Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Protest Strajku Kobiet w sobotę
~~Gołęba Funkia niezalogowany
6 lutego 2021r. o 18:02
https://caritas.pl/blog/2016/10/12/oswiadczenie-ws-manipulacji-fotografii-przedstawiajacej-okno-zycia/

W dniu 11.10.2016 w internecie rozpowszechnione zostało zmanipulowane zdjęcie przedstawiające Okno Życia Caritas Radomskiej. Napis „MAMO – pozwól mi żyć” zamieniono na napis „OKNO ŻYCIA – nie przyjmujemy dzieci z wadami genetycznymi!!! – brak chętnych na adopcję”.

Człowiek, który dopuścił się manipulacji oraz środowisko, które ją promowało, przekroczyło wszelkie zasady wzajemnego szacunku i granice rozsądku. Są granice, których przekraczać nie należy i których przekraczać się nie godzi niezależnie od poglądów. Nie byłoby ludzi, którzy wyznają poglądy, gdyby ktoś, kiedyś, nie przekazał im życia i tego życia nie chronił. Caritas została powołana właśnie do tego, żeby pomagać ludziom potrzebującym pomocy niezależnie od ich kondycji życiowej, wyznania i wyznawanych idei.

Dzięki 60 Oknom Życia w Polsce uratowano 92 niemowlęta, nikt nigdy nie stawiał jakichkolwiek warunków dotyczących ich przyjmowania. Przeciwnie, Okna Życia są po to, żeby chronić życie, które jest szczególnie kruche. Parafrazując słowa autora manipulacji, informujemy: Okna Życia przyjmują i otaczają opieką wszystkie dzieci, a szczególnie te z wadami genetycznymi. Polacy doświadczyli w swojej dramatycznej historii zjawiska poniżania, lekceważenia i odbierania życia. Wyciągnijmy z tej historii lekcję. Usilnie prosimy o zachowanie rozsądku i szacunek dla ludzkiego życia oraz dla osób, które zajmują się tego życia wspieraniem i ochroną.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
6 lutego 2021r. o 18:06
nie wiem czy ten link jest do tego okna bo nie czytałem ...
a okno jest w Radomiu z napisem o ile pamiętam-''pozwólcie mi żyć''
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Gołęba Funkia niezalogowany
6 lutego 2021r. o 18:08
Horus napisał(a): no niemożliwe...;)

to co robią z takimi dziećmi skoro ''okna życia'' powstały by została zachowana pełna anonimowość?

otwierasz okno i odzywa się dzwonek ...
przecież po chwili kogoś kto podrzuca w ten sposób dziecko już przed nim nie ma...;)

co więc z dzieckiem?

oj korniszonie wkleiłeś zdjęcie które zaraz jakiś ''katol'' okrzyknie albo fejkiem albo fotomontażem...;)


To w jakim celu ten komentarz ? Jeśli wiesz, że to zdjęcie to fotomontaż ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
6 lutego 2021r. o 18:21
nie raz tutaj pisałem że lubię się bawić niewiedzą innych ...

sprawdzenie autentyczności zdjęcia zajmuje 10 no może 15 sekund ...

jak się wie jak to zrobić...;)

jak chcesz to wytłumaczę jak to zrobić...
tylko kto się ośmieli być nakierowanym przez Horusa...;)
przecież to zwykła ''obsługa betoniary'' ...hahaha

która teraz w międzyczasie pomaga w kuchni smażyć ''oponki'' :) a chłopcy ''jarają '' się fotką...:]

jeszcze nie raz się zabawię ...oj nie raz...

a zdjęcie rachonia z runami SS w tle nie jest manipulacją ...;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Gołęba Funkia niezalogowany
6 lutego 2021r. o 18:25
Co to o tobie świadczy ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Gołęba Funkia niezalogowany
6 lutego 2021r. o 18:35
Horus : "oj korniszonie wkleiłeś zdjęcie które zaraz jakiś ''katol'' okrzyknie albo fejkiem albo fotomontażem..."

Co to o tobie świadczy ? Wiesz, że zdjęcie jest fotomontażem i piszesz takie rzeczy ? Po co ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
6 lutego 2021r. o 19:14
~~Gołęba Funkia napisał(a): Horus : "oj korniszonie wkleiłeś zdjęcie które zaraz jakiś ''katol'' okrzyknie albo fejkiem albo fotomontażem..."

Co to o tobie świadczy ? Wiesz, że zdjęcie jest fotomontażem i piszesz takie rzeczy ? Po co ?


to tylko świadczy o tym że wielu tu pisze nie wiedząc o czym pisze a jeśli jakiś wpis lub zdjęcie jestw sprzeczności z jego ''wartościami '' ogłosi całemu światu że to fejk...;)

tak właśnie ktoś tu innych stara się przekonać że zdjęcie rachonia na tle ''runów'' jest kłamstwem ...

a nie jest....:] tylko albo nie potrafi tego sprawdzić albo co w tym przypadku bardziej prawdopodobne że wie o tym ale boi się przyznać...

i to jest tym bardziej zabawne bo zaprzecza faktom ...

pytasz i stwierdzasz jednocześnie ...

''Wiesz, że zdjęcie jest fotomontażem i piszesz takie rzeczy ? Po co ?''

nigdy nie czytałeś tutaj że jestem opłacany przez adminów? ..
a skąd wiesz że już nie jestem?

wpis i ciach na konto ...
reszta to tajemnica zawarta w kontrakcie ...hahaha
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Gołęba Funkia niezalogowany
6 lutego 2021r. o 19:19
Wiem, że nikt ci nie płaci, emem nawet moderatorom nie płacił, dlatego nikt już nie moderuje. Nawet cię tu nie chciał i cię zablokował. Gdybyś nie poszedł prosić, żeby cię odblokował, nawet by nie zauważył twojej nieobecności na forum.

Pewnego dnia ktoś wklei twoje zdjęcie albo kogoś z twojej rodziny z jakimś głupim podpisem i wtedy się przekonasz czy kłamstwo w internecie i celowe zmyślanie i obrażanie innych jest takie zabawne jak ci się wydaje.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.