Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Nie będzie czesnego, tylko darowizny
~ niezalogowany
3 marca 2013r. o 3:46
Totalne bzdury: Księża dostaną subwencję oświatową to znaczy pieniądze na kształcenie dzieci na poziomie podstawowym : patrz ramowe plany nauczania określone przez MEN. : nasze dzieci będą sie "cisnąć" w klasach powyżej 24 uczniów bo Prezydent uznał, że liczebność uczniów nie może być mniejsza lub równa liczbie 24 - 25 uczniów w oddziale w szkole publicznej Jemu podległej. Natomiast u Pijarów tak może być i będą oni finasowani z subwencji oświatowej. To nie jest już hańba to jest już "skandal". !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W naszych szkołach OBECNIE liczba ucznów w oddziałach jest zdecydowanie wyższa, zwalnia się ludzi z pracy wyjśaniając przy tym , że jest to skutek niżu demograficznego, a jednocześnie otwiera się nową szkołę, za funkcjinowanie której zapłaccimy my podatnicy. (patrz: dzierżawa roczna 1000 zł., koszty Pijarów poniesione na remont, modernizację budynu i dostosownie nieruchomości do obowiazujących dzisiaj przepisów budowlanych i p/POŻ. MAM NADZEJĘ, ŻE MOŻE CBA ZAINTERESUJE SIĘ SPRAWĄ 30 LETNIEJ DZIERŻAWY przez Pijarów tak jak zwrócono uwagę na majątek przekazywany w latach ubiegłych Kościołowi. A Panu Prezydentowi, Wiceprezydentowi (Filipowicz) i Naczelnkowi B. Sulskiej, życzę powrotu do szkoły na stanowisko nauczyciela przedmoiotu i nauczania w klasach 34 osobowych. Będę czekać na Ich wyniki . :Indolencja Tej trójki w sprawch oświaowych ośiągneła już szczyty P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ojciec Dyrektor niezalogowany
3 marca 2013r. o 6:20
to ja poproszę , o dzierżawę np MZS nr 2 ( taka ładna duża szkoła po remoncie ) , możliwość utworzenia klas 22 osobowych , zniesienie obwodu ( dobiorę sobie dzieci z min. dobra oceną z zachowania i poszczególnych przedmiotów ) , zgodę na dodatkowe - dobrowolne składki i jestem gotów rywalizować z każdą szkołą w mieście .......
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Bartek niezalogowany
3 marca 2013r. o 8:48
Teraz i tak już pozamiatane. Więcej rozsądku przy urnach wyborczych następnym razem. Władza nie wybiera się sama, chyba, że Wy nie idziecie głosować. Oni i ich znajomi TAK.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mama niezalogowany
3 marca 2013r. o 9:07
~ napisał(a): A czy to finansowanie dodatkowe przeniesie się też na grunt innych szkół publicznych w Bolesławcu? Czy tylko wybrana szkoła dostanie różnicę?

Także finansuję dobrowolnie co miesiąc składkę w klasie mego dziecka i dałam pieniądze na RR. Moje dziecko jest w klasie 30-osobowej, a dodatkowe zajęcia pozalekcyjne też pokrywam ja...


No niby ja też co miesiąc finansuję dobrowolnie składkę w klasie syna, ale to raptem 5 zł, nie sądzę, żeby to byłą wysokość składki,która zadowoli pijarów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Tutejszy niezalogowany
3 marca 2013r. o 9:16
~ napisał(a): czy to ich usprawiedliwia?


zło uczynione drugiej osobie nie jest naganne i nie moralne, ale opluwać i negować potrafi najgłupszy idiot ale na KONSTRUKTYWNA polemikę stać nie wielu .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
3 marca 2013r. o 9:30
~Tutejszy napisał(a): zło uczynione drugiej osobie nie jest naganne i nie moralne


Dobrze sie czujesz?? :)

~Tutejszy napisał(a): opluwać i negować potrafi najgłupszy idiot ale na KONSTRUKTYWNA polemikę stać nie wielu .


Fakt.Nie zauważyłem nic konstruktywnego w Twoich postach ale opluwać potrafisz :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zapytanie niezalogowany
3 marca 2013r. o 11:53
A może tak ładnie przypominają o naborze, bo... brak chętnych? Powołując szkołę ktoś chyba nie pomyślał, że zwolennicy radyjka maja raczej wnuki a nie dzieci w wieku szkolnym. Ich rodzice raczej nie bedą zainteresowani taka szkola, bo glosują bardziej na centrum i na lewo. Ktoś się przeliczył, target nie pasuje.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Malkon niezalogowany
3 marca 2013r. o 13:58
Szkoła będzie prowadzona na zasadach szkoły publicznej i będzie otrzymywać wszystkie należne tego rodzaju placówkom subwencje i dlatego nie może być mowy o czesnym. Darowizny są zjawiskiem naturalnym i mogą rzeczywiście lepiej służyć procesowi dydaktycznemu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza