Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
O pieniądzach z Funduszu Kościelnego na mszy dla dzieci
~ANDAL niezalogowany
11 czerwca 2013r. o 21:31
(...)

Zmoderowano 11.06.2013 godz.21:34 - powód: przestań powtarzać wciąż te same teksty, w dodatku posługując się za każdym razem innym nickiem !! (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
11 czerwca 2013r. o 21:55
Kolec napisał(a):
Po pierwsze, psa zostaw w spokoju, bo pies tu nic nie zawinił.
Po drugie,ludzie mówią a nie szczekają.
Po trzecie , dzieci tego słuchały i wyniosły złą naukę ze mszy św.
Po czwarte, Ciebie to nie razi, bo sam nierzadko na forach używasz podobnie ordynarnego języka.
Wszystko z mojej strony na ten temat.


CZłowieku kolokwializm "odszczekać" wiąże się w mowie potocznej z "Łgać jak pies «bezczelnie, bezwstydnie kłamać»". Brakuje Ci wiedzy?! to się nie wypowiadaj, jak o czymś nie masz pojęcia.

Niektórzy ludzie mówią, jakby szczekali.

Nie pochwalam tej wypowiedzi w Kościele, jednak robienie afery, burzy w kropli wody, widły z igły to wielka przesada.

Mój umysł jest otwarty, bez uprzedzeń, oczytany, w poezji pisze się o wszystkim. Dużo się też mówi o hipokryzji, o fałszywym oburzeniu, o świętych bez świętości, o wierze bez wiary, o pozornej kulturze bez kultury, o pustogłowiu, więc moja rada poszukaj w sobie odrobinę mądrości życiowej, której ci brak.

Jeżeli zarzucasz mi ordynarny język którego ponoć używam na forach to czekam na cytaty. Ponadto czy ty wogóle wiesz co to jest język ordynarny? zwrot na forach oznacza liczbę mnogą, to na jakich forach?! W przeciwnym wypadku zwrot "łgasz jak pies" będzie dotyczyło ciebie.

Na koniec zapamiętaj sobie, że nie zyczę sobie, aby pouczał mnie ktoś taki jak ty. Ktoś kto tylko stwarza pozory kultury, ktoś kto sili się na ton pouczający, a tak naprawdę niewiele ma do powiedzenia.


<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
11 czerwca 2013r. o 22:33
~antyklerykał napisał(a): Panie alter antyklerykalny to zupełnie coś innego jak antykościelny. Kumasz ??


To coś innego, jednak związek wyrazowy jest dość oczywisty, część obu wyrazów "anty" również jest ważny dla znaczenia obu słów.

znaczeniwo?
"Podstawą antyklerykalizmu jest sprzeciw wobec niektórych przejawów działalności duchowieństwa, a szerzej – instytucji wyznaniowych religijnych (w odróżnieniu od wierzeń i idei świeckich). Niezgoda na wpływ tych instytucji na pozareligijne życie społeczeństwa, napominanie lub ingerencję w sprawach dotyczących prawa."

podkreślam "instytucji religijnych"! Kościół - instytucja religijna!

Kumasz?
(...)

Zmoderowano 11.06.2013 godz.22:29 - powód: korekta po usunięciu ubliżającego posta (moderator)


Dopisane 11.06.2013r. o godz. 22:33:

ramaj napisał(a):
Ja się tylko nie godzę aby publicznie tak sie wyrażano o legalnie wybranych.


Michała Boniego nikt nie wybierał. Został powołany przez Premiera. Przypominam, że Boni w 2007 roku sam przyznał się do współpracy z SB!

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~... niezalogowany
11 czerwca 2013r. o 23:53
Odnośnie funduszu kościelnego i kasy:

1. Wprowadzić dodatkowy podatek dla wszystkich. Kasa katolików dla katolików, protestantów dla protestantów itd.
2. Zlikwidować tace i wszelkie opłaty.
3. Wprowadzić rady parafialne zarządzające pieniędzmi z podatków.
4. Wprowadzić pensje dla duchowieństwa wypłacane przez rady parafialne.
5. Wprowadzić ład i porządek w finansowaniu Kościoła.

Myślę, że duchowieństwo w Polsce długo będzie bronić obecnych nieprzejrzystych rozwiązań, które pozwalają im na korzyści finansowe (także wobec państwa).

I dalej odnośnie nieprawidłowości w funduszu kościelnym w diecezji legnickiej odsyłam do artykułu Rzeczpospolitej:

http://www.rp.pl/artykul/963207.html

Z ambony o tej sprawie nikt mi nie opowiedział, choć jestem co tydzień w kościele. Ciekawe czy Kościół uderzy się w pierś i odda (zrekompensuje) dobra, do których nie miał prawa.
Czytając ten artykuł można zrozumieć niechęć kleru do ministra.

I ostatnie:
Byłem na mszy o 11 i słowa o szczekającym ministrze (o człowieku) wypowiedziane w kościele pozostawię bez komentarza.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
12 czerwca 2013r. o 0:06
~... napisał(a):
I ostatnie:
Byłem na mszy o 11 i słowa o szczekającym ministrze (o człowieku) wypowiedziane w kościele pozostawię bez komentarza.


To co pozostawiasz bez komentarza jest właśnie tematem dyskusji.

I nie przekręcaj sensu! Nie chodzi o "szczekającego ministra" => a "odszczekiwanie kłamstw"!

Co niektórzy nie rozumieją sensu znaczeniowego słów?! Wystarczy odrobinę dobrej woli :)


<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
7878
#ojciec nieaktywny
12 czerwca 2013r. o 0:46
To może teraz ja: Drogie dzieci... hau, hau, hau, wrrr, wrrr, wrrr...!!! to była wasza Ewangelia... a teraz rozejdźcie się i naśladujcie mnie!... Nie takie Słowo Boże pamiętam z dziecięcych lat. Nie takie głosił jego poprzednik ś.p. ksiądz Rączka... i dlatego między innymi kłuje go ( obecnego zarządcę Bazyliki) jeśli ktoś powie:" a za czasów księdza Rączki..." Po prostu szlag go trafia, nigdy nie uzyska takiego szacunku jak jego poprzednik.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
12 czerwca 2013r. o 0:55
ten potrafi odszczekać :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
12 czerwca 2013r. o 7:43
ojciec napisał(a): To może teraz ja: Drogie dzieci... hau, hau, hau, wrrr, wrrr, wrrr...!!! to była wasza Ewangelia... a teraz rozejdźcie się i naśladujcie mnie!... Nie takie Słowo Boże pamiętam z dziecięcych lat. Nie takie głosił jego poprzednik ś.p. ksiądz Rączka... i dlatego między innymi kłuje go ( obecnego zarządcę Bazyliki) jeśli ktoś powie:" a za czasów księdza Rączki..." Po prostu szlag go trafia, nigdy nie uzyska takiego szacunku jak jego poprzednik.


jak przystalo na exkatolika, ty nic nie pamietasz. Nie o Slowo Boze chodzi tylko o komentarz po Eucharystii.
Obecny proboszcz cieszy sie sporym szacunkiem. A ze nie takich jak ty i tobie podobni? Cale szczescie! to tylko dobrze o nim swiadczy!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza