Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Zaśmiecona gmina
10582
#Kolec nieaktywny
10 kwietnia 2013r. o 21:31
~sprawiedliwy napisał(a): błędne myślenie ... Nie trzeba od razu podobnych spraw nagłaśniać. Poza tym wstydźcie się ci wszyscy co wysypują śmieci w podobnych miejscach.


No właśnie,błędne myślenie. Każda reakcja obywatela jest w takich przypadkach cenna i właściwa, także przez, jak to nazwałeś, nagłośnienie w mediach. Najgorsza postawa to cyniczna obojętność. Poza tym apelowanie o wstyd do takiej hołoty, nie ma w ogóle sensu bo oni póki są nieznani wstydu żadnego nie mają. Najpierw trzeba by ich schwytać ,opublikować ich dane osobowe i wystawić pod pręgierzem w rynku na widok publiczny. Taka kara może by ich zawstydziła i przy okazji czegoś nauczyła.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5413
#Przemyslaw nieaktywny
10 kwietnia 2013r. o 21:46
Kolec napisał(a):

No właśnie,błędne myślenie. Każda reakcja obywatela jest w takich przypadkach cenna i właściwa, także przez, jak to nazwałeś, nagłośnienie w mediach. Najgorsza postawa to cyniczna obojętność. Poza tym apelowanie o wstyd do takiej hołoty, nie ma w ogóle sensu bo oni póki są nieznani wstydu żadnego nie mają. Najpierw trzeba by ich schwytać ,opublikować ich dane osobowe i wystawić pod pręgierzem w rynku na widok publiczny. Taka kara może by ich zawstydziła i przy okazji czegoś nauczyła.>

Moim zdaniem można inaczej .Jeśli chcemy aby ludzie nie wyrzucali śmieci na chodniki montujemy kosze na śmieci.Jeśli chcemy zapobiegać dzikim wysypiskom instalujemy w kilku miejscach miasta duże kontenery.
Do kultury nikogo nie da się zmusić .Powinno się poprzez stwarzanie warunków edukować społeczeństwo .Po co tracić parę na dmuchanie w gwizdek.Po co restrykcje i akcje " sprzątanie świata ? "Państwo samo powinno budować zaufanie obywateli swoją przychylnością a nie batem.Czy tak nie było by lepiej , taniej , skuteczniej , przyjaźniej ?

Szanuj innych i licz że w zamian uszanują Ciebie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zbulwersowana niezalogowany
10 kwietnia 2013r. o 22:10
Qrwa nigdy nie zrozumię tego bydła :> Ja nawet papierka na ulicy nie wyrzucę...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 kwietnia 2013r. o 22:19
Do kultury ludzi nie da się przymusić.Cham pozostanie chamem. Są kosze a niedopałki obok leżą, na Asnyka jest co kilkanaście metrów Kosz - pojemnik a na zapleczu sklepów "Żabka" i tego drugiego z alkoholem pełno jest butelek po wypitym alkoholu, itd. Edukuję się w szkołach od wielu lat dzieci, organizuje się w szkołach i przedszkolach też od ładnych kilkunastu lat akcje ochrony środowiska typu "sprzątanie świata". I co? Z ilu ( nie uogólniam) tak wyedukowanych dzieci wyrośli dorośli wysypujący swoje śmieci po polach i lasach, śmiecący pod sklepami, wyrzucający niedopałki papierosów gdzie bądź, nie sprzątający po swoich pieskach itd? Takich ludzi kultury można nauczyć tylko przez nieuchronne surowe karanie tych złapanych. Ale do tego potrzeba skuteczniejszego działania służb egzekwujących: policji, straży miejskiej,straży leśnej itp. Chamowi i wandalowi postawienie pod nos pojemnika na śmieci nic nie da,bowiem trzeba by takiego zmusić do korzystania z takowego.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2417
#bocianek17 nieaktywny
11 kwietnia 2013r. o 8:16
wcale się nie dziwie remontowałem kuchnie chciałem być uczciwym obywatelem i wziołem kontener za niecałą godzinę zapłaciłem 126zł nigdy więcej mandat kosztuje 500zł ryzyko się opłaca jak ktoś ma dużo śmieci, wszyscy krzyczą o czystości ale nikt nic nie robi żeby pomóc tylko ceny za śmieci w górę w innym państwie jak bym zgłosił że remontuje dom kontener podstawili by za darmo ale u nas sami się proszą żeby wywozić śmieci do lasu
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5413
#Przemyslaw nieaktywny
11 kwietnia 2013r. o 8:29
~ napisał(a): Do kultury ludzi nie da się przymusić.Cham pozostanie chamem. Są kosze a niedopałki obok leżą, na Asnyka jest co kilkanaście metrów Kosz - pojemnik a na zapleczu sklepów "Żabka" i tego drugiego z alkoholem pełno jest butelek po wypitym alkoholu, itd. Edukuję się w szkołach od wielu lat dzieci, organizuje się w szkołach i przedszkolach też od ładnych kilkunastu lat akcje ochrony środowiska typu "sprzątanie świata". I co? Z ilu ( nie uogólniam) tak wyedukowanych dzieci wyrośli dorośli wysypujący swoje śmieci po polach i lasach, śmiecący pod sklepami, wyrzucający niedopałki papierosów gdzie bądź, nie sprzątający po swoich pieskach itd? Takich ludzi kultury można nauczyć tylko przez nieuchronne surowe karanie tych złapanych. Ale do tego potrzeba skuteczniejszego działania służb egzekwujących: policji, straży miejskiej,straży leśnej itp. Chamowi i wandalowi postawienie pod nos pojemnika na śmieci nic nie da,bowiem trzeba by takiego zmusić do korzystania z takowego.
>

