Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Powiatowy Urząd Pracy

~Fasolka - Jolka niezalogowany
23 lutego 2015r. o 12:28
Jak usłyszałam w kablówce, że Powiatowy Urząd Pracy chce podwyżek, to myślałam, że mało mnie szlag jasny trafi! Podwyżek? A za co? Za OSIĄGNIĘCIA! Ja pierdziele, za osiągnięcia! Za zmniejszenie bezrobocia. A co Oni robią, w tym kierunku? NIC! Kazdy szuka pracy na własny rachunek. Oni pomogą! Jaja jakieś! Usz! nie mogę patrzeć na te gęby!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
23 lutego 2015r. o 15:45
Miałm tę wątpliwą przyjemność, w bliskiej przeszłości, mieć do czynienia z niektórymi pracownikami PUP w Bolesławcu, i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że nie spotkałam się jeszcze aby urzędnicy zachowywali się w tak nieprofesjonalny sposób. Młoda pani w rejestracji wygląda tak jakby była po wielkiej imprezie lub nie spała od dłuższego czasu,jedyne co ją ratuje to fakt, że była uprzejma, panie urzędniczki sa niekompetentne, mówią różnymi głosami w jednej sprawie. Jeśli petent jest dociekliwy to panie się zaczynają denerwować, gubią się w swoich wypowiedziach.Okazuje się później , że udzielają nieprawdziwych informacji. Podejście do pracy jest wielce żenujące. Pani urzędniczka w jednym z pokoi jest tak nieuprzejma, że nie powinna mieć kontaktu z żadnymi istotami żywymi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~nie dla PUP niezalogowany
23 lutego 2015r. o 15:52
Na dodatek potrafią wykorzystać swoją pozycję aby dokuczyć tym którzy są niepokorni.Ale jak to się mówi " Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy "

Zmoderowano 23.02.2015 godz.19:03 - powód: zbędne cytowanie (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8546
#chiken nieaktywny
23 lutego 2015r. o 16:17
a co wyście chcieli , żeby tam było OK - skoro to jest PGR imieniem Andrzeja Leppera i tam same świnie pracują - pozdrawiam A bezrobocie , to oni kogoś na silę gdzieś wciskają do pracy nawet masz iśc do pracy za 300 zł za miesiąć , a jak nie podejmiesz , to stracisz ubezpieczenie - to jest ich likwidacja bezrobocia na siłę , dlatego w tym powiecie jest najniższe bezrobocie , bo część nie jest tam zarejestrowana a cześc pracuje na czarno bo ma ich gdzieś
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
23 lutego 2015r. o 22:56
To prawda, że brak kompetencji. Kiedyś pani w UP powiedziała mi, że ja jako osoba bezrobotna nie mogę zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego syna- studenta studiów zaocznych /23 lata/, bo można tylko tych co studiują stacjonarnie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~aaaa niezalogowany
24 lutego 2015r. o 9:47
A wiecie, że większość osób tam pracujących to stażyści??? Oni wykonują tam brudną robotę. Wieloletnie pracownice pozamykają się w pokojach i mają wszystko w PUPie. Trochę zrozumienia
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
24 lutego 2015r. o 10:08

Polscy pracownicy - trybiki w machinie? źródło: Thinkstock

Są w Polsce miejsca, szczególnie na prowincji, gdzie mentalność pracodawców niewiele się zmieniła od czasów „Ziemi Obiecanej” – mówi prof. Augustyn Bańka, psycholog ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, od lat badający patologie na polskim rynku pracy.



NEWSWEEK: Kilka miesięcy temu cała Polska usłyszała o szwaczkach z podkrakowskich Myślenic. Pracują za 1300 zł. miesięcznie, przez osiem godzin dziennie z 15-minutową przerwą, szyły marynarki w ukropie i w atmosferze zastraszenia...

AUGUSTYN BAŃKA: Niestety, są w Polsce miejsca, szczególnie właśnie na prowincji, gdzie mentalność pracodawców niewiele się zmieniła od czasów, gdy Reymont opisał tragiczny los szwaczek z XIX-wiecznej Łodzi. Wybitny socjolog Zygmunt Baumann, nazwał takie osoby „ludźmi na przemiał”.

NEWSWEEK: Kiedy ludzi przeznacza się na przemiał?

AUGUSTYN BAŃKA: Wtedy, gdy ekonomia nie ma moralnego dna, gdy wszystkie chwyty są dozwolone, bo liczy się wyłącznie zysk. Niestety, ostatnie dwadzieścia lat wolnej Polski pokazuje, że zysk często oznacza wyzysk. I niegodziwość.

NEWSWEEK: Niegodziwość?

AUGUSTYN BAŃKA: Świadomie używam słowa z bagażem emocjonalnym, bo mówimy właśnie o niegodziwej zapłacie za ciężką, mrówczą pracę. W pewnym sensie, z punktu widzenia pracodawcy, takie podejście może nawet wydawać się racjonalne. Skoro wie, że jego zakład jest jedynym w okolicy, ma sposobność, by dyktować stawki na swoich warunkach. Z braku wyboru, tak mu się wydaje, ludzie zgodzą się na prawie wszystko. Prawie, bo nawet jeśli przystają na niskie stawki, a często na ich nieustanne obniżanie, to jest granica, przy której, na szczęście, wielu pracowników mówi: dość. To granica ludzkiej godności.

Jeśli przystają na niskie stawki, na ich obniżanie, to jest granica, przy której, wielu pracowników mówi: dość. To granica ludzkiej godności.

mając pewne kontakty z ludźmi w tym grajdole wiem jedno -trwa tu od lat cicha zmowa ''pracodawców'' co do wysokości stawek godzinowych
pracuję z ludźmi i dla ludzi z którymi rozmawiam..
mam kontakt z ludźmi którzy pracują dla innych w firmach zazwyczaj związanych z budownictwem i uważam że właśnie ta branża jest najbardziej powiązana ze sobą różnymi układami i układzikami do korupcji włącznie... :>

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
24 lutego 2015r. o 10:12
ostatni akapit to do Ciebie falko? ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza