Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Ocena jakości życia w Bolesławcu

~polak niezalogowany
15 października 2013r. o 7:05
miasto umiera , brak młodych ludzi, rządzi klika Romana, katastrofa.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2524
#Zwirz nieaktywny
15 października 2013r. o 11:37
Co racja to racja. Miasto umiera, o pracę coraz trudniej, płaca jaka jest każdy wie. Ceny mieszkań na wynajem na poziomie Wrocławia czy Poznania... Miasto dla ludzi którzy biznesy mają w innych miastach lub w BC, a mieszkają na nowobogackich wsiach-dzielnicach Bolca...

Smutne smutne.

"Dajesz, Dajesz - nie przestajesz!"
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~dżemma niezalogowany
15 października 2013r. o 16:03
Ktoś, kto pisze że ceny mieszkań na wynajem są porównywalne z Wrocławiem, chyba się z choinki urwał. W Bcu za 1000zł + rachunki wynajmowaliśmy trzypokojowe mieszkanie na Staroszkolnej, odremontowane, ciepłe, w ocieplonym bloku. We Wrocławiu za tę kwotę, wynajęłam kawalerkę do remontu, i to po wyszarpnięciu jej kilku innym chętnym. Kawalerka w niezbyt ciekawej dzielnicy, ze starymi oknami, dość blisko centrum.
Za trzypokojowe mieszkanie w standardzie i metrażu podobnym do tego na Staroszkolnej i dobrej lokalizacji musiałabym zapłacić jakieś 1800zł + rachunki.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
15 października 2013r. o 16:53
~ napisał(a): Na pewno cena wynającie mieszkania we Wrocławiu praktycznie w centrum jest taka sama jak w Bolesławcu.


Przestan klamac czlowieku
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zbyhoo74 niezalogowany
17 października 2013r. o 14:34
co jest urzedzie pracy?siedza i kawke pija.a oferty wciskaja bele gdzie bo inaczej...a w opiece to juz ...

;( ;(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5372
misiekELF
17 października 2013r. o 21:38
~ejot napisał(a): Moja odpowiedź: źle. Powinno być "bardzo źle", ponieważ sądzę,że Bolesławiec w niedalekiej przyszłości stanie się miastem przejazdowym wschód - zachód. W tej chwili tego jeszcze nie widać, bo większość ludzi młodych i w średnim wieku tylko wyjeżdża do pracy za granicę i wraca z kasą, którą rodzina wydaje (wyżywienie, media - bardzo drogie i in.). Gorzej będzie, jak wyjadą na stałe i urodzi się następne pokolenie już nie w Polsce -oni na pewno już nie wrócą. A emerytów i rencistów już nie będzie - tak widzę przyszłość Bolesławca i większości miast w Polsce, jeżeli władze nie zrobią nic w tym temacie, albo będą się trzymać tego, co robią teraz.
Dużo tego, ale trochę gorzko.


Ano...mój partner już niemal od roku w Niemczech, ja z dzieckiem miałam zostać jeszcze jakiś czas i wydawać zarobione przez niego euro w Polce, ale dzięki działaniom bolesławieckiej policji jestem zmuszona wynieść się z tego kraju na dobre, uzyskać meldunek za granicą i nigdy już nie wracać do tego państwa "pseudoprawa". Pracować, płacić podatki i wydawać pieniądze w państwie które jest w stanie mi cokolwiek zaoferować w zamian.

Fakt, że coś jest normalne nie przesądza jeszcze o tym, że przestało być głupie...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11393
#goralesko nieaktywny
17 października 2013r. o 23:14
Mozesz wiecej cos powiedziec ? o co chodzi z działaniem policji bo nie rozumiem

Zmoderowano 18.10.2013 godz.20:29 - powód: zbędne i błędne cytowanie (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~MartaE niezalogowany
18 października 2013r. o 12:48
Metropolii z Bolesławca zrobić się nie da. Jak na wielkość miasta, oferta spędzania wolnego czasu (kino, lodowisko, basen, teatr itp.) jest niezła. Miasto ładnie odrestaurowane. Nie jest to jednak ani ośrodek akademicki, ani przemysłowy ani też - mimo pewnych walorów tyrystycznych-miejscowość, do której turyści zjeżdżaliby tabunami. I nigdy takim nie będzie. Jakąś szansę dla rozwoju miasta, zwiększenia liczby mieszkańców i poprawy konkiunktury można by upatrywać w górnictwie, ale póki co, kopalnia miedzi pod Bolesławcem jest palcem na wodzie pisana- a przynajmniej nic jeszcze nie wskazuje na to, aby miała powstać szybko.
Jak na małe miasteczko, uważam, że Bolesławiec jest przyzwoitym miejscem do mieszkania, ale nie każdy znajdzie tu szanse rozwoju. Taka jest niestety uroda małych miejscowości.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMAMrowka zaprasza