lutego 2020r. o 19:36
Hmm zarzutem w artykule w kierunku MZK stała się Higiena osobista mieszkańców . Biedna Komunikacja Miejska jak ona się z tego wybroni :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kasztanowoczerwony Buk niezalogowany
23 lutego 2020r. o 19:38
~~Kasztanowoczerwony Buk napisał(a): Hmm zarzutem w artykule w kierunku MZK stała się Higiena osobista mieszkańców . Biedna Komunikacja Miejska jak ona się z tego wybroni :D



Już wiem !!! Darmowe obowiązkowe kabiny prysznicowe przy każdym wejściu do autobusu :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Stalowy Niecierpek niezalogowany
23 lutego 2020r. o 21:45
~Granatowa Forsycja napisał(a): Autor tekstu mógł bardziej się postarać i zdobyć informacje na temat taboru w siedzibie spółki MZK. Wszystkie autobusy spełniają normę euro 6.

Chyba zacznę nagrywać tą normę 6
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielonoszary Modrzew niezalogowany
24 lutego 2020r. o 8:17
Autobusy dowożące uczniów są tak pełne, że mojemu synowi raz nie udało się wysiąść na właściwym przystanku. Teraz nie chce już tak chętnie z nich korzystać jak wcześniej - boi, że znów to się powtórzy. Z powrotami takiego problemu nie ma.

Sam dojeżdżam do pracy autobusem i brakuje mi bardziej dopasowanych połączeń. Nie jest jednak źle. Ferie i wakacje to już dramat, bo nie mam ŻADNEGO... Ktoś mi zaraz poleci spacer lub rower jak wyżej. Owszem, czasem korzystam bo muszę. Co jednak zrobić gdy pada rzęsisty deszcz albo jest gołoledź?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Liliowy Rozpław niezalogowany
24 lutego 2020r. o 8:32
4 zaczyna pierwszy kurs o 8:00 a powinna już od 6:30 chociaż jest tak na granicznej o godzinie 5 6 i 7 kursuje tam 7 tylko te trzy razy chociaż tyle dobrego ale co z konradowską pierwszy kurs o 8 !?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.