Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Praca dla Ciebie
REKLAMA SINMAG zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Protest niepełnosprawnego przeciwko wycince lasu nieopodal Otoku -[WIDEO]
~~irenka niezalogowany
16 maja 2023r. o 13:12
Jakieś wybory się zbliżają czy coś?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
16 maja 2023r. o 13:36
~~Malachitowy Orlik napisał(a):
Google Earth. Data uzyskania obrazu 26 październik 2022 roku. Nie rżnij głupa. Teraz jest pewnie jeszcze gorzej bo wycinka idzie pełną parą.
Okoliczne lasy wyglądają jak ser szwajcarski. Miejscami stosunek powierzchni lasu do wycinki jest 1:1 - wycięta szachownica.

No faktycznie, lasy w okolicach Otoku wyglądają tak na oko wycięte w 15-20%. Trochę to więcej niż zakładane przeze mnie 10%. Ale może wynikać z wieku tego lasu. Być może drzewostan jest w wieku do cięcia. Za to jak patrzę na lasy na północ od Bolesławca, to nie wiem czy by 5% z wyciętych nazbierał. Najprościej by było zajrzeć na plan wycinek i wszystko by było jasne. Pamiętam że jak jełoPOzycja ruszyła temat "grabieży" naszych lasów to Lasy Państwowe udostępniły mapy wycinek, pewnie dalej są dostępne. Wtedy sobie je pooglądałem i żadnej grabieży się tam nie dopatrzyłem. Jeśli jesteś bardziej nieufny to możesz sobie porównać te plany z dziurami po wycinkach, czy nie tną więcej niż zaplanowali. Ale myślę że nie znajdziesz, bo by to zbyt "grube" było i "niezależne" mendia już dawno by o tym pisały. Znaczy te media zależne od jełoPOzycji, a właściwie to finansowane z tego samego źródła.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
16 maja 2023r. o 13:42
~~Malachitowy Orlik napisał(a):
Typkiem to pewnie ty jesteś, i to spod ciemnej gwiazdy.
Nie cierpię ekologów a greta to chore psychicznie dziewczę pracujące na rzecz ekomafii.
Czym innym jest rabunkowe wycinanie drzew a czym innym jest walka z ludźmi pod płaszczykiem dobra klimatu.
Ekooszołomy walczą z samochodami (sami latając odrzutowcami) a jednocześnie nie widzą rzeczywistych zniszczeń jakie dzieją się dla interesu korporacji.

Za dużo w tobie emocji by racjonalnie myśleć i oceniać. Wyjdź na spacer, choćby do wycinanego lasu (póki jeszcze są w nim drzewa) :-)))) Pooddychaj świeżym powietrzem, zachwyć się śpiewem ptaków, wyrzuć frustracje. A potem popatrz na mapy, ale już tak na spokojnie. Zobaczysz zupełnie inny obraz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Andrzej niezalogowany
16 maja 2023r. o 14:03
Gospodarka leśna polega na nasadzeniach i wycince,trwa ten proces ok 60-80 lat,czyli drzewa posadzono na długo przed narodzinami tej osoby,powoływanie się na Konstytucję ,to bezsensowny argument ,a wystarczy poczytać o tym,że lasów w Polsce przybywa,wycinanie drzew ,to zwyczajnie żniwa, niestety,ludzie dają sobą manipulować lewacką narracją
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jhg niezalogowany
16 maja 2023r. o 15:24
Jeżdżę rowerem po lasach dość głęboko od glownych dróg. Stwierdzam że to co się dzieje to jest skandal i żywe zlodziejstwo i wyniszczanie lasów Polskich. To że piszą że wycinka zaplanowana to nie znaczy że jest to normalne na taką skalę!!!! Jadąc droga tego nie widac ale głębiej w las to można dostać szoku. Lasy Kliczkowskie i okolice zgroza co tam się dzieje. Wejdźcie sobie na gogle na mapę i przybliżcie obszary leśne najwiekszych lasów, to nie ma ani jednego lasu gdzie by nie bylo wycinki. Polskie lasy są karczowane na potęgę. Potem najedźcie sobie na Niemcy, i również doznacie szoku bo tam nie widać ani jednego wyciętego pasa w środku lasu!!!!!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brązowopłowa Pelargonia niezalogowany
16 maja 2023r. o 15:40
Gość ma rację.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnofioletowa Hakonechloa niezalogowany
16 maja 2023r. o 15:59
~~Jhg napisał(a): Jeżdżę rowerem po lasach dość głęboko od glownych dróg. Stwierdzam że to co się dzieje to jest skandal i żywe zlodziejstwo i wyniszczanie lasów Polskich. To że piszą że wycinka zaplanowana to nie znaczy że jest to normalne na taką skalę!!!! Jadąc droga tego nie widac ale głębiej w las to można dostać szoku. Lasy Kliczkowskie i okolice zgroza co tam się dzieje. Wejdźcie sobie na gogle na mapę i przybliżcie obszary leśne najwiekszych lasów, to nie ma ani jednego lasu gdzie by nie bylo wycinki. Polskie lasy są karczowane na potęgę. Potem najedźcie sobie na Niemcy, i również doznacie szoku bo tam nie widać ani jednego wyciętego pasa w środku lasu!!!!!!!

Bo niemcy wycieli już swoje dawno, przy niedawnej wycince drzew pod kopalnię, zginął protestujący tam ekolog i jakoś UE nie reagowała.... teraz wyobraźcie sobie co by było, gdyby stało się to u nas ..
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Płomiennorudy Zimowit niezalogowany
16 maja 2023r. o 16:15
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Malachitowy Orlik napisał(a):
Google Earth. Data uzyskania obrazu 26 październik 2022 roku. Nie rżnij głupa. Teraz jest pewnie jeszcze gorzej bo wycinka idzie pełną parą.
Okoliczne lasy wyglądają jak ser szwajcarski. Miejscami stosunek powierzchni lasu do wycinki jest 1:1 - wycięta szachownica.

No faktycznie, lasy w okolicach Otoku wyglądają tak na oko wycięte w 15-20%. Trochę to więcej niż zakładane przeze mnie 10%. Ale może wynikać z wieku tego lasu. Być może drzewostan jest w wieku do cięcia. Za to jak patrzę na lasy na północ od Bolesławca, to nie wiem czy by 5% z wyciętych nazbierał. Najprościej by było zajrzeć na plan wycinek i wszystko by było jasne. Pamiętam że jak jełoPOzycja ruszyła temat "grabieży" naszych lasów to Lasy Państwowe udostępniły mapy wycinek, pewnie dalej są dostępne. Wtedy sobie je pooglądałem i żadnej grabieży się tam nie dopatrzyłem. Jeśli jesteś bardziej nieufny to możesz sobie porównać te plany z dziurami po wycinkach, czy nie tną więcej niż zaplanowali. Ale myślę że nie znajdziesz, bo by to zbyt "grube" było i "niezależne" mendia już dawno by o tym pisały. Znaczy te media zależne od jełoPOzycji, a właściwie to finansowane z tego samego źródła.


Wyciąć 20% drzew w ciągu 10 lat to w ciągu 50 lat nie ma śladu po lesie.
A w tych miejscach gdzie wycięli drzewa 10 lat temu jakoś nie widzę młodego lasu. Jakieś chaszcze przeważnie tam rosną, które nawet drzewom samosiejkom nie za bardzo pozwalają rosnąć.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza