Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Konflikt sąsiadów przy Leśnej i zapuszczona kamienica
~~Paryżanka niezalogowany
13 czerwca 2023r. o 11:22
~~Brązowopłowy Tojeść napisał(a): ludziska o czym piszecie remont takiej kamienicy w kredycie może przekroczyć milion a może i dwa miliony , czasy złotych rączek za drobne już dawno za nami a jak dwie panie mają większość udziałów to ich życie będzie w ubóstwie , remont takich kamienic to dziura bez dna , taniej wybudować nowy jak remontować , panom radze sprzedać swoje lokale i poszukać w lepszym stanie


Niekoniecznie. Ostatnio widziałam zlecenie na remont całej kamienicy w Bolcu - dach, elewacja i osuszanie fundamentów za 360 tyś, a tu chodzi tylko o dach. Ewidentnie ci co blokuja maja wywalone
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brązowopłowy Tojeść niezalogowany
13 czerwca 2023r. o 11:55
~~Paryżanka napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Brązowopłowy Tojeść napisał(a): ludziska o czym piszecie remont takiej kamienicy w kredycie może przekroczyć milion a może i dwa miliony , czasy złotych rączek za drobne już dawno za nami a jak dwie panie mają większość udziałów to ich życie będzie w ubóstwie , remont takich kamienic to dziura bez dna , taniej wybudować nowy jak remontować , panom radze sprzedać swoje lokale i poszukać w lepszym stanie


Niekoniecznie. Ostatnio widziałam zlecenie na remont całej kamienicy w Bolcu - dach, elewacja i osuszanie fundamentów za 360 tyś, a tu chodzi tylko o dach. Ewidentnie ci co blokuja maja wywalone

trudno ocenić stan budynku na podstawie zdjęć zewnętrznych obiektu , przed wykonaniem ocieplenia dobrze by było wymienić stolarkę okienną itp. wykonanie dachu i osuszenie fundamentów to tylko zabezpieczenie budynku przed warunkami atmosferycznymi i tylko tyle , może warto poszukać programu wsparcia w budownictwie , są osoby które dostają dopłaty do wymiany CO , stolarki , ocieplenie budynku itp. kiedyś był program urzędu miasta remont elewacji za remont dachu ( cały Rynek skorzystał z tego programu ) może warto poczekać i skorzystać z dofinansowania
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Komuno wróć niezalogowany
13 czerwca 2023r. o 16:56
~~Cyklamenowa Trzmielina napisał(a): Tu chodzi o podział spłaty kredytu, powinno być nie od metrażu,tylko solidarnie od ilości lokatorów, teoretycznie ten co ma 200 m , będzie płacił więcej od tego co ma 40 m ,a tak wszyscy płacili by po równo.

Komuniści też chcieli żeby wszyscy mieli po równo. Chyba komuś pomyliły się systemy polityczne. Ale jakie ma dobre serce, ciekawe czy swoje też tak chętnie rozdaje?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Korni niezalogowany
13 czerwca 2023r. o 16:56
Zawsze cholera znajdzie sie jakis pieniacz we wspólnocie co to nic mu nie pasuje-sąsiedzi be, remonty nie, pisma pisze i dupe zawraca a budynek sie sypie. Wiem bo sam zyje teraz w takiej wspólnocie… koszmar
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielonoszary Cyprysik niezalogowany
13 czerwca 2023r. o 19:11
~~Gosc napisał(a): Właściciel mieszkania który pilnie chce remontu to także cwany lis bo „……. Kupiłem tutaj mieszkanie półtora roku temu z myślą o tym, żeby je podzielić. Jedno z nich chciałem sprzedać, drugie może zostawić córce. Mieszkanie kupiłem na poddaszu, było w bardzo kiepskim stanie…….” Kupił tanio bo kupił na poddaszu gdzie dach się wali na głowę , teraz chce remontu aby godnie żyć i drugie drogo sprzedać a za remont dachu bo to jest największy koszt niech płacą inni mieszkańcy. Koszt remontu dachu to jest 80% kwoty reszta to pierdoły bo już poszła kontrola całego budynku. Sąd niech rozstrzyga takie spory. Moim zdaniem Pan jest cwany.

Zgadzam się , cwany gapa. Kupił półtora roku temu , a sprawy w sądach od 2019.
Miałem tak u matki w kamienicy . Nawprowadzało się młodszych z dziećmi i nagle wszystko chcą mieć na gotowi . Co roku nowy kredyt ,na dach , na elewację , na ogrodzenie budynku w końcu na wyłożenie kostką podwórka.
Poszedłem na zebranie i tłumaczę tłukom że mają kredyty na przeszło pół miliona a mieszkania w tej mieścinie po 50-70 tysięcy więć ich kredyty przekraczają wartość budynku ( 5 mieszkań) . Później dwie pary się rozstały a kredyty do spłaty zostały . Teraz płaczą i płacą, bo jednej osobie ciężko płacić czynsz 1500zł a za resztę zrobić opłaty i żyć.
Jest 5 właścicieli i każdy powinien płacić po 1/5.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Xxx niezalogowany
14 czerwca 2023r. o 9:08
Problem robi ten gość co ma mieszkanie na parterze, kiedyś chciałem od niego kupić ten dół, ale nie było z kim gadać, on nie mieszka w boleslawcu,, ma jeszcze kilka mieszkań.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Paweł Śliwiński niezalogowany
14 czerwca 2023r. o 12:36
Panie Piotrze i Panie Grzegorzu , współczuję takiego sąsiedztwa , chyba wiem o które Panie chodzi . Bardzo nieciekawe towarzystwo. Chciałbym napisać co myślę , ale prosił Pan o nieużywanie wulgaryzmów więc powiem ******************** powodzenia!!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Daria niezalogowany
16 czerwca 2023r. o 20:20
Znam ten budynek cwaniaczek kupił od staruszki za grosze poddasze chce aby mu inni wyremontowali strych i dach .on z tym drugim podzielił lokale chcą przykuć parę groszy i zostawić wszystkich z długami.tam sprawa się toczy w sądzie bo tych dwóch zabudowali część strychu i próbują na ukradzionym strychu zrobić podział o sprzedać mieszkania naiwniakom.zenada tu chodzi o przekręt a nie żaden remont
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.