Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Habemus Papam!
~zacofany moher niezalogowany
17 marca 2013r. o 21:38
Wprawdzie to chyba nie do mnie, ale spróbuję odpowiedzieć. O ile WP jest źródłem przewidywalnym i wiadomo, czego się po nich spodziewać, o tyle Wikipedia jest źródłem zupełnie nieobliczalnym
Wiadomo, ze hasło w Wikipedii może utworzyć każdy i każdy je wyedytować. Są więc tam materiały bardzo dobre, słabe i zupełnie kłamliwe. Znam kilka przykładów tworzenia fikcyjnych postaci, które potem ("bo było w Wikipedii") zaczęły żyć swoim życiem.

Moja odpowiedź jest dość prosta. Jestem bardzo sceptyczny w stosunku do takich informacji. Wiadomo, że pod wpływem nawiedzonych amerykańskich (tam się ta moda narodziła) psychologów dorosłe kobiety po kilkudziesięciu latach "przypominały" sobie, że były gwałcone przez ojców w dzieciństwie. Zgłaszały się z problemem, że nie mogą porozumieć się z mężem, a otrzymywały w odpowiedzi taki kwiatek. W co najmniej kilku sprawach okazało się, że to "przypomnienie" było w rzeczywistości "wdrukowaniem" przez hipnotyzera.
Moja nieufność pogłębia następujący fakt. W pewnym momencie amerykańskie sądy (mocno lewicujące) zaczęły w takich - wtedy jeszcze pojedyńczych - sprawach przyznawać potężne odszkodowania z automatu. Właściwie bez próby wyjaśnienia sprawy. Skarżysz się na Kościół? Masz rację.
Poszczególne diecezje widząc, że w sądach właściwie nie mają szans próbowały się bronić idąc na ugodę (koszty są wtedy mniejsze). I popełniły błąd. Bo kiedy rozeszła się fama, że "Kościół płaci" liczba takich spraw wzrosła wielokrotnie!

A jak udowodnić, że się nie robiło czegoś, co miało miejsce 40 lat temu w czterech ścianach? Zawsze się znajdzie kilku "świadków", by dostać odszkodowanie. Są starzy, nie mają na lekarstwa- czemu nie?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 marca 2013r. o 21:53
~ napisał(a): żaden artykuł nie będący po myśli Mohera ,nie będzie przez niego uznany za wiarygodny


I vice wersa :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 marca 2013r. o 22:04
~ napisał(a): http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Papiez-Franciszek-chcialbym-zeby-Kosciol-byl-ubogi-i-dla-ubogich,wid,15419654,wiadomosc.html

Bardzo chciałbym, żeby Kościół był ubogi i dla ubogich - powiedział papież Franciszek. :)


Jestem wierzący, szanuję księży, słowa Papieża są naprawdę mądre. Ksiądz powinien być skromny i choć odrobinę pokorny. Wszyscy bez powołania, traktujący stan kapłański jak zawód i ustawienie się w życiu i ich celem jest nadmierne bogacenie się i opływanie w luksusach, wszyscy którzy łamią prawo, kapłańskie plewy, powinni zostać przesiani. Wiele razy stawałem w obronie Kleryków, bo uważałem że byli i są atakowani z niezasłużoną do nich nienawiścią. Jednak Mam nadzieję, że Franciszek przybliży prawdziwe kapłaństwo z powołania do ludzi, a tych którzy kosztem ludzi chcą sobie dobrze żyć, albo się zmienią i będą żyli, jak przystoi duchowym przewodnikom, albo odejdą. Bo pytanie co tych księży bez powołania trzyma w stanie duchownym? Wierzę, że Kościół będzie się powoli zmieniał w dobrym kierunku.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3148
#Skumbria nieaktywny
17 marca 2013r. o 22:37
~ napisał(a): http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Papiez-Franciszek-chcialbym-zeby-Kosciol-byl-ubogi-i-dla-ubogich,wid,15419654,wiadomosc.html

Bardzo chciałbym, żeby Kościół był ubogi i dla ubogich - powiedział papież Franciszek. :)


Niepokoi mnie sugerowanie ludziom, że bogactwo ze swej natury jest czymś złym. W Ewangeliach nie wyczytałem potępienia zamożności, co najwyżej dystans do nieumiejętnego używania bogactw. Chrystus mówiąc o “ubogich” miał przede wszystkim na myśli “ubogich w duchu”. Ubogim w duchu równie dobrze może być bogacz, średniak i biedaczyna.

pozdr.
s

www.szlachetnapaczka.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3123
#Thor nieaktywny
17 marca 2013r. o 22:51
Skumbria napisał(a): W Ewangeliach nie wyczytałem potępienia zamożności, co najwyżej dystans do nieumiejętnego używania bogactw.


Czyżby ?

"Prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niż bogaty wejdzie do królestwa niebieskiego”


Dopisane 17.03.2013r. o godz. 22:51:

I jeszcze wcześniejszy wers:

"Jezus zaś powiedział do swoich uczniów: Zaprawdę, powiadam wam: Bogaty z trudnością wejdzie do królestwa niebieskiego"
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 marca 2013r. o 22:55
Thor napisał(a):
Skumbria napisał(a): W Ewangeliach nie wyczytałem potępienia zamożności, co najwyżej dystans do nieumiejętnego używania bogactw.


Czyżby ?

"Prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niż bogaty wejdzie do królestwa niebieskiego”


ale to nie są słowa potępienia! te słowa mówią tylko o tym, że bogatym będzie trudniej, a dlaczego? ponieważ duchowość bogatych jest uboga, również bogatych Kapłanów, to dlatego wierzę we Franciszka. Słowa te też nie mówią o tym, że bogaty nie ma szans wejść do Królestwa Niebieskiego, bogaty po prostu musi się bardziej postarać :) źle zinterpretowałeś słowo ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 marca 2013r. o 22:57
Thor napisał(a):

"Jezus zaś powiedział do swoich uczniów: Zaprawdę, powiadam wam: Bogaty z trudnością wejdzie do królestwa niebieskiego"


z trudnością, ale wejdzie :) Św. Franciszek z Asyżu też był bogaty!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 marca 2013r. o 23:05
~ napisał(a): z trudnością, ale wejdzie :) Św. Franciszek z Asyżu też był bogaty!


To Jego rodzice byli bogaci i korzystal z tego, zanim się opamiętał :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA Villaro zaprasza