Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Rejestracja puszek stacjonarnych
11445
PanM
25 listopada 2020r. o 12:24
Chwila w której dobrowolnie zrezygnujemy z WOŚP będzie sygnałem że żyjemy w normalnym obywatelskim kraju.


Dopisane 25.11.2020r. o godz. 12:24:

[img=1606303440_32lyv38.jpg]

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
18442
PIS-PO-PRL
25 listopada 2020r. o 12:26
w jakim "normalnym" kraju nie przeprowadza się akcji charytatywnych?
Istnieje gdzieś taki "normalny" kraj?
Nie licząc Korei Północnej oczywiście

PIS=PO=PRL
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Spopielały Kosaciec niezalogowany
25 listopada 2020r. o 12:30
Pamie M przesadza pan! Owsiak ci się nie podoba?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
25 listopada 2020r. o 12:38
~~Spopielały Kosaciec napisał(a): Pamie M przesadza pan! Owsiak ci się nie podoba?


Podoba mi się bardzo ALE JESZCZE BARDZIEJ PODOBAŁO BY MI SIĘ GDYBY POLACY NIE MUSIELI ŻEBRAĆ W FUNDACJACH O RATOWANE ZDROWIA I ŻYCIA

/czego niektórzy nie potrafią zrozumieć /

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
18442
PIS-PO-PRL
25 listopada 2020r. o 13:33
Arkadia nie istnieje.
Takie rzeczy tylko w literaturze.
No chyba że osoba wskaże ten ideał, to "normalne" państwo? Wskaże? Istnieje ono gdzieś?

PIS=PO=PRL
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
25 listopada 2020r. o 16:53
ja znam takie miejsce ...

obecnie ze słyszenia ale kiedyś tam będę ...
jestem tego pewien ...:)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
25 listopada 2020r. o 21:03
PIS-PO-PRL napisał(a): Arkadia nie istnieje.
Takie rzeczy tylko w literaturze.
No chyba że osoba wskaże ten ideał, to "normalne" państwo? Wskaże? Istnieje ono gdzieś?


Ustawy i reguły prawa oraz stosunków międzyludzkich wymyślają ludzie. Wymyślają je zawsze w czyimś interesie.
Następne prezentują swoje pomysły grupie zainteresowanych. Ci z kolei ubierają to w ładne słówka i poddają pod głosowanie.
W sejmie , senacie sejmikach wojewódzkich lub w radach miast.
System partyjny o którym wspominałem w innym wątku działa prosto jak konstrukcja cepa. Szef składa wniosek a podwładni jednogłośnie go zatwierdzają.
Nie mogą być przeciw bo " szef " / partia / zatrudnia ich i ich rodziny w przeróżnych spółkach , radach nadzorczych itp.Tu działa mechanizm " BLIŻSZA CIAŁU KOSZULA " .

Następnie mamy do czynienia z elektoratem. Ten albo jest zależny finansowo , politycznie , rodzinnie , koteryjnie albo --- albo po prostu jest tępy jak deska do krojenia i w każdym normalnym czynie widzi " arkadie " i literaturę która na niego zadziałała . Bo sam myśleć nie potrafi.
Niby komu i po co mam tłumaczyć że normalność jest lepsza od chaosu i partyjnego zamordyzmu ? Skoro ktoś nie rozumie że podstawą funkcjonowania państwa jest zdrowy racjonalnie zorganizowany rynek pracy . I w jego miejsce woli aby państwo / partia / go zastępowała polityką " Janosika "
Wszystko wymyślają i realizują ludzie . Jeśli to co przegłosują jest niesprawiedliwe , głupie lub bezsensowne to co możemy powiedzieć o elektoracie ?
Od kilku lat wielu próbuje nam wmówić że 500+ , emerytura + , ręczny podział zysku według sympatii politycznych , samo nagradzanie się władz oraz uwłaszczanie na publicznym majątku " TO DOBRA ZMIANA " ............
bez odbioru . amen.[img=1606334629_t4pavu1.jpg]

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
18442
PIS-PO-PRL
25 listopada 2020r. o 21:09
Tyle pisania, a wystarczyło podać konkretne państwo jako przykład, gdzie ta "normalność" (bez akcji charytatywnych, protestów - to odnośnie innego tematu) istnieje.
Ale może nigdzie nie jest normalnie, może wszyscy poszaleli. Kto wie :D

PIS=PO=PRL
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.