Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Dziś w Bolesławcu nie było pochodu pierwszomajowego
~~faclo222 niezalogowany
1 maja 2023r. o 22:35
~~Kawowy Bambus napisał(a): faclo222,ale Ty nie doinformowany
google nie gryzie


Raczej dobrze poinformowany, w przeciwieństwie do ciebie.
Sam sprawdź w google, a wtedy znajdziesz w pierwszym linku w wiki
Święto wprowadziła w 1889 II Międzynarodówka dla upamiętnienia wydarzeń z pierwszych dni maja 1886 w Chicago, w Stanach Zjednoczonych podczas strajku będącego częścią ogólnokrajowej kampanii na rzecz wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy.
Czyli święto wprowadziła komunistyczna II Międzynarodówka. I poczytaj też co nieco o zdarzeniach w Chicago.
1 maja to od zarania święto komunistyczne. Za PRLu mówiono o tym jasno i tak uczono w szkołach, potem dorabiano inne wyjaśnienia, ale dzisiaj komunizm w modzie i w Warszawie komuniści z Razem świętowali razem z postkomunistami z LSD swoje święto. A ponoć w Polsce nie wolno propagować komunizmu?!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Malkon niezalogowany
2 maja 2023r. o 10:50
Niestety to już historia. Pierwsze wyjścia robotników ze szturmówkami na ulice to były manifestacje przeciwko wyzyskowi fabrykantów. Często te manifestacje kończyły się "krwawym" ich rozpędzaniem przez policję. Później po usankcjonowaniu 1Maja pochodach szli robotnicy. Po latach zamieniło się to w "cyrk". Udział w pochodach był niemalże obowiązkowy. W następnych latach do uczestnictwa w nich włączono uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów, artystów, sportowców. Społeczność przyzwyczaiła się do uczestnictwa w pochodach i udziału w różnych imprezach organizowanych w dniu tego "robotniczego święta". Dzisiaj tamten okres wspominają co niektórzy z sentymentem , ale cóż czasy się zmieniły i inaczej spędzamy okresy tzw. "majówki".
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Tagi niezalogowany
2 maja 2023r. o 13:17
Zawsze niektórzy o tym marzyli niech idą w procesji i to to im się nie chce.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kasztanowaty Grab niezalogowany
2 maja 2023r. o 13:33
jest ich tylu że o cho cho
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Horus niezalogowany
2 maja 2023r. o 18:41
co się dzieje z tym narodem?...upada nawet chęć zamanifestowania swojej przynależności do Solidarności robotniczej...

po przeobrażeniach sami kurna ''inteligenci'' ...;D ... a jeszcze przecież nie tak dawno maszerowali ochoczo pośród sztandarów i transparentów by na obecnym pl. Piłsudskiego -a tam zawsze stała trybuna honorowa- chylić głowę przed przedstawicielami narodu i machać bukietami kwiatów...;D

a szli tam ludzie z Ampułek , Elektroniki ,BZMO , ZG. Konrad ...szli z Wizowa i ModerBudu i ''bepu'' ....
co się stało z tymi ludźmi?
powymierali?...czy tylko pozamieniali ''czerwone książeczki'' na legitymacje ''związkowe'' ;D
kiedyś paradowali w czerwonych krawatach a dzisiaj udają że nigdy nie byli z ''władzą '' ...

takie ''piotrowicze'' :D
czyli oni tak jak on...był prokuratorem komuszym ale tylko po to by bronić opozycji...;D

czytam dzisiaj to i owo o tych ''przechrztach '' i chichoczę ...jak historia...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ultramarynowy Różanecznik niezalogowany
2 maja 2023r. o 18:46
~~Horus napisał(a): co się dzieje z tym narodem?...upada nawet chęć zamanifestowania swojej przynależności do Solidarności robotniczej...

po przeobrażeniach sami kurna ''inteligenci'' ...;D ... a jeszcze przecież nie tak dawno maszerowali ochoczo pośród sztandarów i transparentów by na obecnym pl. Piłsudskiego -a tam zawsze stała trybuna honorowa- chylić głowę przed przedstawicielami narodu i machać bukietami kwiatów...;D

a szli tam ludzie z Ampułek , Elektroniki ,BZMO , ZG. Konrad ...szli z Wizowa i ModerBudu i ''bepu'' ....
co się stało z tymi ludźmi?
powymierali?...czy tylko pozamieniali ''czerwone książeczki'' na legitymacje ''związkowe'' ;D
kiedyś paradowali w czerwonych krawatach a dzisiaj udają że nigdy nie byli z ''władzą '' ...

takie ''piotrowicze'' :D
czyli oni tak jak on...był prokuratorem komuszym ale tylko po to by bronić opozycji...;D

czytam dzisiaj to i owo o tych ''przechrztach '' i chichoczę ...jak historia...;D


Większość zmądrzała, a nieliczni, tak jak ty, niestety nie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Horus niezalogowany
2 maja 2023r. o 18:54
otóż nie ...
to ja okazałem się rozwagą a wielu innych poszło jak ''cielęta na rzeź'' ...
rzeź która się na nich dokonała ...;D
upadł mit , ''prawda'' jaką uważali że głoszą okazała się kłamstwem i ''ideały sięgnęły bruku'' ;D

może masz częściową rację ...''większość zmądrzała''
dlatego z tamtych milionów dzisiaj pozostały niedobitki...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Hebanowy Bluszczyk niezalogowany
2 maja 2023r. o 19:17
~~Horus napisał(a): na obecnym pl. Piłsudskiego -a tam zawsze stała trybuna honorowa

Wcześniej stała w Rynku na przeciw tunelu.A co do czerwonych krawatów? No nie wiem. Ja jeden raz maszerowałem, a raczej wlokłem się w pochodzie i czerwonego krawatu nie miałem. A szedłem 4 dni przed maturą i tylko dlatego że dyro groził za nieobecność.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.