Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Zderzenie nauki z religią

~Kasztanowatoczerwony Dzwonek niezalogowany
28 września 2020r. o 16:22
Religia - czy się to komuś podoba czy nie (bez znaczenia) jest nieśmiertelna. Dopóki człowiek będzie umierał to zawsze będzie poszukiwał sensu śmierci i sensu istnienia. Żeby przestała istnieć religia musiała by przestać istnieć śmierć. A śmierć podobnie jak religia jest siłą nie do pokonania. Zatem można sobie z nią walczyć do końca świata i o jeden dzień dłużej, ale to zbyteczne i nawet trochę groteskowe.
Nic na tym świecie nie ma tak wiecznego jak religia.
I PanM nie wyciąga wyraźnie lekcji z historii świata skoro tak traci życiową energię na utopijną wiarę, że człowiek może istnieć bez wiary.
Ale z drugiej strony kto mu broni? W końcu to nie islam, tylko Chrześcijaństwo. A o ile islam za niewierność skraca o głowę to Chrześcijaństwo jedynie zaprasza do nawrócenia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
28 września 2020r. o 16:34
~Kasztanowatoczerwony Dzwonek napisał(a): Religia - czy się to komuś podoba czy nie (bez znaczenia) jest nieśmiertelna. Dopóki człowiek będzie umierał to zawsze będzie poszukiwał sensu śmierci i sensu istnienia. Żeby przestała istnieć religia musiała by przestać istnieć śmierć. A śmierć podobnie jak religia jest siłą nie do pokonania. Zatem można sobie z nią walczyć do końca świata i o jeden dzień dłużej, ale to zbyteczne i nawet trochę groteskowe.
Nic na tym świecie nie ma tak wiecznego jak religia.
I PanM nie wyciąga wyraźnie lekcji z historii świata skoro tak traci życiową energię na utopijną wiarę, że człowiek może istnieć bez wiary.
Ale z drugiej strony kto mu broni? W końcu to nie islam, tylko Chrześcijaństwo. A o ile islam za niewierność skraca o głowę to Chrześcijaństwo jedynie zaprasza do nawrócenia.


Chrześcijaństwo za to samo puszczało ludzi z dymem , torturowało i nawracało ogniem i żelazem.Marzy się " dzwonkowi " eksterminacja ateistów ?
Niewiele trzeba było aby ujawniły się tego typu wpisy.
Albo się nawrócisz albo ci przypomnimy co ci grozi.
Religia to przeżytek w który wielu wierzy ze strachu , wielu z niewiedzy oraz bardzo wielu ma w tym interes.
Przyjrzyjcie się jak od około 40 lat kościół zakotwiczył się przy władzy , Kościół i władze nie trzymają z plebsem . Oni z niego żyją.Czy kościół kiedykolwiek publicznie wystpił o prawa pracownicze ? Czy potępił głodową kwotę wolną ?
Czy potępił barbarzyńską ustawę o ochronie życia poczętego ?[img=1601303647_dzq203k.jpg]

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Kasztanowatoczerwony Dzwonek niezalogowany
28 września 2020r. o 17:01
Tak jak pisałem.
Wojuj Pan sobie z wiarą. Religia przeżyła lewicowa Hitlera, lewicowca Stalina, towarzysza Mao... to i Pana lekko przeżyje. A Pan dalej spalaj się w swojej nienawiści do Kościoła. Kto Panu broni się ośmieszać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Srebrny Chaber niezalogowany
28 września 2020r. o 17:18
To nie religia jest niesmirtelna a głupota i naiwność ludzka!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
28 września 2020r. o 17:37
PanM napisał(a):
~~Kanarkowa Ślazówka napisał(a): ...
Życie to okres od -- do i nie łudź się że jest coś dalej ...


Twoje pismo obrazkowe Przemo jest do prawdy wzruszające . Lewacka nowoczesność w domu i zagrodzie :D Jak powszechnie wiadomo bliżej mi do apostazji niż do KK , ale ateistą nie jestem . Bo widzisz Przemo , gdybyś przestał jątrzyć zakładaniem tematów antykościelnych z pomocą przy głupawych demotów , to może nawet Len przestałby chlać z rozpaczy:D. Ja chleję dalej :D

Twoje twierdzenie jest równie prawdziwe , co rzetelne . Jeśli patrzysz na siebie jako biologicznie zorganizowaną strukturę atomów , która w wyiniku skomplikowanych procesów chemicznych ulega w końcu biodegradacji , to oczywiście masz rację . Prochem atomów jesteś i w proch się obrócisz , ale jest taki jeden gostek nazywali Go Jezus . Jest też Ewangelia Judasza , której w Bibli nie znajdziesz . Len powiedział by , że apokryf bez znaczenia , ale ja bardziej wierzę Ewangelii Judasza , niż pozostałym Autorom Nowego Testamentu . Otóż Jezus dwa tysiące lat temu zadał kłam Twemu twierdzeniu Przemo i w Ewangelii Judasza , który był jedynym Jego uczniem zawarł kilka słów o reinkarnacji duszy w następne ciało . Oczywiście Ojcowie KK odrzucili własnym autorytetem te nauki , jako sprzeczne z głównym nurtem indoktrynacji ... i nie ma się co dziwić ... kasa misiu kasa :D Ba , w Ewangelii Judasza Jezus przewidział powstanie pasożytniczych struktur diecezjalnych , które będą chciały robić karierę życiową bazując na prostych wierzeniach o tzw . zbawieniu .

Kazanie na górze i alegoria o wdowim groszu Jezusa uważam za najważniejsze z Jego nauk :) I oczywiście nauka o reinkarnacji :)

No ale , można się nabawić ateizmu , skoro autorytetem są demoty zamiast Mądrych Ksiąg :D

Wybacz powyższe dygresje Przemo :) Nie odbieraj tego źle . Chcę dla Ciebie dobra :)

A wracając do konfrontacji nauki z religią, to śpieszę Ci donieść , że już nawet Einstein tworząc szczególną teorię względności zakładał , że musi istnieć w eterze jakiś czynnik duchowy , piekielnie inteligentny kształtujący czasoprzestrzeń do własnych celów . Potem Hawking i Penrose w " Krótkiej historii czasu " potwierdzili przypuszczenia Einsteina w swojej teorii " sumy po stożkach " . I wtedy pojawił się Nassim Haramein , który do spóły z Panią dr Rozenberg matematycznie wyliczył osobliwość czarnej dziury ... Oczy Stwórcy ... w każdym atomie tego Wszechświata .

Mówisz ateisto , że boga nie ma , a to właśnie nauka , ale ta nie pokorna , stroniąca od nobla zaczyna udowadniać matematyką , że Naczelny Intelekt Wszechświata ... istnieje .

Miłego wieczoru Przemo :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
670
ramaj
28 września 2020r. o 17:39
~Kasztanowatoczerwony Dzwonek napisał(a): Tak jak pisałem.
Wojuj Pan sobie z wiarą. Religia przeżyła lewicowa Hitlera, lewicowca Stalina, towarzysza Mao... to i Pana lekko przeżyje. A Pan dalej spalaj się w swojej nienawiści do Kościoła. Kto Panu broni się ośmieszać.



A jsk wytłumaczył byś to :


"Wojsko dotuje fundację o. Rydzyka
Prawie 100 tys. zł Ministerstwo Obrony Narodowej przekazało fundacji Lux Veritatis ".....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ceglastobrązowy Bodziszek niezalogowany
28 września 2020r. o 17:47
PanM napisał(a): Życie to okres od -- do i nie łudź się że jest coś dalej . ...


Qurde popieprzyłem tagi , jak nie przymierzając nasz ulubiony celebryta :D

Now bady is perfect :D

Tak miało być :

~~Kanarkowa Ślazówka napisał(a): ...
Życie to okres od -- do i nie łudź się że jest coś dalej ...



Twoje pismo obrazkowe Przemo jest do prawdy wzruszające . Lewacka nowoczesność w domu i zagrodzie Jak powszechnie wiadomo bliżej mi do apostazji niż do KK , ale ateistą nie jestem . Bo widzisz Przemo , gdybyś przestał jątrzyć zakładaniem tematów antykościelnych z pomocą przy głupawych demotów , to może nawet Len przestałby chlać z rozpaczy. Ja chleję dalej

Twoje twierdzenie jest równie prawdziwe , co rzetelne . Jeśli patrzysz na siebie jako biologicznie zorganizowaną strukturę atomów , która w wyiniku skomplikowanych procesów chemicznych ulega w końcu biodegradacji , to oczywiście masz rację . Prochem atomów jesteś i w proch się obrócisz , ale jest taki jeden gostek nazywali Go Jezus . Jest też Ewangelia Judasza , której w Bibli nie znajdziesz . Len powiedział by , że apokryf bez znaczenia , ale ja bardziej wierzę Ewangelii Judasza , niż pozostałym Autorom Nowego Testamentu . Otóż Jezus dwa tysiące lat temu zadał kłam Twemu twierdzeniu Przemo i w Ewangelii Judasza , który był jedynym Jego uczniem zawarł kilka słów o reinkarnacji duszy w następne ciało . Oczywiście Ojcowie KK odrzucili własnym autorytetem te nauki , jako sprzeczne z głównym nurtem indoktrynacji ... i nie ma się co dziwić ... kasa misiu kasa Ba , w Ewangelii Judasza Jezus przewidział powstanie pasożytniczych struktur diecezjalnych , które będą chciały robić karierę życiową bazując na prostych wierzeniach o tzw . zbawieniu .

Kazanie na górze i alegoria o wdowim groszu Jezusa uważam za najważniejsze z Jego nauk :) I oczywiście nauka o reinkarnacji :)

No ale , można się nabawić ateizmu , skoro autorytetem są demoty zamiast Mądrych Ksiąg

Wybacz powyższe dygresje Przemo :) Nie odbieraj tego źle . Chcę dla Ciebie dobra :)

A wracając do konfrontacji nauki z religią, to śpieszę Ci donieść , że już nawet Einstein tworząc szczególną teorię względności zakładał , że musi istnieć w eterze jakiś czynnik duchowy , piekielnie inteligentny kształtujący czasoprzestrzeń do własnych celów . Potem Hawking i Penrose w " Krótkiej historii czasu " potwierdzili przypuszczenia Einsteina w swojej teorii " sumy po stożkach " . I wtedy pojawił się Nassim Haramein , który do spóły z Panią dr Rozenberg matematycznie wyliczył osobliwość czarnej dziury ... Oczy Stwórcy ... w każdym atomie tego Wszechświata .

Mówisz ateisto , że boga nie ma , a to właśnie nauka , ale ta nie pokorna , stroniąca od nobla zaczyna udowadniać matematyką , że Naczelny Intelekt Wszechświata ... istnieje . Jedyne co miał bym do zarzucenia religii , to to żmijowe plemię lewitów .

Miłego wieczoru Przemo :)

Chamski chadziar , alias Panna :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Morelowy Liliowiec niezalogowany
28 września 2020r. o 18:51
CO?...MĘCZY CIĘ DUPKU ŻE CIĘ OLEWAM? ...hahaha
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza