Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Odpowiedzialność za słowo
~Anonim niezalogowany
14 listopada 2014r. o 11:44
No tak Panie Robercie. Aby krytykować innych za drogi warto zacząć od siebie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3688
#Pynchoon nieaktywny
14 listopada 2014r. o 12:04
W felietonie brakuje kilku informacji:

1. Czy nieruchomości tej Pani, jako całość, mają dostęp do drogi publicznej, czy problem dotyczy braku dojazdu do domu? Jeśli problem jest z przejazdem przez nieruchomość tej Pani to gmina nie może budować komuś drogi.
2. Czy pomiędzy nieruchomościami tej Pani a drogą publiczną są cudze nieruchomości, a jeśli tak to czy należą one do gminy? Jeśli są tam nieruchomości gminne, które mogą być wykorzystane dla wytyczenia drogi, można się nad tym zastanawiać, jeśli nieruchomości innych osób, to gminie nie wolno na nich budować dróg.
3. Jak w ogóle był zorganizowany dojazd do nieruchomości przez jej właścicieli, tych którzy budowali dom? Jeśli oni to zaniedbali nie można oczekiwać od gminy, że będzie poprawiać ich błędy.

Autor podał zbyt mało informacji, aby ocenić, czy gmina faktycznie coś zaniedbuje, należy jednak pamiętać, że nie można oczekiwać, że gmina każdemu wybuduje drogę pod sam dom.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 listopada 2014r. o 13:10
Pynchoon napisał(a):
Autor podał zbyt mało informacji, aby ocenić, czy gmina faktycznie coś zaniedbuje


Urząd oficjalnie podaje że odpady zostają z tej nieruchomości odbierane - pracownicy ZGiIUK niosą kubełek do śmieciarki i z powrotem - a nie jest to prawdą.
Dodam że gospodarka odpadami to obowiązek gminy.
Nie ma tu zaniedbania?

Mądrzy urzędnicy podkładają do podpisania wniosek o umorzenie opłaty za odpady, w związku ze złą sytuacją materialną. Skoro za odpady nie jest płacone, nie są też odbierane. Może dla urzędników formalnie wszystko się zgadza, dla mnie nie. To, że ktoś nie ma za dużo pieniędzy, nie jest jednoznaczne z tym że zaprzestał egzystować, jakieś odpady na pewno wytwarza. A gmina ma obowiązek zapewnić ich odbiór, nawet jeśli umorzyła opłatę. A jeśli droga jest nieprzejezdna? Trudno, przecież "gmina nie będzie zapewniała dojazdu do każdej nieruchomości".

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3688
#Pynchoon nieaktywny
14 listopada 2014r. o 13:55
~ napisał(a):
Urząd oficjalnie podaje że odpady zostają z tej nieruchomości odbierane - pracownicy ZGiIUK niosą kubełek do śmieciarki i z powrotem - a nie jest to prawdą.
Dodam że gospodarka odpadami to obowiązek gminy.
Nie ma tu zaniedbania?


Zgodnie z artykułem problemem podstawowym jest brak drogi, problem śmieci jest wtórny, jako konsekwencja problemów z drogą. Rozwiązanie problemu drogi zapewne automatycznie rozwiąże problem śmieci i stąd moje pytania w kwestii drogi do autora tekstu, jako osoby najlepiej znającej temat.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 listopada 2014r. o 14:46
Przez takie sprawy traci się zaufanie do samorządu- niech to będzie refleksja dla nowych radnych.

Nie jest to pierwszy przypadek jak urzędnicy mijają się z prawdą czytaj kłamią.
Bardzo dobrze że ktoś potrafi się ująć za kimś bezinteresownie - brawo.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 listopada 2014r. o 15:05
Super jak chodzą na piechotę-wypas
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~qq niezalogowany
14 listopada 2014r. o 15:47
Kolejny felietonista amator. Obrońca utrapionej społeczności z Wykrot. Najgorsze jest to, jak ktoś chce na siłę zabłysnąć, gdziekolwiek. Żygać się chce. Teraz zaczniecie mnie atakować, że do pięt nie dorastam itp. itd. , że opłaty za śmieci za miesiąc, że przedszkola tańsze i coś tam jeszcze. Opłaty wnosze 2 razy w roku i nikt mi za to głowy nie ucina, a jak przedszkole się nie zbilansuje, to wyłoże na niego własną kasę z wpłaconych przeze mnie podatków. Jest wielu ludzi, którzy robią coś fajnego i dobrego, ale jak robi to ten Pan , to musi być to opisane we wszystkich mediach w powiecie. Teraz jeszcze te felietony. śmiech.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 listopada 2014r. o 16:14
~qq napisał(a): Kolejny felietonista amator. Obrońca utrapionej społeczności z Wykrot. Najgorsze jest to, jak ktoś chce na siłę zabłysnąć, gdziekolwiek. Żygać się chce. Teraz zaczniecie mnie atakować, że do pięt nie dorastam itp. itd. , że opłaty za śmieci za miesiąc, że przedszkola tańsze i coś tam jeszcze. Opłaty wnosze 2 razy w roku i nikt mi za to głowy nie ucina, a jak przedszkole się nie zbilansuje, to wyłoże na niego własną kasę z wpłaconych przeze mnie podatków. Jest wielu ludzi, którzy robią coś fajnego i dobrego, ale jak robi to ten Pan , to musi być to opisane we wszystkich mediach w powiecie. Teraz jeszcze te felietony. śmiech.


Chcesz to płać twoja sprawa wolę amatora niż zawodowego kłamcę.
Proszę zrób coś w urzędzie (nie tylko w Nowogrodźcu) zaczniesz odbijać się od ściany.
Wlaśnie ten pan porusza sprawy codzienne, bez dorobienia ideologii.


Propo przedszkoli w innych gminach rozważaja zmiane systemu być może dzieki poruszonej kwestii- we wszystkim liczy się człowiek a nie w pustych gestach.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza