Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Koniec świata w Bolesławcu?
5134
#TOjsienka nieaktywny
15 stycznia 2014r. o 22:25
Calahan napisał(a): Jesli powierzymy wtedy swoje zycie Bogu stajemy sie Jego dziecmi, majacymi zycie wieczne.

Adam i Ewa byli doskonali,też wierzyli co więcej widzieli dużo ładniejsze cuda na żywo które my możemy oglądać tylko w Z.O.O. przy dobrym funduszu a jednak zeżarli to co było nie ich a rezultaty widzimy do dziś.Panie panie jakoś
nie pomogło.

Moja chata skraju-ja nyczoho ne znaju
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
983
#Calahan nieaktywny
16 stycznia 2014r. o 11:38
TOjsienka napisał(a):
Calahan napisał(a): Jesli powierzymy wtedy swoje zycie Bogu stajemy sie Jego dziecmi, majacymi zycie wieczne.

Adam i Ewa byli doskonali,też wierzyli co więcej widzieli dużo ładniejsze cuda na żywo które my możemy oglądać tylko w Z.O.O. przy dobrym funduszu a jednak zeżarli to co było nie ich a rezultaty widzimy do dziś.Panie panie jakoś
nie pomogło.
Masz jak najbardziej racje :). Bóg powierdział: "Dam prawo moje w ich myśli, a na sercach ich wypiszę je, i będę im Bogiem, a oni będą Mi ludem." listy do Hebrajczyków 8:10.. Aż do czasu przyjścia Pana Jezusa Chrystusa człowiek nie mógł sprostać temu, by być dobrym. Pan Jezus powiedział, że nawet Jan Chrzciciel, który przecież był bogobojnym mężem, najmniejszy jest w Królestwie Niebios w porównaniu do tych co narodzą się na nowo. Dlatego uwolnienie człowieka z grzechu nastąpiło dopiero w Panu Jezusie Chrystusie. W nim właśnie Bóg oczyszcza serce człowieka i daje naturalne pragnienie czynienia dobra i niechęć do zła. Nie zmienia to faktu, że warunkiem tego jest dobrowolne powierzanie swojego życia Jemu i codzienne zapieranie się tego co mogło by pochodzi od starej natury człowieka (w momencie nowo narodzenia każdy człowiek staje się nowym stworzeniem zrodzonym z Ducha Świętego, posiadającym jednak naturę cielesną). Wszystko dosyć dobrze opisane jest w Ew. Jana. Pozdrawiam! :).


Dopisane 16.01.2014r. o godz. 11:31:

~ napisał(a):
Ja tam nie uważam się za jakiegos ideała ,ale nie mam zamiaru sie o byle co obwiniać i wmawiać sobie ciągle grzechy ,i sie umartwiać i bać ,bo jak sadzę Bóg nie oczekuje mojego przygnębienia i smutku i na pewno bardziej cieszy Go moje radosne życie ,mój śmiech,śpiew i spokój niż widok mojej skrzywionej ,posępnej albo zalęknionej fizjognomii.ma On chyba dość jęków i bólu tego świata i grzechów,więc nie wiem czym grzeszy szary człowieczek,żyjący skromnie i skwaszony jedynie złymi warunkami zdrowotnymi ,lecz gdyby nie to nie było by i we mnie żadnego zgorzknienia,a zgorzknienie musi byc kiedy widzi sie strasznych grzeszników pławiących się w rozkoszach tego świata ,bogactwach i idealnym zdrowiu ,a sprawiedliwych pogrążonych w chorobie i biedzie.Grzech? życie.
Masz racje, Bóg nie chce zebyś się owbiniał. On dla każdego człowieka chce by był wolny. Najlepiej obrazują to jego słowa: "Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, każdy, kto grzeszy, jest niewolnikiem grzechu. Jeśli więc Syn was wyswobodzi, prawdziwie wolnymi będziecie." Ewangelia Jana 8,34-36. Nie chodzi więc o to by mieć poczucie winy, ale o to by mieć świadomość przebaczenia grzechów :). Najgorsze co człowiek może zrobić, to wmawiać sobie, że nic złego nie zrobił. Pan Jezus nie tylko przebacza każdemu kto w pokorze do Niego przychodzi (możesz to zrobić w prostej, szczerej modlitwie, np. w domu), ale też daje radość, pokój i wolność, oraz co najważniejsze życie wieczne. On sam o sobie powiedział, że tylko On jest droga, prawda i życie (ew. Jana). Co jeszcze musi zrobić człowiek? Mieć pragnienie pozostawienia tego co złe. Dzięki mocy Bożej, człowiek może np. w jeden dzień rzucić palenia papierosów jeśli poprosi o to Boga (jest to oczywiście cud i nie są to pojedyńcze przypadki - wszystko zależy od tego czy człowiek wierzy i pragnie), i jednocześnie czuć się tak jakby nie palił nigdy papierosów. Jest wiele rzeczy które nas niszczą: nieprzebaczenia, nałogi, zazdrość, złość, złe pożądliwości i wiele różnych innych rzeczy. Dzięki Bogu jednak, możliwe jest stanie się człowiekiem, który naturalnie nie chce robić tego co złe :).


