Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Habemus Papam!
~ niezalogowany
17 marca 2013r. o 16:08
~gość napisał(a): Ten pleban z Jana Pawła, powiedział również, że dzisiaj w Afryce umiera dziennie z głodu dwa tysiące dzieci, gdyby kościół był biedny to dziennie umierałoby cztery tysiące.


A może nie umarło by żadne ? Gdyby kościół nie bogacił się kosztem biednych?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 marca 2013r. o 16:15
a dzięki tobie ile nie umarło?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zacofany moher niezalogowany
17 marca 2013r. o 16:18
~ napisał(a): [...]wiadomosci.wp.pl[...]

"W zgodnej opinii komentatorów stanowczość, z jaką papież chce zmienić styl życia i pracy za Spiżową Bramą czy wręcz formę i wizerunek papiestwa może wstrząsnąć watykańskimi strukturami i przewrócić dotychczasowy porządek; wszystko w imię prostoty i rezygnacji z przepychu. Zniknąć może wiele zwyczajów i obrzędów znanych z przeszłości, niekiedy nasyconych wręcz dworską oprawą."(cytat)

Jeszcze poczekam z ostateczną oceną ale zaczynam Go lubić! :)

Dlaczego o Kościele koniecznie chcą się wypowiadać ci, którzy nie są (i nie chcą być) z nim związani?
Dla jego dobra? Coś nie sądzę.
Może zamiast czytać głupkowate komentarze - warto posłuchać samemu i samemu wyrobić sobie zdanie. Jest jeden kłopot - jedynymi stacjami, które w całości przekazują wystąpienia papieskie są Radio Maryja i TV Trwam.
I tak oto mamy odpowiedź, dlaczego nie chcą pozwolić im na swobodne nadawanie.
Ktoś napisał: a kuźwa rower to nie łaska ?? albo skuter?? a jesli auto to jakies Tico a nie limuzyny po 100 tys...

Swą kwiecistą wypowiedź powinieneś zacząć od słów: ja zawsze jadę do pracy na strefę w Wykrotach rowerem. Ostatnio jak był śnieg i mocny mróz, to pożyczyłem od brata trabanta.
Byłbyś wtedy wiarygodny.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3046
#sentinel nieaktywny
17 marca 2013r. o 16:18
[img=1363533499_y768uhu.jpg]

GG 2563898
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3123
#Thor nieaktywny
17 marca 2013r. o 16:24
~zacofany moher napisał(a):
Swą kwiecistą wypowiedź powinieneś zacząć od słów: ja zawsze jadę do pracy na strefę w Wykrotach rowerem.


A ty zacznij od tego, że księża ślubują ubóstwo :>
Później zaś ich posługa , nie ma z tym ślubowaniem nic wspólnego. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich ale większości.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zacofany moher niezalogowany
17 marca 2013r. o 16:32
Thor napisał(a):
A ty zacznij od tego, że księża ślubują ubóstwo :>
Później zaś ich posługa , nie ma z tym ślubowaniem nic wspólnego. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich ale większości.


Właśnie ci "specjaliści od Kościoła" coś takiego próbują Ci wmówić. I - jak widać - częściowo im się udaje. Dlatego tak pilnują, by nie dostało się do Ciebie wolne słowo. Niby na jakiej podstawie mówisz o większości? Bo tak przeczytałeś w gazecie, usłyszałeś w telewizji?
Wg mnie grzech pychy nie jest wśród księży bardziej powszechny, niż wśród ślusarzy czy górników.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 marca 2013r. o 16:35
~ napisał(a): a dzięki tobie ile nie umarło?


Nie wiem ile nie umarło dzięki mnie ,może żadne .
Ale wiem ,że żadne nie umarło na skutek moich działań ,decyzji itp.
Czyli de facto przeze mnie ;p
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 marca 2013r. o 17:50
~zacofany moher napisał(a): Dlaczego o Kościele koniecznie chcą się wypowiadać ci, którzy nie są (i nie chcą być) z nim związani?
Dla jego dobra? Coś nie sądzę.


Więcej wiary w dobre intencje człowieka a mniej w spiski godzące w kościoł!!!!!
Czy wiara w dobro człowieka nie jest zgodna z nauką kościoła?? :P

~zacofany moher napisał(a):
Wg mnie grzech pychy nie jest wśród księży bardziej powszechny, niż wśród ślusarzy czy górników.


Ale to nie ślusarze czy górnicy wskazują drogę jaką trzeba kroczyć do zbawienia duszy!! :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego