Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo
BolecFORUM Nowy temat

Gdzie na grzyby ?

~ niezalogowany
16 września 2013r. o 11:12
~dorcia napisał(a): A ja właśnie jestem po obfitej i super smacznej kolacji z rydzy nazbieranych w Bolesławcu


Czy to aby na pewno rydze? może trzeba szybko na pogotowie? :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5134
#TOjsienka nieaktywny
16 września 2013r. o 12:43
Motywacja napisał(a): Zapytajcie Calahana. On zna dobrą miejscówkę z ,,grzybami"

:| :D

Moja chata skraju-ja nyczoho ne znaju
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~t140 niezalogowany
16 września 2013r. o 14:53
gromadka cienko , wczoraj 6 osób razem cały koszyk 2 godziny łażenia, dosyć sucho w lesie , przeważają podgrzybki ale prawdziwek też się trafił , dziś klienci mówili że na Lipianach grzyba w bród , może ktoś to potwierdzić ?[img=1379336027_5sao9ki.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~a niezalogowany
16 września 2013r. o 21:12
do lasu
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
16 września 2013r. o 21:16
Ja dzisiaj 2,5 kg prawdziwka pierwsza klasa, półtora kg drugiej klasy i 1 kg trzeciej. I jak ktos juz wczesniej wspomniał dobry grzybiarz swoich miejsc nie zdradza. Ja kocham okres grzybobrania, moge siedzieć w lesie od rana do nocy jednak wczoraj przywiozłem zaledwie 3 prawdziwki, przedwczoraj pół reklamowki ale w większości podgrzybka ale dzisiaj przeszedłem samego siebie, natrafiłem na las który widocznie musiał obrodzić dopiero wczoraj lub przed wczoraj bo w większości małe prawdziweczki. Mogę was tylko pocieszyć że zbliża sie pełnia i grzyby wyskoczą na dniach, a dzisiaj miałem przedsmak tego co sie stanie. Chociaz nie ukrywam zrobiłem rowerem 25 km cięzkimi błotnistymi drogami. Mimo wszystko było warto. Wstrzymajcie sie niecierpliwi w domu przez maksymalnie tydzien i gwarantuje że będą. Swoich miejsc nie zdradze ale zdradze miejsca w których słyszałem że są, jednak ja sie w tamten rejon nie wybieram dlatego też gdyby ktoś był prosze o zdanie sprawozdania z poszukiwań :), podobno w lasach w okolicy Iłowej. Moja metoda natomiast to jechac i wchodzic do lasów, w koncu sie trafi na ten właściwy. A przede wszystkim głowa nisko i wypatrywać samych łebków w mchu lub we wrzosach, są słabo widoczne małe prawdziweczki ale już się pojawiają. Miałem dziś około 50 sztuk. Powodzenia grzybiarze :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~iwetka20 niezalogowany
16 września 2013r. o 21:23
Ja tez dzisiaj troszke nazbieralam przez okolo. godzinke lazenia okolo 50sxtuk pierwszej klasy same tyci[img=1379359228_7xoaijg.jpg]
[img=1379359262_o7i2xll.jpg]
[img=1379359331_msln2lq.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3754
#iwetka20 nieaktywny
16 września 2013r. o 21:33
Jutro nowa seria zdjęć, dzisiaj tylko dwa zrobiłam, bo za bardzo zajęłam się zbieraniem. Mogę spokojnie powiedzieć, że dzisiaj zaczął się wysyp, ale nie wszędzie, bo przez długi czas nic nie było tylko same trujaczki, a jak pokazał się jeden to za nim następny i następny...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
16 września 2013r. o 21:43
Iwetka odwiedzila Starą Oleszną (las po prawej stronie jadac z Bolesławca, piaszczysta górka i za nim suchy las iglasty) i ameryke odkryla. Tam od zawsze wbrud prawdziwka.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.