Dopisane 16.01.2014r. o godz. 11:38:

TOjsienka napisał(a): Pojednanie?Sam fakt że gadasz że nie ma człowieka bez grzechu w biblii to jak diablisko jakieś próbujące przeciągnać na własna stronę twierdząc ze róbta co chceta bo jak sie pojednacie to Bóg wam wszystko wybaczy a wy w podziękowaniu możecie narobić mu na głowę.
Nie tylko nie ma człowieka bez grzechu - nie ma człowieka który nie zasłużył na wieczne oddzielenie od Boga! Dlatego każdy człowiek potrzebuje pojednać się z Bogiem, co jest możliwe przez osobę Pana Jezusa Chrystusa. Pojednanie to odwrócenie się od grzechu i nowa natura człowieka, więc taki człowiek (chyba, że odpadnie od Boga) nie może źle mówić o Bogu :).

Jeśli chcemy żyć jak w bajce, najpierw sami musimy zostać bohaterami nie z tej bajki.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
16 stycznia 2014r. o 11:46
"najgorsze ,co człowiek może to wmawiać sobie ,że nic złego nie zrobił" -ja nie zgadzam sie z tym,nie chcę i nie czynię żle,nie mam nałogów,nie zazdroszczę,nie kradnę ,nie biję ,nie krzywdzę,nie cudzołożę itdBrzydzę się kłamstwem i wszelką niegodziwością i boję się kogoś urazić wstydzę się czynić głupio i żle.Żyję skromnie ,bez wymagań właściwie,godzę się z faktami życia codziennego.Myślę ,że takich ludzi jest dużo ,dużo ,dużo no i owszem mówi się o takich ludziach ,ot ,zwykli grzesznicy,ja tylko nie bardzo ogarniam czy uczciwe zycie takich ludzi można nazwać grzesznym i z jakiej racji?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
16 stycznia 2014r. o 11:46
"najgorsze ,co człowiek może to wmawiać sobie ,że nic złego nie zrobił" -ja nie zgadzam sie z tym,nie chcę i nie czynię żle,nie mam nałogów,nie zazdroszczę,nie kradnę ,nie biję ,nie krzywdzę,nie cudzołożę itdBrzydzę się kłamstwem i wszelką niegodziwością i boję się kogoś urazić wstydzę się czynić głupio i żle.Żyję skromnie ,bez wymagań właściwie,godzę się z faktami życia codziennego.Myślę ,że takich ludzi jest dużo ,dużo ,dużo no i owszem mówi się o takich ludziach ,ot ,zwykli grzesznicy,ja tylko nie bardzo ogarniam czy uczciwe zycie takich ludzi można nazwać grzesznym i z jakiej racji?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
983
#Calahan nieaktywny
16 stycznia 2014r. o 11:57
I oczywiście, Bóg wszystko wybaczy tym którzy narodzą się na nowo. Ale jeżeli ktoś chce grzeszyć świadomie, wiedząc o tym, to jego serce coraz bardzie popada w stan zatwardziałości. Np. syn marnotrawny z przypowieści Pana Jezusa chociaż wszystko roztrwonił i zmarnował sobie życie, w pewnym momencie stwierdził, że już tak nie chce. Wiedział, że zgrzeszył i uznał, że nie jest godzien być już synem swojego ojca, więc stwierdził, że przyjdzie, przeprosi ojca, i poprosi by uczynił go chociaż najemnikiem. Co uczynił ojciec? Wyprawił ucztę z powodu powrotu syna. I w Biblii czytam o wielkiej radości z każdego nawróconego grzesznika. Problem człowieka jest jednak decyzja nawrócenia - człowiek który chce grzeszyć i zagłusza Boże sumienie coraz bardziej pogrążą się w ciemności i tym samy nie chce pojednać się z Bogiem. I chwała Bogu, jeśli taki człowiek jednak nawróci się (zobaczy swoją nędzę i wyjdzie z ciemności - to już nie będzie ten sam, zły człowiek), ale dzieje się tak w niewielu przypadkach.


