Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Fiege - praca !
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Okruszki Historii: Nieprawomyślna reklama bolesławieckiego sierocińca
~~Monika 1 grudnia 2021r. o 17:56
Brawo! Gratuluję :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Malkon 1 grudnia 2021r. o 17:57
Zawsze interesowała mnie historia a szczególnie dotycząca miejsc w których żyję, mieszkam. Dlatego też cieszę się, że znalazł się ktoś kto chce się dzielić "okruszkami historii".
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Topazowa Hortensja 1 grudnia 2021r. o 21:54
Panie Gołebiewski, cyz teraz, gd wstaliśmy z kolan, gdy w pisowskim kraju, gdzie nacjonalizm, faszyzm i zakłamywanie historii w duchu poprawności politycznej Pan tez musi pisać w takim duchu?
Bo jeżeli juz Pan wrzuca te swoje "patriotyczne mądrości" pod publiczny osąd, to niech Pan przywoła jakieś dokumenty, jakieś fakt historyczne, które dawałyby Pant tak kategorycznie twierdzić. Albo zamilcz Pan i nie wpisuj się do grona kłamców historycznych. Chce Pan w przyszłości robić karierę w IPN, a może chce Pan zostać ministrem kultury? Bo już Pan podążą ścieżką półprawd, fałszu i kłamstwa!

Więcej faktów, mniej propagandy!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Beżowobrązowy Niecierpek 1 grudnia 2021r. o 22:26
Możnaby uwierzyć w tą ckliwą "historię" o miłości Niemców z Bolesławca do Polaków z Śląska, gdyby nie trzy Powstania Śląskie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Biskupi Goździk 1 grudnia 2021r. o 22:55
Warto też wspomnieć Marcina Opitza (1597-1639) i jego"Variarum lectionum liber praecipue Sarmaticae" oraz przyjęcie od króla Władysława IV urzędu sekretarza i historiografa polskiego dworu..
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rudy Sit 2 grudnia 2021r. o 16:47
Brakuje jeszcze sloganu komuny "byliśmy, jesteśmy, będziemy". Degermanizacja już za nami a teraz nowe wyzwania. Spolonizować Saksonię? Bo Ukraina znowu napiera od wschodu. No i podzielam uwagi Topazowej Hortensji. Całkiem nastawione na karierę do IPN-u.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
Horus 2 grudnia 2021r. o 17:43
Żydowska loża B’nai Birth napisała w oświadczeniu 28 listopada:

„Polska polityka historyczna sięgnęła granic obrzydliwości. Tym razem w wykonaniu wiceministry kultury, Magdaleny Gawin, która odsłoniła w Treblince – uwaga, w Treblince! – pomnik Polaków ratujących Żydów.

Magdalenie Gawin, jej szefowi Piotrowi Glińskiemu, oraz nadszefowi obojga, pragniemy przypomnieć, że w obozie zagłady w Treblince zagazowano nas ok. 900 tys., a udział Polaków na rampie polegał głównie na sprzedawaniu wody za dolary, złoto i brylanty.

Zanim Polska zacznie stawiać pomniki dla Polaków na cmentarzach żydowskich, musi sobie przypomnieć o Żydach zamordowanych przy udziale Polaków.''
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się w tym temacie
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.