Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo
BolecFORUM Nowy temat

WF w nauczaniu zdalnym czyli dziennik absurdu

~~Szmaragdowy Bambus niezalogowany
30 marca 2020r. o 16:38
Oto przykład absurdu zdalnego nauczania WF-u w jednej z bolesławieckich szkół. Cytuję e-mail od nauczyciela.

"Dzień dobry,

W tym tygodniu tworzycie kolejny Dziennik Aktywności Fizycznej. Codziennie będziecie dostawali ode mnie link z przykładowym treningiem oraz kilka krótkich informacji do poczytania. Rodzaj i forma aktywności nadal pozostaje do Waszego wyboru. Możecie wykonać trening z linku lub zrobić cokolwiek innego. Pamiętajcie, że czas na przesłanie DZIENNIKÓW Z TEGO TYGODNIA MACIE DO PIĄTKU (3.04, do godziny 22.00). Te osoby, które w tym tygodniu przesłały go po wyznaczonym terminie otrzymały oceny dostateczne. W tym tygodniu, każdy kto prześle dziennik po godzinie 22 w piątek lub tego nie zrobi - otrzyma ocenę niedostateczną. Mam nadzieję również, że przyłożycie się bardziej do ich wykonania. Bardzo dużo dzienników było pisanych "na kolanie", nie posiadało podpisów ani zdjęć. Były wykonane bardzo nieestetycznie. Chcecie dostać dobrą ocenę na koniec tego tygodnia? Trzeba będzie postarać się trochę bardziej! O ocenie nie będzie decydowała tylko i wyłącznie ilość oraz czas wykonanych treningów, ale także estetyka wykonania dziennika. Dzisiaj popołudniu prześlę Wam przykładowy trening - mam nadzieję, że każdy z Was go chociaż obejrzy ;) Jeśli ktoś chciałby otrzymać dodatkową ocenę na koniec tygodnia, nagrywa film podczas wykonywania TEGO TRENINGU i przesyła do mnie do piątku (także do godziny 22). Wystarczy wykonać estetyczny dziennik, nagrać swój trening, przesłać wszystko w terminie i można otrzymać nawet dwie szóstki z rangą pięć.

Powodzenia!"
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brązowawożółta Kolkwicja niezalogowany
31 marca 2020r. o 7:32
Nie widzę w tym nic dziwnego ani absurdalnego. Dzieci powinny mieć trochę dyscypliny i ruchu. A nauczyciel musi wykonywać swoją pracę. Jak ma to robić na odległość? Masz lepszy pomysł?
Nie jestem nauczycielką, tylko mamą dziecka w wieku szkolnym.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Jasnoczerwony Zawilec niezalogowany
31 marca 2020r. o 8:16
Dokładnie, co w tym nie tak? Są trudne czasy a młodzi niech się uczą ogarniania, choćby dla samego czytania ze zrozumieniem i wykonywania obowiązków.
Ale widać kolejna madka wie lepiej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Marengo Barwinek niezalogowany
31 marca 2020r. o 8:33
Dokładnie. Nie ma tu nic bzdurnego. Informacja jest napisana spójnie i logicznie. Czego tu nie rozumiecie, niektórzy? Nauczyciel prosi o wykonywanie ćwiczeń fizycznych, zapisywanie tego w dzienniku aktywności i odesłanie na koniec tygodnia. Co tu jest absurdalnego??
Jestem mamą 12-latki i córka codziennie ćwiczy po 30-40 minut w pokoju przy otwartym oknie. Ćwiczenia zapisuje w arkuszu, bo też ma podobne zadanie. Jest uczennicą jednej z miejskich szkół publicznych. Nawet mi do głowy nie przyszło, żeby z tego zrobić problem, nie mówiąc o aferze w gazecie!! Rodzice, ogarnijcie się co poniektórzy!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Stalowoniebieska Liatra niezalogowany
31 marca 2020r. o 9:36
~~Marengo Barwinek napisał(a): Dokładnie. Nie ma tu nic bzdurnego. Informacja jest napisana spójnie i logicznie. Czego tu nie rozumiecie, niektórzy? Nauczyciel prosi o wykonywanie ćwiczeń fizycznych, zapisywanie tego w dzienniku aktywności i odesłanie na koniec tygodnia. Co tu jest absurdalnego??
Jestem mamą 12-latki i córka codziennie ćwiczy po 30-40 minut w pokoju przy otwartym oknie. Ćwiczenia zapisuje w arkuszu, bo też ma podobne zadanie. Jest uczennicą jednej z miejskich szkół publicznych. Nawet mi do głowy nie przyszło, żeby z tego zrobić problem, nie mówiąc o aferze w gazecie!! Rodzice, ogarnijcie się co poniektórzy!!!


Idąc twoim tokiem myslenia dzieci powinny nagrac odprawiona niedzielna msze św. minimum 45 minut i wysłać pani katechetce???
są pewne sytuacje na świecie ,że trzeba odpuścić . ….
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Burawa Jodła niezalogowany
31 marca 2020r. o 9:39
Chodzi chyba raczej o nagrywanie filmów z tych ćwiczeń i wysyłanie ich nauczycielowi...
To może pójść o krok naprzód i w trosce o "higienę" przesyłać jeszcze filmiki z kąpieli po tych ćwiczeniach... ;) Tez nikt nie zaprotestuje?...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Śliwkowy Uczep niezalogowany
31 marca 2020r. o 9:43
Rozumiem propozycje ćwiczeń, rozumiem oglądanie filmów, ale wymóg nagrywania bzdurnych filmów i do tego pisanie dzienników to pomyłka. Nie pozwolę wysyłać dziecku żadnych filmów gdziekolwiek. Nikt nie ma gwarancji że nie zostaną one wykorzystane w inny sposób. Poza tym nie każdy ma sprzęt, dobry telefon czy komputer. Dodatkowo uzależnianie oceny od pory przesłania filmu to sprawa dla kuratorium.

I nie jestem nadgorliwym rodzicem. Nie dośc ze człowiek musi z dzieckiem siedzieć , odwalać pracę za nauczycieli to jeszcze będę się w kamerzystę bawić. Nauczanie zdalne??? Wysłanie tematu i podanie nr str. z 10 zadaniami do zrobienia to nauczanie zdalne? A gdzie np. krótka notatka, streszczenie, próba wytłumaczenia tematu? Po co ? Rodzic odwali nie?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Stalowoniebieska Liatra niezalogowany
31 marca 2020r. o 9:51
~~Śliwkowy Uczep napisał(a): Rozumiem propozycje ćwiczeń, rozumiem oglądanie filmów, ale wymóg nagrywania bzdurnych filmów i do tego pisanie dzienników to pomyłka. Nie pozwolę wysyłać dziecku żadnych filmów gdziekolwiek. Nikt nie ma gwarancji że nie zostaną one wykorzystane w inny sposób. Poza tym nie każdy ma sprzęt, dobry telefon czy komputer. Dodatkowo uzależnianie oceny od pory przesłania filmu to sprawa dla kuratorium.

I nie jestem nadgorliwym rodzicem. Nie dośc ze człowiek musi z dzieckiem siedzieć , odwalać pracę za nauczycieli to jeszcze będę się w kamerzystę bawić. Nauczanie zdalne??? Wysłanie tematu i podanie nr str. z 10 zadaniami do zrobienia to nauczanie zdalne? A gdzie np. krótka notatka, streszczenie, próba wytłumaczenia tematu? Po co ? Rodzic odwali nie?



DOKŁADNIE LUDZIE OPAUJCIE SIĘ TO NIE WINA DZIECI I ICH RODZICÓW,ŻE MAMY TAKĄ SYTUACJĘ TRZEBA BYC CZŁOWIEKIEM.
MOJA SIOSTRA MIESZKA WLK.B. JEJ SYN MA PEWIEN ZAKRES MATERIAŁU DO OPANOWANIA ALE NIKT TEGO NIE SPRAWDZA I NIE OCENIA PANI NAUCZYCIELKA DZWONI RAZ W TYGODNIU I PYTA CO SŁYCHAC .
MOZNA NORMALNIE JAK LUDZIE A NIE JAK CI Z RZĄDU...ROK 1984

TAKIM NAUCZYCIELOM MÓWIE NIE!!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza