Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo
BolecFORUM Nowy temat

Wymiana oleju silnikowego - Gdzie tanio?

~ niezalogowany
25 lutego 2010r. o 9:34
acha, ciekawe jak pan Adam Słodowy (bartek czy jakoś tak) wysysa resztki oleju bez wysysarki, bo nie ma bata że przez korek w misce wyleci cały stary olej, a do tego przyjemnie jest jak ukrecisz gwint w tym korku, wtedy na lince lecisz jak pajac do tego "przybytku dla kobiet" i jeczysz o pomoc.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
25 lutego 2010r. o 11:51
po prostu trzeba byc głupim zeby babrać się w tym samemu, znalazł się maczo-bartek hehehe

Jak olej to tylko u Bochenka. bedziesz potrzebował potem 300ml dolewki, to ci doleją 300 ml i za tyle zapłacisz, nie trzeba kupować całego litra
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~taktoja niezalogowany
25 lutego 2010r. o 16:03
~ napisał(a): po prostu trzeba byc głupim zeby babrać się w tym samemu, znalazł się maczo-bartek hehehe

Jak olej to tylko u Bochenka. bedziesz potrzebował potem 300ml dolewki, to ci doleją 300 ml i za tyle zapłacisz, nie trzeba kupować całego litra


trzeba być tępym i mieć lewe ręce żeby dać zarobić komuś na tak prostej czynności , lej u bochenka , lej .Nie wiesz co tak na prawdę masz zalane z hurtowej beczki - mój kuzyn tam pracuje więc ......
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zadowolony niezalogowany
25 lutego 2010r. o 21:10
wymieniam w firmie "Pająk" na Zabobrzu
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~I tak powiem niezalogowany
25 lutego 2010r. o 21:20
Zawsze robię to samemu a olej oddaję koledze mechanikowi który chętnie go zabiera. Kosztuje mnie to tyle co olej i filtr + chwila na pogrzebolenie przy autku.
Co do wysysarek to nie są to tak dobre urządzenia jak myślicie. Choćby dlatego, że korki spustowe są magnesowane. A magnesowane są po to by zebrały opiłki metali które powstają przy ocieraniu się przekładni. Te opiłki warto przy każdej wymianie zebrać u usunąć a wysysarka tego nie zrobi. Poza tym wysysarki wymyślono raczej dla wygody warsztatów niż z przyczyn technicznych. Spuszczenie korkiem jest bardziej uzasadnione.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~PRACOWNIK niezalogowany
25 lutego 2010r. o 21:43
~taktoja napisał(a):
~ napisał(a): po prostu trzeba byc głupim zeby babrać się w tym samemu, znalazł się maczo-bartek hehehe

Jak olej to tylko u Bochenka. bedziesz potrzebował potem 300ml dolewki, to ci doleją 300 ml i za tyle zapłacisz, nie trzeba kupować całego litra


trzeba być tępym i mieć lewe ręce żeby dać zarobić komuś na tak prostej czynności , lej u bochenka , lej .Nie wiesz co tak na prawdę masz zalane z hurtowej beczki - mój kuzyn tam pracuje więc ......

JA JESTEM PRACOWNIKIEM U BOCHENKA I NIE PRZYPOMINAM SOBIE,ŻE OPOWIADAŁEM JAKIEMUŚ KUZYNOWI,(KUZYNCE)JAKIŚ DYRDYMAŁÓW O JAKOŚCI WLEWANEGO TAM OLEJU;))RĘCZĘ ZA DOBRĄ JAKOŚĆ.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~taktoja niezalogowany
25 lutego 2010r. o 21:53
~PRACOWNIK napisał(a):
~taktoja napisał(a):
~ napisał(a): po prostu trzeba byc głupim zeby babrać się w tym samemu, znalazł się maczo-bartek hehehe

Jak olej to tylko u Bochenka. bedziesz potrzebował potem 300ml dolewki, to ci doleją 300 ml i za tyle zapłacisz, nie trzeba kupować całego litra


trzeba być tępym i mieć lewe ręce żeby dać zarobić komuś na tak prostej czynności , lej u bochenka , lej .Nie wiesz co tak na prawdę masz zalane z hurtowej beczki - mój kuzyn tam pracuje więc ......

JA JESTEM PRACOWNIKIEM U BOCHENKA I NIE PRZYPOMINAM SOBIE,ŻE OPOWIADAŁEM JAKIEMUŚ KUZYNOWI,(KUZYNCE)JAKIŚ DYRDYMAŁÓW O JAKOŚCI WLEWANEGO TAM OLEJU;))RĘCZĘ ZA DOBRĄ JAKOŚĆ.


Skoro pracownicy się tu wypowiadają to widac kto tu robi sobie reklamę pod nickiem "anonim" parę postów wcześniej
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~www niezalogowany
26 lutego 2010r. o 8:58
~taktoja napisał(a):

trzeba być tępym i mieć lewe ręce żeby dać zarobić komuś na tak prostej czynności , lej u bochenka , lej .Nie wiesz co tak na prawdę masz zalane z hurtowej beczki - mój kuzyn tam pracuje więc ......


Zgadza się, sama czynność, może jest i prosta, pod warunkiem,
że dysponujesz garażem z kanałem i zużyty olej zutylizujesz zgodnie z przepisami a nie wylejesz do ścieku. Poza tym przy wymiane oleju zaleca się wymianę filtra (wręcz jest to obowiązkowe) a to już nie takie proste jak odkręcenie korka od miski olejowej plus specjalny klucz (zgadza się, można dorobić go metodą chałupniczą). Dodatkowo wiele zakładów robi to za naprawdę małe pieniądze lub w cenie oleju i filtra. I w końcu to, że niekażdy lubi być oblany olejem, co jest wysoko prawdopodobne przy braku doświadczenia.
Co do jakości olejów u Bochenka, to korzystam z jego usług 2-3 razy rocznie (olej mineralny do TDI co ok. 10Kkm) od kilku lat, zalewa mi ten olej z beczki i póki co silnik śmiga bez problemu (czytaj żadnej awarii silnika w aucie ze znanym - nie koniecznie rzeczywistym - przebiegiem rzędu 250Kkm). Śmiało mogę polecić jego usługi, że względu na cenę, jakość i możliwość telefonicznego ustawienia się na wymianę. Z innych warsztatów w kwestii oleju nie korzytałem co prawda, ale po co zmienać coś co jest dobre i sprawdzone.

pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.