Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Dawny Luboszów - dziś najmniejsza wieś w Polsce
~ niezalogowany
4 września 2014r. o 15:30
Zadałbyś sobie trudu i dowiedział się kiedy Lipschau połączono z Dohms. O, to by świadczyło o twojej dociekliwości. Jak na razie to kopiuj i wklej. A odwrotny proces, to po wojnie, już w PRL.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~... niezalogowany
4 września 2014r. o 15:37
oj ostro idzie :) czyli Luboszów to to Lipschau-Dohlms a problem pojawiła się przez to że miejscowość zanikła w PRL-u a teraz to atrakcja turystyczna i pewnie nie ma pamiątek po Niemcach skoro nie kontynuowano dalej osadnictwa, czyli wiedza o miejscowości znikoma
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~... niezalogowany
4 września 2014r. o 16:49
kolejna miejscowość przeszła do historii, zaczyna mi się podobać historia
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~... niezalogowany
4 września 2014r. o 17:21
~ napisał(a): Zadałbyś sobie trudu i dowiedział się kiedy Lipschau połączono z Dohms. O, to by świadczyło o twojej dociekliwości. Jak na razie to kopiuj i wklej. A odwrotny proces, to po wojnie, już w PRL.


chyba niemożliwe do wykonania jak nie ma wsi, dawnych mieszkańców i dokumentów :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~... niezalogowany
4 września 2014r. o 19:08
~schlesinger napisał(a): Z tym, że Panie historyku, wszystkie fotki pokazują dawny Dohms, nie Lipschau (Luboszów). Obok informacji z wiki zamieścił Pan fotografię fragmentu mapy. Dobrze byłoby, obok przepisywania, zadać sobie trochę trudu w rozumieniu tego, co Pan przekopiowywuje.


prostując powyższą wypowiedź

Lipschau-Dohms do 1945 roku to jedna miejscowość czyli Luboszów, fotografie i mapka są prawidłowe, materiał źródłowy jest skromny a potwierdzenie informacji z tekstu można znaleźć w Archiwum w Zielonej Górze
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 września 2014r. o 12:17
Najmniejsza czy nie fajnie że nie została zrównana z ziemią jak inne, choć został jeden budynek a właściwie dwa i będzie to zawsze Luboszów. Piękne i spokojne miejsce w środku lasów i pyszny miodzik.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~... niezalogowany
5 września 2014r. o 12:35
fajne jest to że się promuje historie lokalną, bo wielu ludzi nie ma pojęcia że żyjemy w tak ciekawym regionie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 września 2014r. o 15:23
kilka lat temu gdy zgubiłem się na grzybach,wieczorem dotarłem do jakiejś leśniczówki.Nie mogąc znaleźć bramy wejściowej przelazłem pod siatką, aby poszukać pomocy. Gdy wstawałem ktoś przyłożył mi lufę do głowy i oznajmił to teren prywatny Luboszów niech pan się cieszy ze pana psy nie zjadły.Dreszcze mi przechodzą do dzisiaj ale ludzi wspominam miło dostałem kolację i podwieźli mnie do domu. Proponuję wchodźcie bramą.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.