Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Budynek dla szkoly Ojców Pijarów

~ niezalogowany
5 października 2012r. o 21:49
~zacofany moher napisał(a):
emem napisał(a):
Nie kazdy. Ja nie widze takiej potrzeby. Porzadne wychowanie jak najbardziej, ale niekoniecznie musi byc katolickie - wiaro to wolnosc wyboru. Mozna byc dobrym czlowiekiem nie bedac katolikiem.


No widać, widać. System rozpadający się co chwilę z byle powodu. Ale za to rozbuchane ego, zapatrzenie w siebie, lekceważenie innych (szczególnie krytykujących niedoróbki). Aż świeci w oczy brak porządnego katolickiego wychowania.


A co to jest "porządne katolickie wychowanie" pytam się COOOOOOO??????
Ważne jakim się jest CZŁOWIEKIEM
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 października 2012r. o 23:07
emem napisał(a): Po co tyle emocji zacofany moherze ;) Uwazaj, jak sie bedziesz tak spial to Ci zylka peknie ;)

a może by tak merytorycznie zamiast ad personam? adminowi pyskówki nie przystoją
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~alto niezalogowany
6 października 2012r. o 0:28
Cos dla rozluźnienia i rozładowania napięcia. [img=1349476129_vklwwjg.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2951
#Anonim2951 nieaktywny
6 października 2012r. o 8:40
BPM napisał(a):
Hegemon napisał(a):
~Bolesławianin napisał(a): Dlaczego nauczyciele boją się Pijarów ?
Bo jak księża otworzą szkołę ...

Pijarzy to nie "księża" tylko zakonnicy : ) ...

Wsrod pijarow sa "ksieza" tzn. zakonnicy, ktorzy otrzymali sakrament kaplanstwa, oraz tacy bez swiecen kaplanskich ...


Nie udawaj greka BPM : )
Mój ostatni post w tym temacie odnosił się do Twojego ciągu "precyzacji" : )


Dopisane 06.10.2012r. o godz. 08:40:

~ napisał(a): Jak już się bierzesz za cytowanie, to cytuj całość wypowiedzi.


A niby w jakim celu 81.15.210.** ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
6 października 2012r. o 15:51
Bo jak cytujesz fragment wygląda to tak, jakbys cytował wypowiedź wyrwaną z kontekstu. Żeby takie rzeczy trzeba było tlumaczyć dorosłemu człowiekowi...

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Z[o].IA[k] niezalogowany
6 października 2012r. o 17:34
~ja napisał(a): miejsce księży i zakonników - to kościół i zakon , a nie szkoły i i urzędy

A może pozostaw taką decyzję każdemu rodzicowi z osobna. Dlaczego niby kościół ma być w autonomii od szkolnictwa? Bo ty tak uważasz?
Ja oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie każdy musi podzielać moje zdanie i w takim razie należy samemu decydować o swoich dzieciach.
Jeśli idzie o moje zdanie to chętnie wysłałbym własne dziecko do szkoły np Pijarów lub jakieś innej katolickiej.

Natomiast idealnie by było gdyby była to uczelnia prywatna - jak fajnieby też było, żeby wszytskie inne uczelnie były prywatne. Bo najgorsze co może być dla takich instytucji jak szkoła czy szpital to upaństwowienie ich.
Prywatyzacja szkół zakończy odwieczny problem ich finasowania bo wówczas finasowane będą one wyłącznie przez chętnych. I nie będzie problemu czy ma być tam wychowanie seksualne, religia, 10 godzin w-f, czy 12 niemieckiego. Znikną problemy przeciwników lub zwolenników mundurków. Nie będzie również iryrtujących dyskusji w temacie - bić czy nie bić dzieci. Bo szkoły będą różne, z różnym prawem, z własnym programem i nie powiązane z głupim ministerstwem edukacji narodowej. MEN jest tym dla szkolnictwa czym NFZ dla ludzi chorych.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zacofany moher niezalogowany
7 października 2012r. o 9:58
~alik napisał(a):
Wychowanie może być porządne albo nie. Katolickie, muzułmańskie czy żydowskie nie ma żadnego znaczenia. Chyba że dla zacofanych moherów.

Zauważ, że wszystkie przykłady, które wskazałeś, to wychowanie religijne. Bardzo szanuję, jak swoją młodzież (dzieci) wychowują Żydzi - dzięki temu osiągają w świecie tak wiele sukcesów. Cieszyłbym się ze szkoły prowadzonej przez Żydów w Bolesławcu. Podobnie jest wśród Świadków Jehowy, Zielonoświątkowców. Nie wiem, jak to wygląda u muzułmanów. Nie powinno dziwić, że ja chcę swoje dzieci wychować po katolicku.
Sugestia emema była jednak zupełnie inna. On chce wychowywać bez religii. Bez bojaźni Bożej, bez dyscypliny, bez otwartości na innych. Za to z pochwałą hedonizmu, egoizmu, bezstresowo. To ślepa uliczka, na co wyraźnie wskazuje empiria.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
7 października 2012r. o 12:26
~zacofany moher napisał(a): .... Sugestia emema była jednak zupełnie inna. On chce wychowywać bez religii. Bez bojaźni Bożej, ...


I ma prawo a nawet rację. Do wychowania nie jest potrzebna żadna bojaźń. Potrzebna jest miłość, uczciwość, szacunek dla innych i osobisty przykład. Strachem można tylko wytresować ale nie wychować. Jeżeli waszego boga należy się bać to współczuję katolikom.

Zmoderowano 08.10.2012 godz.8:41 - powód: Cytowanie (Hegemon)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.