Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Droga dla rowerów

~ niezalogowany
7 lipca 2014r. o 7:55
~ napisał(a): Sie we Lwówku Śl dało to i u nas można, zwłaszcza że tam odcinek po byłym torowisku z Lwówka właśnie do Lubomierza był robiony w czasach przed unijnych.

Jeśli chodzi o Lwówek to tę ścieżkę robiono jako jedną z pierwszych w regionie inwestycję za pieniądze z Unii. To po pierwsze. A po drugie to nie myśl sobie że jak pieniądze z Unii to jest to darowizna. Jest to kredyt, i to wysoko oprocentowany kredyt. Przekonasz się o tym w kolejnych latach, jak będziemy musieli do kasy unijnej dawać więcej niż z niej otrzymywać.
Gdyby dawali kasę na budowę fabryk, czy innych miejsc pracy to byłbym jak najbardziej za. Ale brać kredyt na takie fanaberie? Takie rzeczy można finansować jak ma się luźną gotówkę, a póki co to sytuacja finansowa naszego miasta do najlepszych raczej nie należy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~S niezalogowany
7 lipca 2014r. o 8:41
Z Twojej wypowiedzi wynika że lepiej inwestowąć w wymianę kostki na rynku co 10 lat . A ja uważam że powinno wykonać np :
drogę rowerową po byłych torowiskach B-c - Trzebień , B-c Grodziec , przystań kajakową , zagospodarować teren przy zbiorniku w Krępnicy itp. Jeśli uważacie że to nie możliwe , to proszę pojechać do Nowej Soli i zobaczycie że można , wybudowano park rozrywki dla dzieci i zagospodarowano dzikie kąpielisko . A z drogami rowerowymi zrobili porządek np. koło Grodziska Wlkp. , ale to trzeba chcieć coś zrobić dla mieszkańców i szkoda gadać bo temat był poruszany kilka razy a nasze władze mają inne priorytety .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
7 lipca 2014r. o 9:58
Jaką przystań? W Krępnicy??? Tam za samo zamoczenie stopy już możesz dostać mandat. Akwen jest zarządzany przez PZW i nikt bez karty wędkarskiej nie ma prawa korzystać z tej wody. A co do wymiany kostki w rynku w pełni się z Tobą zgadzam. Wszystkim się zdawało że jak Unia do tego dopłaca to jest to za darmo więc nikt nic nie mówił. Jak trzeba będzie przez to zaciskać pasa w kolejnych latach to Bogu będziemy dziękować żeśmy się jeszcze w te ścieżki rowerowe nie wpakowali.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
7 lipca 2014r. o 10:11
~niecierpie rowerzystów napisał(a): Tak, może jeszcze linie TROLEJBUSOWĄ do raciborowic wybudować ?
najlepiej metro :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
7 lipca 2014r. o 10:59
~kasia napisał(a): jestem za własnie w kierunku trzebienia z boleslawca po byłym torowisku super sprawa


Zapomnijmy o trasach po byłych torach pkp. Pamiętacie od ilu lat nie działa linia do Nowej Wsi Grodziskiej ( Z dworca B-c Wschód przez Kruszyn )? A dopiero niedawno wydano zarządzenie ( nie pamiętam: chyba Minister Transportu)o jej LIKWIDACJI !!! Takie tereny są dalej PKP i nie wiem czy kiedykolwiek PKP je odda.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~uniosceptyk niezalogowany
7 lipca 2014r. o 12:11
~ napisał(a): Jeśli chodzi o Lwówek to tę ścieżkę robiono jako jedną z pierwszych w regionie inwestycję za pieniądze z Unii. To po pierwsze.


Tak, częściowo masz rację, ale ścieżkę robiono przed 2000 rokiem, jeździłem wtedy do szkoły w JG jak powstawała ta inwestycja stąd dobrze to pamiętam, a w Unii jesteśmy od 2004. A rację masz w tym, że kasa szła pewnie z funduszu Phare obficie wówczas wpływającego na te ziemie. Tak czy owak w budżetach gmin spokojnie można zaplanować te środki, jak nie na całość to chociaż etapami ale coś robić. Teraz pewnie czekają aż będą mogli pieniądze z unii na ten cel pozyskać i dopóki się nie pojawią to zapomnij- bo przecież wszystko MUSI BYĆ Z unii. No i kwestia własności ziemi po której dawniej biegło torowisko, często jest tak że PKP nie używa tego terenu, nie płaci za niego ale i oddać nie chce.

Zmoderowano 07.07.2014 godz.21:45 - powód: błąd cytowania (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~anonimowy niezalogowany
7 lipca 2014r. o 13:38
nie cierpię rowerów ,rowerzystów mądrych i głupich przekonał się o tym pewien młody chłopak wtargnął na przejście dla pieszych pełnym pędem uderzyłem go jak mu udzielałem pierwszej pomocy powiedział mi że zgnije w więzieniu za to że go przejechałem.po przyjeżdzie policji, głąb(czyt rowerzysta) dostał 500 zł mandatu 10 punktów karnych i 2500 zapłacił mi za szkody.dodam że miałem kamerę ale nie było takiej potrzeby byli świadkowie ten co za mną jechał chciał głąbowi mordę obić bo ostro hamowaliśmy.rowery na tory.drogi są dla SAMOCHODÓW.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
7 lipca 2014r. o 14:20
Za komuny na kartę rowerową trzeba było zdawać ,a teraz?
Cykliści jeżdżą jak chcą i takie mamy skutki.Kilka mandatów i szybko się nauczą. :|
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.