Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Budynek dla szkoly Ojców Pijarów

~gryn niezalogowany
7 października 2012r. o 23:12
Dajcie spokój temu moherowi. Przecież sam pisze że jest zacofany. Ten typ tak ma.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4469
#Patrzalski nieaktywny
7 października 2012r. o 23:19
Nauczanie innych i opowiadanie o Bogu nie jest równoznaczne z "obnoszeniem" się z wiarą .Czynienie cudów ,również.
Obnoszenie się z wiarą kojarzy mi się raczej z demonstracyjnym okazywaniem swojej "pobożności" tkzw. pobożność na pokaz.
Szanuje ludzi wierzących ,ale pogardzam ludźmi obnoszącymi się demonstracyjnie ze swoją wiarą. Nie toleruje szopek typu "obrońcy krzyża "z Krakowskiego Przedmieścia, albo demonstracja siły kościoła w czasie procesji "Bożego Ciała". Sposób edukacji religijnej dzieci,przez osoby duchowne opiera się na indoktrynacji i nie ma nic wspólnego z nauką. Amen.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zacofany moher niezalogowany
7 października 2012r. o 23:29
Patrzalski napisał(a): kojarzy mi się raczej

I co ja mogę poradzić, że się kojarzy? Ja mówię o znaczeniu słów, a nie dziwnych skojarzeniach.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4469
#Patrzalski nieaktywny
8 października 2012r. o 0:20
Kojarzenie jest przejawem myślenia . Nie chciałem napisać ,że "tak jest " więc napisałem ,że mi się tak kojarzy . Ok. jeśli wolisz to napiszę JEST TAK JAK NAPISAŁEM :) To czy w to ktoś uwierzy czy nie ,zostawiam wolnej woli i rozumowi :P
Prawda jest taka ,że to co Ty czasem piszesz ,zawsze pisane jest w takiej formie ,że można odczuć, iż wygłaszasz dogmaty z którymi nawet nie ma sensu dyskutować .W taki sposób właśnie zostałeś wychowany i tak chciałbyś ,żeby wychowywani byli inni. Niestety chamy też nauczyły się czytać i coraz trudniej jest żyć panom.
Ludzie mają już dość panowania Watykanu ,nauczania skompromitowanego kościoła ,i utrzymywania rzeszy darmozjadów w sutannach . Bezkarność przestępców w koloratkach to już historia w USA i zachodniej Europie ,w Polsce to tylko kwestia czasu .Religia chrześcijańska nie zaniknie bo to niemożliwe ,ma zbyt wielu entuzjastów . Ale katolicyzm w obecnej formie zanika. Liczę na to ,że odrodzą się niedługo ruchy takie jak kiedyś Katarzy (wymordowani przez kościół papieski) Waldensi,Albigensi itp. Każdy ma prawo wieżyc w co chce ,mamy prawo nie wieżyc w nic i tylko taka różnorodność społeczeństwa zapewni nam tolerancję i pokój między ludźmi.Jak do tej pory dominacja trzech religii ,prowadzi tylko do nienawiści i krwawych wojen .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~kajka niezalogowany
8 października 2012r. o 0:36
Brawo Patrzalski! Tak myślą już miliony młodych (i nie tylko) ludzi w Polsce.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 października 2012r. o 0:53
~ napisał(a): Co trzeci duchowny ma orientację seksualną inną niż hetero ,i pół biedy jeśli jest to homoseksualizm

Wow! czyżby kolejny zbuntowany ( ... ) pisze, że co trzeci ksiądz to gej. Robi się coraz zabawniej. Tylko pytanie - komu chcecie taki kit wcisnąć?

Co do wychowania dzieci to od siebie dodam, że obecnie potrzebny jest powrót do wartości takich jak tradycja, wiara, honor. Rozwój duchowy jest podstawą przetrwania ludzkości. Nie dajcie się zmanipulować socjalistom. Oni od dawna próbują podważyć autorytet kościoła, ale nie zniszczą prawdy. Nie udało się to Stalinowi to nie uda się również Palikotowi czy Senyszyn.

Zmoderowano 08.10.2012 godz.9:01 - powód: (Hegemon)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2951
#Anonim2951 nieaktywny
8 października 2012r. o 8:35
~ napisał(a): Bo jak cytujesz fragment wygląda to tak, jakbys cytował wypowiedź wyrwaną z kontekstu ...


Każdy zainteresowany ma dostęp do pełnego kontekstu 81.15.210.** : )
Po co zaśmiecać forum zbędnym cytowaniem całej wypowiedzi interlokutora ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 października 2012r. o 9:07
Patrzalski napisał(a): Nauczanie innych i opowiadanie o Bogu nie jest równoznaczne z "obnoszeniem" się z wiarą .Czynienie cudów ,również.
Obnoszenie się z wiarą kojarzy mi się raczej z demonstracyjnym okazywaniem swojej "pobożności" tkzw. pobożność na pokaz.
Szanuje ludzi wierzących ,ale pogardzam ludźmi obnoszącymi się demonstracyjnie ze swoją wiarą. Nie toleruje szopek typu "obrońcy krzyża "z Krakowskiego Przedmieścia, albo demonstracja siły kościoła w czasie procesji "Bożego Ciała". Sposób edukacji religijnej dzieci,przez osoby duchowne opiera się na indoktrynacji i nie ma nic wspólnego z nauką. Amen.

Oczywiście, że bywają tacy co modlą się na pokaz, a naprawdę nie modlą się szczerze co znaczy, że są fałszywi. Ale co z tego? Czy nam sądzić kto może, a kto nie może wchodzić do Kościoła lub uczestniczyć w obronie krzyża. Ja np popieram obronę krzyża lecz - nie na pokaz by ludzie widzieli jaki to ja jestem głęboko wierzący.
Ja chcę przedewszystkim podobać się mojemu Stwórcy - to jest dla mnie najwazniejsze. I jak idę do Kościoła to idę bo chće tego, potrzebuję tego i czerpię z tego radość. Nie skupiam się na tym ile procent przychodzi szczerze, a ile nieszczerze. Nie mam czasu na osądy ludzkości i to również radzę Tobie - nie bierz wszystkich pod jeden młotek. Nie lubisz Kościoła? Nie potrzebujesz Ewangelii? twój wybór. Nikt cię tam nie wpycha siłą.

Ja osobiście naprawdę współczuję ludziom, którzy odrzucili wiarę, lub nigdy jej nie mieli. Znam tą drugą stronę życia i dziś wiem, że nie ma ona przyszłości. Jedyne co mogę to tylko nauczyć się żyć obok takich ludzi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.