Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Oliwia Ziembikiewicz wicemistrzynią świata
~ niezalogowany
12 maja 2014r. o 20:52
(...)

Zmoderowano 12.05.2014 godz.21:24 - powód: spam (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Kibic niezalogowany
13 maja 2014r. o 8:46
Gratulacje młoda mistrzyni !!!
Za parę lat będziesz najlepsza - wytrwałości.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1799
#koehl nieaktywny
13 maja 2014r. o 10:03
Dziwię się,że rodzice pozwalają na takie coś!!!
Dzieci powinny mieć inne zainteresowania w tym wieku,dlatego jestem bardzo temu przeciwny i jest to dla mnie przerażające,że rodzice wystawiają na taką próbę swoje dzieci!!!
Dla mnie to nie do pojęcia!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~a niezalogowany
13 maja 2014r. o 12:24
koehl napisał(a): Dziwię się,że rodzice pozwalają na takie coś!!!
Dzieci powinny mieć inne zainteresowania w tym wieku,dlatego jestem bardzo temu przeciwny i jest to dla mnie przerażające,że rodzice wystawiają na taką próbę swoje dzieci!!!
Dla mnie to nie do pojęcia!!!

Masz koeh wspaniałe motto życiowe: "Być sobą i dalej iść do przodu" dlatego Oliwia nie czytaj tych bzdur - bądź sobą i dalej idź do przodu
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~kontaktowe walki dzieci niezalogowany
13 maja 2014r. o 18:09
~a napisał(a):
koehl napisał(a): Dziwię się,że rodzice pozwalają na takie coś!!!
Dzieci powinny mieć inne zainteresowania w tym wieku,dlatego jestem bardzo temu przeciwny i jest to dla mnie przerażające,że rodzice wystawiają na taką próbę swoje dzieci!!!
Dla mnie to nie do pojęcia!!!

Masz koeh wspaniałe motto życiowe: "Być sobą i dalej iść do przodu" dlatego Oliwia nie czytaj tych bzdur - bądź sobą i dalej idź do przodu



O tym jednak, czy dzieci powinny brać udział w kontaktowych walkach, niech decyzje podejmą ich rodzice, byle mądrze.

W Polsce do 2005 r. obowiązywało ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW
z dnia 12 listopada 2002 r.
w sprawie uprawiania dalekowschodnich sportów i sztuk walki oraz kick-boxingu, które całkowicie zabraniało dzieciom poniżej lat 12 udziału w walkach kontaktowych, oto treść przepisu tego rozporządzenia:
§ 3. 1. Osoby do lat 12 mogą brać udział wyłącznie w zajęciach, treningach i zawodach w sportach i sztukach walki w formach bezkontaktowych, których uprawianie lub rywalizacja odbywa się w postaci demonstracji techniki albo walki reżyserowanej.

2. Osoby, które ukończyły 12 lat i uczestniczyły w treningach w formach bezkontaktowych, przez co najmniej 9 miesięcy, mogą być dopuszczone do udziału w zajęciach, treningach i zawodach, w sportach

i sztukach walki w formach z ograniczonym kontaktem, których zasady uprawiania lub rywalizacji nie przewidują możliwości pokonania przeciwnika przez zadawanie uderzeń rękami lub nogami z pełną siłą, a w walkach z bronią obszar zadawanych uderzeń jest ograniczony.

3. Z zastrzeżeniem ust. 4, osoby, które ukończyły 16 lat, mogą być dopuszczone do zajęć, treningów i zawodów w sportach i sztukach walki w formach z pełnym kontaktem, których zasady uprawiania lub rywalizacji zezwalają na pokonanie przeciwnika, przez zadawanie uderzeń rękami lub nogami z pełną siłą, a w walkach z bronią obszar zadawanych uderzeń jest nieograniczony.

4. Granica wieku, o której mowa w ust. 3, może być obniżona do 14 lat w przypadku stosowania podczas zajęć, treningów i zawodów w sportach i sztukach walki sprzętu ochronnego.

Źle się stało, że rozporządzenie to zostało uchylone, chociaż wiele klubów się go dalej trzyma, są prowadzone rozmowy min. z Rzecznikiem Praw Dziecka o nowe bezpieczne regulacje.

Rodzicom radzić można teraz, aby wnikliwie sprawdzały uprawnienia osób, które trenują ich dzieci w kontaktowych walkach, ponieważ zgodnie z przepisami USTAWY
z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie mogą to być wyłącznie osoby, które posiadają co najmniej średnie wykształcenie (z maturą), i które ukończyły specjalistyczne kursy trenerskie lub instruktorskie i uzyskały stosowne uprawnienia wydane przez Ministra Sportu.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1799
#koehl nieaktywny
14 maja 2014r. o 9:35
~a napisał(a):
koehl napisał(a): Dziwię się,że rodzice pozwalają na takie coś!!!
Dzieci powinny mieć inne zainteresowania w tym wieku,dlatego jestem bardzo temu przeciwny i jest to dla mnie przerażające,że rodzice wystawiają na taką próbę swoje dzieci!!!
Dla mnie to nie do pojęcia!!!

Masz koeh wspaniałe motto życiowe: "Być sobą i dalej iść do przodu" dlatego Oliwia nie czytaj tych bzdur - bądź sobą i dalej idź do przodu


lepiej na tym wyjdzie jak książki poczyta,ale wiadomo,że nie ma czasu lepiej robić to co robi,ale jak rodzicom to nie przeszkadza to jest tylko wyłącznie ich sprawa,miejmy nadzieję,że nie będzie to krzywda dla tego dzieciaka!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3145
#hemi nieaktywny
14 maja 2014r. o 12:20
Ale żeście się uwzieli na dziewczynę :(
Robi to co chce,to co lubi ,ma talent ,dobrych trenerów ,zgode rodziców i...w czym widzicie problem ? :(

Nawet jakies rozporządzenia rady ministrów wrzucacie ,eby tylko znaleźć dziurę w całym.
Sukcesy was bolą,czy co ?


Dopisane 14.05.2014r. o godz. 12:20:

I to jest własnie takie Polskie !!

Osoba od nas z Bolesławca ,reprezentantka Polski zdobywa wicemistrzostwo Świata i w ramach uznania ma na portalach w swoim mieści gnojenie ,że po co ,że na co, może by inny sport,ze rodzice nie bardzo,że na to pozwalają.


Szkoda naszej Europy-była taka piekna,teraz czeka nas MuslimEuropa :(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1799
#koehl nieaktywny
14 maja 2014r. o 12:35
hemi napisał(a): Ale żeście się uwzieli na dziewczynę :(
Robi to co chce,to co lubi ,ma talent ,dobrych trenerów ,zgode rodziców i...w czym widzicie problem ? :(

Nawet jakies rozporządzenia rady ministrów wrzucacie ,eby tylko znaleźć dziurę w całym.
Sukcesy was bolą,czy co ?Dopisane 14.05.2014r. o godz. 12:20:I to jest własnie takie Polskie !!

Osoba od nas z Bolesławca ,reprezentantka Polski zdobywa wicemistrzostwo Świata i w ramach uznania ma na portalach w swoim mieści gnojenie ,że po co ,że na co, może by inny sport,ze rodzice nie bardzo,że na to pozwalają.



kazdy wyraza swoje zdanie!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.