Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Dni otwarte w Ultima
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Prawda o protestach

~~Pawi Oczar niezalogowany
12 listopada 2020r. o 18:30
- "Do 4000 lat p.n.e. nie ma żadnych udokumentowanych dowodów na temat piwa. Pierwsze zapisy na temat tego trunku pochodzą z Mezopotamii, to właśnie tam Sumerowie wykuli na glinianych tabliczkach przepis na piwo orkiszowe. (...)
W późniejszych czasach piwo na tabliczkach glinowych miało nazwę Sikaru. Sikaru jako napój bogów jest opisywany w poemacie bogini piwa."
Można wierzyć ...:)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pawi Oczar niezalogowany
12 listopada 2020r. o 18:41
Sumerowie odkryli "boski napój" prawdopodobnie przez pomyłkę.
Wszystko zaczęło się od chleba połączonego z wodą - te dwa składniki wystarczają bowiem, by zaszła fermentacja. Piwo musiało bardzo przypaść do gustu starożytnym, którzy od razu nazwali go ,,boskim trunkiem".
Odkryli "boski napój" a nie stworzyli :). Zasadnicza różnica
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
12 listopada 2020r. o 18:49
ale ''bóg'' ...''stworzył '' :) Sumerów ;)

kiedy ja tu pisałem że dzięki Sumerom mamy np. i dzisiejszą ceramikę posypały się kpiny...;)

ale fakt jest faktem ...to Sumerowie wynaleźli coś takiego jak (nie pamiętam dokładnie nazwy ) kalendarzyk (nie chodzi mi o ten dla kobiet ;) ) według którego siano i zbierano zboże ....
ale co tam Sumerowie...

wszak to chrześcijanie wynaleźli koło...hahaha

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pawi Oczar niezalogowany
12 listopada 2020r. o 18:56
To sugerujesz, że Bóg odkrył Sumerów :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
12 listopada 2020r. o 19:04
nie ,nie

nie ''odkrył'' ale ''stworzył''...;)

przecież on ''tworzył '' ;) ludzi...
a że akurat upatrzył sobie Mezopotamię na ''ziemię obiecaną'' ;) to chyba tą ziemię należy uznać za początki cywilizacji...
szkoda ...niektórzy wierzą że coś w okolicy ''skały piotrowej''...;)

a to jednak ździebko później było...;)


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
12 listopada 2020r. o 19:23
Co tam Sumerowie . Dzisiaj to są ciekawe klimaty.[img=1605205432_t8kz7ug.jpg]

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pawi Oczar niezalogowany
12 listopada 2020r. o 19:35
Obsesje (inaczej: myśli natrętne, łac. obsessio) – objaw psychopatologiczny oznaczający występowanie uporczywie powracających myśli, wyobrażeń lub impulsów o specyficznych cechach ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnozielony Jastrzębiec niezalogowany
12 listopada 2020r. o 21:40
- Dziesiątki, myślę że nawet więcej - myślę, że około 500 tys. ludzi, dziesiątki tysięcy samochodów, z flagami, barwami narodowymi, z młodzieżą, przejechało przez całą Warszawę, przypominając o Święcie Niepodległości, przypominając o polskich bohaterach, którzy tę niepodległość wywalczyli - powiedział Macierewicz.

Jak mówił, marsz był wspaniały "dzięki patriotyzmowi polskiej młodzieży". Zaraz jednak dodał, co mu się nie podobało. - Tylko, że doszło do wydarzeń, które muszą zostać wyjaśnione. Doszło do sytuacji, w której policja strzelała do ludzi. Strzelała do ludzi, chociaż to Antifa na apel Tuska zaatakowała polskich patriotów. Nie wiem, kto wydał ten rozkaz, to musi zostać wyjaśnione.



TUSKU Z PIERDLA TO TY SZYBKO NIE WYJDZIESZ .


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza