Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Zakażenia koronawirusem w kopalni Nowy Ląd mogą doprowadzić do upadłości firmy. Prezes kopalni dba o bezpieczeństwo ludzi i ciągłość produkcji
13926
qwax_
1 listopada 2021r. o 13:25
~~Oko napisał(a): Podejmują ryzyko każdego dnia. Dlaczego nie podjąć tego teraz i się nie zaszczepić, tym bardziej, że szczepionka nie jest tylko dla "wybranych" i bezpłatna (społeczeństwo w składkach płaci), ale dlaczego nie zaryzykować? Zaryzykowałem dwa razy i zaryzykuję kolejny raz, bo widziałem jak mi rodzina zachorowała.

Amen - ryzykuj nawet 20 razy.
Ale pozwól innym do innego "ryzyka" - do nieszczepienia się :)

„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Amarantowy Kielichowiec niezalogowany
1 listopada 2021r. o 15:10
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Nesta niezalogowany
1 listopada 2021r. o 17:09
Jedna wielka bzdura.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kirowy Żeniszek niezalogowany
1 listopada 2021r. o 20:36
qwax_ napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Oko napisał(a): Podejmują ryzyko każdego dnia. Dlaczego nie podjąć tego teraz i się nie zaszczepić, tym bardziej, że szczepionka nie jest tylko dla "wybranych" i bezpłatna (społeczeństwo w składkach płaci), ale dlaczego nie zaryzykować? Zaryzykowałem dwa razy i zaryzykuję kolejny raz, bo widziałem jak mi rodzina zachorowała.

Amen - ryzykuj nawet 20 razy.
Ale pozwól innym do innego "ryzyka" - do nieszczepienia się :)

lubię inne zdanie, bo każdy ma takie prawo, wynika to najbardziej z codziennej etyki, szanuję Cię za odpowiedź, pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielonoszary Cyprysik niezalogowany
1 listopada 2021r. o 21:44
Uściślijmy:
Specjaliści twierdzą że szczepionka nie chroni przed zachorowaniem a jedynie łagodzi przebieg choroby.
Czy niezbyt rozgarnięty pracodawca (z kupką siana pod kopułką) zdaje sobie sprawę ,że nawet jeżeli zaszczepi 100% załogi , to i tak w przypadku zakażenia jednej osoby całą reszta która miała z nim kontakt idzie na kwarantannę. Zakład staje .
Co będzie następnym krokiem ?
Czy pracodawca nakaże szczepić się także rodzinom pracowników , gdyż wirus roznosi się głównie w szkołach . Czy brak szczepień w rodzinie pracownika też spowoduje jego dyskryminację (gdyż może być potencjalnym nosicielem )?
Sam jestem pracodawcą i przechorowałem covid dość ciężko . Część pracowników była na kwarantannie (niektórzy dwa razy) , po której się zaszczepili. Pozostali są niezaszczepieni i nie zmuszam ich do tego .
Każdy ma prawo do podejmowania decyzji o własnym zdrowiu.
Czy pracodawca z kopalni sprawdzi również wszystkich na obecność HIV , bo jako pracownik czułbym się bardzo niepewnie pracując z nosicielem.
Grużlica również jest bardzo zaraźliwa a w kopalniach szczególnie niebezpieczna. Czy pracodawca sprawdza kto na nią choruje i czy się szczepi?
Taki pracodawca to porażka , szczerze współczuję, zdrowy rozsądek sprzedał za cyferki w banku.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kasztanowa Kokoryczka niezalogowany
1 listopada 2021r. o 21:48
Pracodawca wie lepiej od antyszczepionkowców co robić. Dla niego ziemia nie jest płaska
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielonoszary Cyprysik niezalogowany
1 listopada 2021r. o 22:08
~~Kasztanowa Kokoryczka napisał(a): Pracodawca wie lepiej od antyszczepionkowców co robić. Dla niego ziemia nie jest płaska

Przeczytało i niezrozumiało . Szczepionka nie chroni przed zakażeniem , a tym samym przed kwarantanną i zamknięciem kopalni .
Zrozumiało teraz . Tłumaczę ci że ziemia okrągłą jest , a ty dalej że płaska.
Jednak to prawda że ciemną masą steruje się łatwiej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pinochet niezalogowany
1 listopada 2021r. o 22:20
~~Zielonoszary Cyprysik napisał(a): Uściślijmy:
Specjaliści twierdzą że szczepionka nie chroni przed zachorowaniem a jedynie łagodzi przebieg choroby.
Czy niezbyt rozgarnięty pracodawca (z kupką siana pod kopułką) zdaje sobie sprawę ,że nawet jeżeli zaszczepi 100% załogi , to i tak w przypadku zakażenia jednej osoby całą reszta która miała z nim kontakt idzie na kwarantannę. Zakład staje .
Co będzie następnym krokiem ?
Czy pracodawca nakaże szczepić się także rodzinom pracowników , gdyż wirus roznosi się głównie w szkołach . Czy brak szczepień w rodzinie pracownika też spowoduje jego dyskryminację (gdyż może być potencjalnym nosicielem )?
Sam jestem pracodawcą i przechorowałem covid dość ciężko . Część pracowników była na kwarantannie (niektórzy dwa razy) , po której się zaszczepili. Pozostali są niezaszczepieni i nie zmuszam ich do tego .
Każdy ma prawo do podejmowania decyzji o własnym zdrowiu.
Czy pracodawca z kopalni sprawdzi również wszystkich na obecność HIV , bo jako pracownik czułbym się bardzo niepewnie pracując z nosicielem.
Grużlica również jest bardzo zaraźliwa a w kopalniach szczególnie niebezpieczna. Czy pracodawca sprawdza kto na nią choruje i czy się szczepi?
Taki pracodawca to porażka , szczerze współczuję, zdrowy rozsądek sprzedał za cyferki w banku.

Na jakiej podstawie stwierdziłeś ,że przechorowales covid? Zrobiłeś lipny test,na podstawie wyników tego testu podli ludzie terroryzują cały świat? Dobrze piszesz,ale mam wątpliwości czy jesteś do końca rozgarniętym pracodawca.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
REKLAMA Praca dla Ciebie