Dopisane 16.01.2014r. o godz. 11:57:

~ napisał(a): "najgorsze ,co człowiek może to wmawiać sobie ,że nic złego nie zrobił" -ja nie zgadzam sie z tym,nie chcę i nie czynię żle,nie mam nałogów,nie zazdroszczę,nie kradnę ,nie biję ,nie krzywdzę,nie cudzołożę itdBrzydzę się kłamstwem i wszelką niegodziwością i boję się kogoś urazić wstydzę się czynić głupio i żle.Żyję skromnie ,bez wymagań właściwie,godzę się z faktami życia codziennego.Myślę ,że takich ludzi jest dużo ,dużo ,dużo no i owszem mówi się o takich ludziach ,ot ,zwykli grzesznicy,ja tylko nie bardzo ogarniam czy uczciwe zycie takich ludzi można nazwać grzesznym i z jakiej racji?
A czy nigdy w życiu nie zgrzeszyłeś? Każdy, nawet najbardziej dobry człowiek zgrzeszył. Rodzimy się z natura oddzieloną od Boga. Oczywiście, wychowanie, środowisko mogą kształtować dobrego człowieka. Ale jeśli taki człowiek w ciągu życia nie wierzy w Pana Jezusa Chrystusa, to wierzy, że najwidoczniej sobie zawdzięcza zbawienie. A przecież Pan Jezus powiedział, że zbawienie jest z łaski, nie z uczynków, aby nikt się tym czasem nie chlubił :). Chwała należy się Bogu, i jak jego dzieci powinniśmy być mu wdzięczni za to co dla nas uczynił.

Jeśli chcemy żyć jak w bajce, najpierw sami musimy zostać bohaterami nie z tej bajki.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
16 stycznia 2014r. o 15:06
Ale ja nie odrzucam ani Boga ,ANI Jezusa,nawet czasem myślę jak wspaniale było by po prostu móc kiedyś porozmawiać z Jezusem np albo z Hiobem,,,nie ogarniam natomiast tego wrzucania do jednego wora takiego co w bójce z kolegą :rozkwasił" mu nos z takim co wymordował tysiace ludzi bo jak już się zmęczył tym ludobójstwem to sobie powiedział dość ,nie chce mi sie już zabijać ,teraz będę się modlił i zostanę świętym[znamy i takie przypadki] ,więc ten co uderzy kogoś w twarz ,kopnie psa,da pięścią komuś pod żebro t,eż grzeszy przeciw "nie zabijaj".nic mi tu się nie układa w logiczną całość,bo wszystko wskazuje na to ,ze można sobie grzeszyć do woli a potem powiedzieć "Dość" ,jak się znudzi i dodać jeszcze ,że teraz chcę być dobrym ,,,i już . :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
16 stycznia 2014r. o 15:06
Ale ja nie odrzucam ani Boga ,ANI Jezusa,nawet czasem myślę jak wspaniale było by po prostu móc kiedyś porozmawiać z Jezusem np albo z Hiobem,,,nie ogarniam natomiast tego wrzucania do jednego wora takiego co w bójce z kolegą :rozkwasił" mu nos z takim co wymordował tysiace ludzi bo jak już się zmęczył tym ludobójstwem to sobie powiedział dość ,nie chce mi sie już zabijać ,teraz będę się modlił i zostanę świętym[znamy i takie przypadki] ,więc ten co uderzy kogoś w twarz ,kopnie psa,da pięścią komuś pod żebro t,eż grzeszy przeciw "nie zabijaj".nic mi tu się nie układa w logiczną całość,bo wszystko wskazuje na to ,ze można sobie grzeszyć do woli a potem powiedzieć "Dość" ,jak się znudzi i dodać jeszcze ,że teraz chcę być dobrym ,,,i już . :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5134
#TOjsienka nieaktywny
16 stycznia 2014r. o 15:52
Calahan napisał(a):
TOjsienka napisał(a):
Calahan napisał(a): Jesli powierzymy wtedy swoje zycie Bogu stajemy sie Jego dziecmi, majacymi zycie wieczne.

Adam i Ewa byli doskonali,też wierzyli co więcej widzieli dużo ładniejsze cuda na żywo które my możemy oglądać tylko w Z.O.O. przy dobrym funduszu a jednak zeżarli to co było nie ich a rezultaty widzimy do dziś.Panie panie jakoś
nie pomogło.
Masz jak najbardziej racje :). Bóg powierdział: "Dam prawo moje w ich myśli, a na sercach ich wypiszę je, i będę im Bogiem, a oni będą Mi ludem." listy do Hebrajczyków 8:10.. Aż do czasu przyjścia Pana Jezusa Chrystusa człowiek nie mógł sprostać temu, by być dobrym. Pan Jezus powiedział, że nawet Jan Chrzciciel, który przecież był bogobojnym mężem, najmniejszy jest w Królestwie Niebios w porównaniu do tych co narodzą się na nowo.

Co Ty gawarisz do mnie?Adam i Ewa byli doskonali ale zgrzeszyli i ponieśli za to surowa karę.Jezus jako jedyny doskonały mógł swoja śmiercią złożyć ofiarę równoważącą stratę i obmyć ludzi z grzechu pierworodnego ale to wcale nie oznacza że Ci którzy urodzili się przed Jezusem byli gorsi.Coś na zasadzie uzgodnionej z bankiem przerwy w spłacie kredytu z powodu braku wystarczających środków więc po tym terminie został spłacony w całości bez dodatkowych odsetek(kary).

Moja chata skraju-ja nyczoho ne znaju
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Villaro zaprasza