.............................................................................................................................................
Ja wcale nie piszę aby rezygnować z restrykcyjnych kar za takie postępowanie .
Jednak zdecydowanie uważam że należy wychodzić społeczeństwu na przeciw.
Co z tego że tyle koszy stoi skoro jest zakaz wypicia piwa w miejscu publicznym.Zakaz jest a spożycie ma się też dobrze .Po co zamiatać problem pod dywan i udawać że wszystko jest ok.Władza powinna potrafić przystosować swoje decyzje pod potrzeby społeczeństwa.Na obrzeżach miasta pod każdym drzewem jest składowisko butelek po alkoholu.Dlaczego moralne jest picie piwa w ogródku piwnym a nie moralne na ławeczce kilka metrów dalej ?
Kilka wielkich kontenerów w różnych punktach miasta załatwiło by problem dzikich wysypisk raz na zawsze .Kto by chciał ryzykować mając do dyspozycji legalne miejsce ? Skoro uważa Pani/Pan że należy iść drogą restrykcji niechybnie dojdziemy do państwa policyjnego.Władzy to jest na rękę .Wszak służby prewencyjne to elektorat.

Szanuj innych i licz że w zamian uszanują Ciebie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10582
#Kolec nieaktywny
11 kwietnia 2013r. o 9:20
bocianek17 napisał(a): wcale się nie dziwie remontowałem kuchnie chciałem być uczciwym obywatelem i wziołem kontener za niecałą godzinę zapłaciłem 126zł nigdy więcej mandat kosztuje 500zł ryzyko się opłaca jak ktoś ma dużo śmieci, wszyscy krzyczą o czystości ale nikt nic nie robi żeby pomóc tylko ceny za śmieci w górę w innym państwie jak bym zgłosił że remontuje dom kontener podstawili by za darmo ale u nas sami się proszą żeby wywozić śmieci do lasu


TAK WŁAŚNIE MYŚLI I CZYNI HOŁOTA!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
11 kwietnia 2013r. o 9:29
Na stronie MZGK są cenniki usług i np :"Cena za wywóz 1 m³ odpadów poremontowych wynosi 140,40 zł brutto
Eksploatacja kontenera 5,05 zł brutto za jedną dobę postoju.
Kontenery mają pojemność 1,1 m³." A więc płacimy za wywóz objętości odpadów a nie za godzinę postoju kontenera . Fakt - tanio to nie jest , ale żeby zaraz wywozić to do lasu? Wywóz do lasu też kosztuje.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Villaro zaprasza