Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego

~ niezalogowany
2 grudnia 2014r. o 11:38
porządny węgiel rozwiąże problem....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3379
P_R_O_B_O_S_H_C_Z
4 grudnia 2014r. o 8:27
~ napisał(a): Ja też przeczytałam o spalaniu od góry. Okazało się, że nasz piec jest właśnie do takiego palenia. Dom ok.150 m, piec 21 kw.
Komora zasypu jest dosyć duża, do drzwiczek wchodzi około 20-25 kg węgla. Niestety taka ilość pali się zaledwie 6 - 7 godzin. Robimy wszystko jak trzeba, piec jest szczelny. Temperatura osiąga po około godzinie 60-65 stopni i tak się utrzymuje około 5 godzin. Wszystko przymknięte jak należy. Nie rozumiem dlaczego tak szybko się spala. Dla nas to nie jest ekonomiczne spalanie, na dobę potrzebowalibyśmy prawie 100 kg węgla! Próbowaliśmy wielokrotnie i zawsze podobny czas spalania. Gdzie tkwi problem? Czy winny jest węgiel? Może to jakiś szybkospalający?

Witam.

20-25 kg węgla na 6-7 godzin to bardzo dużo. Mam taką teorię, że może komora zasypowa jest duża. W niektórych przypadkach pomaga zmniejszenie komory cegłami szamotowymi. Lepiej jakby była wyższa jak głębsza.
Dla porównania (w zasadzie nie można porównać, bo mam mniejszy piec i prawie o połowę mniejszy metraż) w poniedziałek jak rozpaliłem o 5 rano przed pójściem do pracy (nieciałe 2 wiadra węgla: jakieś 16-18 kg) to paliło się do ok 19:00 - 20:00 (14-15 godzin) W domu cieplutko (aż za bardzo)
Dzień później jak wrzuciłem podobną ilość (może 20kg) o godzinie 18:00 to na piecu miałem 40-45 stopni i żar po prawie 18 godzinach bo ok 10:30. Wygasło jakoś przed południem.
Pozdro

Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 grudnia 2014r. o 11:21
Kolejne wywody wśród naszego narodu na temat jak zaoszczędzić 10 kg węgla. A nasza jedyna słuszna władza płaci za kolację równowartość 2 ton opału. Męczcie się dalej. :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3379
P_R_O_B_O_S_H_C_Z
4 grudnia 2014r. o 21:22
Kolejna maruda wśród naszego narodu która nic nie wnosi do tematu ale zaistnieć musi...
Co się tyczy 10 kg mniej węgla to raczej na dobę. Przelicz to na okres grzewczy i zobaczysz o jakich oszczędnościach mówimy.
Tymczasem... męczmy się dalej a kolega/koleżanka (niepotrzebne skreślić) niech czyta.
Pozdro

Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 grudnia 2014r. o 22:50
Przestań ględzić! :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3379
P_R_O_B_O_S_H_C_Z
4 grudnia 2014r. o 22:58
Ładny język

Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 grudnia 2014r. o 23:09
~adaaa napisał(a): zawsze staram się ekonmicznie żyć a jeśli chodzi o węgiel to od dwóch lat jestem wierna firmie węglowej SmartTrans, ten węgiel długo się pali, nie trzeba tak częstwo dokładać do pieca, jest bardzo dobrej jakości i wbrew pozorom nie jest taki drogi http://www.smarttrans.net.pl/index.php


Zasięg transportu jest do opola. Przywożą ci do Bolca?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ed niezalogowany
15 grudnia 2014r. o 21:47
Dzięki ci przyjacielu za ten wpis, przez pięćdziesiąt lat nie umiałem palić w piecu, teraz już potrafię- dzięki Tobie. Moją drogą poszło już dwóch następnych. A za nimi następni pójdą na pewno.
Zastanawiam się tylko dlaczego, w dobie EKOLOGI, nie edukuje się społeczeństwa...?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Villaro zaprasza