Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Pamiętam pałowanie za komuny

22258
#Horus nieaktywny
18 kwietnia 2021r. o 19:51
ty ''tępa sztuko'' :D

tą historię Berezy pisali komuniści????

gdyby w tamtym czasie żył ten z ''orłem'' na koszulce to kto wie czy i on nie wylądował by w kazamatach Berezy a wsadził by go tam nie kto inny tylko właśnie Piłsudski ...

jak widzę dla ciebie to bohater a dla mnie to jedna z ''szui'' ówczesnej polityki ...

dyktatura Piłsudskiego niczym się nie różniła od dyktatury Adolfa ...
jeden mordował oponentów w Berezie drugi w Dachau...

byłem i tu i tam...
a wiesz dlaczego kmiotku?
bo ja autentycznie lubię historię ...prawdziwą historię kmiotku a nie taką pisaną przez takich nieuków jak ty ...

kiedyś zapytałem ...
czy ty wielki ''solidarnościowcu '' :D byłeś chociaż pod bramą stoczni gdzie były początki ''s''
byłeś pod pomnikiem stoczniowców?
widziałeś to co wisi na murze naprzeciw pomnika?


facet ...w swojej ''chorej '' propagandzie dorównujesz...wróć- przebijasz Urbana...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szaroniebieski Perukowiec niezalogowany
18 kwietnia 2021r. o 20:07
Stawiałem już wcześniej hipotezę, że bardzo często nasze zachowania determinowane są
kodem kulturowym wyniesionym z domu rodzinnego.
"Wierni synowie", apologeci prl-u potwierdzają to również w tym wątku :(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
18 kwietnia 2021r. o 20:16
nie pierdziel ...

Bereza to nie ''prl''

''solidaruchy'' owszem ...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szaroniebieski Perukowiec niezalogowany
18 kwietnia 2021r. o 20:37
Chodzi o kontestację wszystkiego co po prl-u, w szczególności "Solidarności".
Solidarności za to, że dokonała wyłomu i doprowadziła do upadku totalitarnego systemu komunistycznego, spowodowała "koniec świata" dla komunistycznych aparatczyków.
No przynajmniej dla tych, którzy nie potrafiłi się ustawić/uwłaszczyć w nowym systemie ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
18 kwietnia 2021r. o 20:54
pierwsze bunty robotnicze przeciw ''komunie'' to mimo wszystko nie ''S'' ...
nie pamiętam roku ale pierwsze bunty robotnicze były w samym Berlinie wiele lat przez ''s''

tutaj owszem ...w Polsce ''S'' wybiła się na fali niezadowolenia społecznego trafiając przy tym na dobry ,sprzyjający takim ruchom okres...

a że nie potrafiła tego wykorzystać zaczynając bawić się w ''politykę '' skończyła tak jak skończyła ...

dzisiaj nie ma żadnego zaufania w społeczeństwie a jej wazeliniarstwo w stronę ''władzy'' tylko to pogłębia...

są skończeni a nieliczni żyją tylko ''odcinaniem kuponów'' od dawnej wielkości...
często nie mając z jej wielkością nic wspólnego...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Niebieskawozielony Jarząb niezalogowany
18 kwietnia 2021r. o 21:11
M21W2 napisał(a):
Panie M , blaszka za to aby tacy dwaj synusiowie oficerów LWP mogli dowoli wszystkich obszczekiwać .
Nie musicie się tłumaczyć niedoszły PREZYDENCIE , ja panie niedoszły nie jestem godzien tych blaszek wobec Twoich zasług i waleczności - bohaterze tyś jeden przeciw wszystkim .
Januszku fałszywy człowiek a Twój kolega zasłużył na więcej , kto jak nie on bohatersko maluchem zablokował bramę zakładu , uratował setki kolegów przed pałowaniem .

P.S. Panie M . Przyszłością polski lokalnej byłeś Ty a całego narodu Palikot - tylko ci wyborcy , zawalili - szkoda gadać .Dopisane 18.04.2021r. o godz. 17:43:
Panie M

"Kto Nie Pamięta Historii Skazany Jest Na Jej Ponowne Przeżycie" - George Santayana

Panie M

Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości.

Józef Piłsudski

Dziadek Piłsudski chyba był jasnowidzem, o "pannie" S, która każdemu (_!_) nadstawia, pisał " Bić kurły i złodziei".
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szaroniebieski Perukowiec niezalogowany
18 kwietnia 2021r. o 21:15
- "Bezsilna wściekłość dusiła mnie nieraz, że w niczym zaszkodzić wrogom nie mogę, że muszę w milczeniu znosić deptanie mej godności i słuchać kłamliwych i pogardliwych słów o Polsce, Polakach i naszej historii." - J. Piłsudski
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szaroniebieski Perukowiec niezalogowany
18 kwietnia 2021r. o 21:19
- "Siła bez wolności i sprawiedliwości jest tylko przemocą i tyranią.
Sprawiedliwość i wolność bez siły jest gadulstwem i dzieciństwem." - J. Piłsudski
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza