Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego

3379
P_R_O_B_O_S_H_C_Z
16 grudnia 2014r. o 9:22
Dzien dobry.
Miło mi czytać, ze ktokolwiek zrobił krok na przód w tym temacie.
Przez jakis czas temat wisiał wsród innych, (niby)duzo ważniejszych (politycznych) tematów.
Drogi ed: Nie chodzi o to, ze nie umiałes palić w swoim piecu. Po prostu nie znales do tej pory innej metody (jak inni z reszta)
Chciałbym aby jak najwiecej ludzi w naszej okolicy zaznajomilo sie ze strona www.czysteogrzewanie.pl
Jest to niezbędna lektura dla tych którzy chcą w jak najlepszy sposob wykorzystać nasze stare a jednak zdolne piece :))
P.S. Nowy rekord :))
Godz 16:45. Wsad ok 17-18kg węgla. Paliło sie do 14-14:15.(21 godzin)
Na zewnątrz było +7 st wiec mysle ze dlatego tak długo. Mimo wszystko wynik poważny nie :))
Pozdro

Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~bartek niezalogowany
13 listopada 2016r. o 22:24
Palę tym sposobem od miesiąca i mega zaskoczony wydajnością spalania.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~taka@ niezalogowany
23 stycznia 2017r. o 15:51
A propos komina sąsiadki: nie da Ci ojciec, nie da Ci matka, ale Ci może dać sąsiadka:)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
23 stycznia 2017r. o 16:28
Tak jak daje moja sąsiadka,to nie ma takiej drugiej. Profesjonalistka.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~JANUSZ SEXU niezalogowany
23 stycznia 2017r. o 17:31
~~ napisał(a): Tak jak daje moja sąsiadka,to nie ma takiej drugiej. Profesjonalistka.


Twoja mamusia też niczego sobie.Jak to mówią ,,w starym piecu.....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
24 stycznia 2017r. o 13:07
u mnie na wsi węgiel można kupic za 400 zł

kaczyński dał

taki socjal
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~stefan niezalogowany
16 listopada 2017r. o 19:30
~ed napisał(a): Zastanawiam się tylko dlaczego, w dobie EKOLOGI, nie edukuje się społeczeństwa...?

Może dlatego że nikomu to się nie opłaca? Producenci węgla sprzedają go więcej, producenci kotłów dzięki naciskom "ekologów" sprzedają drogie kotły padajnikowe, gminy poprzez dotacje (czyli za nasze pieniądze) wciskają gaz jako remedium na wszystko. Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu promuje swój błękitny węgiel i nawet skrytykowali "palenie od góry" bo nie leży to w ich interesie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Płowy Przypołudnik niezalogowany
7 lutego 2018r. o 23:14
Witam, a ja tu z innej beczki, moze nie na temat. Pozdrawiam "CAMINOWCÓW" ogrzewam tym piecem 85 m2 bez ocieplenia, parter, poddasze nieocieplone, niezamieszkałe, generalnie to nic nie jest ocieplone, dom ze "szlaki". Palę orzechem II z silesii, od góry rzecz jasna, nie wiem co to za węgiel ale kupa popiołu, wiadro 12 L codziennie wynoszę i pali się krótko. Do rzeczy, jest 07.02.2018 zima nijaka, a spaliłem juz prawie 3 tony. Czemu pisze, bo drażnią mnie tematy jak ktoś pisze ze ogrzewa tym piecem bóg wie ile m2 i na temp 45-50 st na piecu, ma 21 st w domu. Ja dodatkowo mam kierownice powietrza, zabudowaną szamotem tył pieca, pale na 60 st a w dom przy minus 5 to bida 20 st utrzymać. Ktoś ma podobne wyniki, może coś robię źle, ale jak na polu jest -15 to rozpalony o 19:00, o 5 rano juz wygasa (załadowany do pełna) i 18 na termometrze w pokoju. Powiedzcie skąd takie opowieści są, że ludzie w "majtach" chodzą po domu lądując 15 kg węgla do pieca na dobę(nieocieplony 100m2 budynek) dodam ze pale na okrągło od września do maja.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.