Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Villaro zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Proza. Książki ulubione.

15121
#aaco nieaktywny
4 sierpnia 2016r. o 14:33
:) to ja polecam w takim razie

http://ecsmedia.pl/c/doba-z-modliszka-b-iext35251625.jpg

"Człowiek - brzmi dumnie?

Czym tak naprawdę jest człowieczeństwo? Co, oprócz cech fizycznych, odróżnia homo sapiens od homo erectusa? Szczycimy się rozwojem cywilizacyjnym, wymyślnymi technikami gromadzenia i przesyłania informacji, do perfekcji opanowaliśmy sztukę kupowania i wydawania pieniędzy, a jednak w trakcie tej długiej drogi do osobników wysokorozwiniętych straciliśmy gdzieś to, co odróżnia nas od bardziej prymitywnych form życia. Straciliśmy nasze sumienie, wrażliwość, zaś stan konta stał się ważniejszy od wyznawanych wartości. Dla zysku jesteśmy w stanie zdeptać, zniszczyć, pozbawić godności innego człowieka. Co więcej, dotarliśmy do takiego punktu, że nawet nie jesteśmy świadomi swojej bezduszności i faktu, iż chcąc utrzymać się na powierzchni, nieustannie przywdziewamy maski.

Piętnastoletni Kuba, niczym Kaj z baśni o Królowej Śniegu, jest zamknięty w lodowym zamku - a właściwie w ultranowoczesnym domu, na zakup którego mógł pozwolić sobie w ostatnich latach jego robiący coraz większą karierę artystyczną ojciec. Porzucony przez matkę, wychowywany przez wiecznie nieobecnego Juppa, chłopiec całą swoją frustrację, nienawiść do świata, przelewa na swoją macochę, zwaną Modliszką."

Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
8 sierpnia 2016r. o 21:32
[img=1470316024_gudmxw4.jpg]

Lubię Modliszki :) Wytrzymałbym znacznie więcej niż dobę ;)


Dopisane 08.08.2016r. o godz. 21:32:

Polecam książkę "Wszystkie kobiety Mickiewicza" - Sławomir Koper :)
[img=1470684703_8t9uah7.jpg]


Interesujące fakty z życia Adama Mickiewicza :)

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 sierpnia 2016r. o 7:58
~ napisał(a): może ktoś by polecił jakąś dobrą beletrystykę

historia islamu to chyba dla studentów

Historia islamu i jego plany na najbliższą przyszłość wobec Europy to lektura obowiązkowa dla każdego. Żeby się z późno nie obudzić z ręką w nocniku!
Plus trochę informacji, kto i po co uruchomił tzw. rewolucję islamską. Taka lektura to thriller najwyższych lotów. Zwłaszcza, że to nie fikcja, ale nasza codzienność i nieodległa przyszłość.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 sierpnia 2016r. o 15:20
może historia rosji

bliżej nas
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 sierpnia 2016r. o 20:57
~ napisał(a): może historia rosji

bliżej nas

To już lepiej historia Polski. Wystarczająco dużo tam i o Rosji :). Też pouczająca lektura. Ale trzeba pamiętać, że historia uczy, że historia nic nie uczy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
7878
#ojciec nieaktywny
10 sierpnia 2016r. o 2:27
Wymieniacie tu jakieś tytuły i tematy jak dla mnie trochę dziwne, zbyt psychologiczne. Ja polecam Wam coś do przemyśleń, ale miłego, lekkiego... Wspaniałego tekściarza piosenek, dobrego obserwatora rzeczywistości - tej ulotnej-, napisana z jego "pamiętnika składającego się ze skrawków notatek pisanych w nagłych chwilach obserwacji świata. Jest to książka pod tytułem "Przeznaczenie, traf, przypadek", a autorem jest... Jacek Cygan. Znany nam chyba wszystkim słuchającym polskich przebojów. Ja jestem zaczarowany jego przekazem obserwowanego świata. Pozdrawiam lubiących czytać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
2 września 2016r. o 17:50
"Na pozór zwykła dziewczyna, Emily, odkrywa nagle swoją drugą tożsamość i niezwykły dar przemieniania się w feniksa. W jej życiu zaczynają się krzyżować dwa światy: ludzki oraz demoniczny, który nagle z zaskoczenia wkrada się w jej codzienność. Demon Żądzy (Asmodeusz) i Obłąkany Anioł (Lukas) toczą walkę o jej ciało i duszę.Niepogodzona z faktem, że ma być zwykłą kochanką Lucyfera, zstępuje do piekieł i z największym z demonów toczy walkę o swoją niezależność, miłość do ukochanego mężczyzny i o swoje kobiece wartości.„Demon żądzy” to niezwykła opowieść o odkrywaniu kobiecej tożsamości, własnej wartości oraz darów natury, w które nie zawsze łatwo jest uwierzyć."
[img=1471718200_qcqoi7b.jpg]
Jakby co służę ebookiem :)


Dopisane 23.08.2016r. o godz. 18:56:

Esej "Ziemia Ulro" Czesław Miłosz.

Wydany po raz pierwszy w roku 1977 obszerny esej Czesława Miłosza, w którym autor po raz kolejny stawia diagnoze współczesnej literaturze i kulturze, tym razem z perspektywy roku 1975. Stosunek autora do twórczosci XX wieku jest krytyczny, czego dowód stanowi choćby takie stwierdzenie: mój wewnetrzny rozwój mierze stopniowym wzrostem nieufnosci do literatury i sztuki mego stulecia. Władza rozumu przekształca dla czlowieka świat w piekło za życia - czyli Blake'owskie Ulro. Mieszkałem w Ulro na dlugo przed tym, nim dowiedziałem sie od Blake'a, jak sie ta kraina nazywa, ale nie godziłem sie na takie miejsce pobytu - pisze Milosz.

[img=1471971386_meel6i2.jpg]



Dopisane 25.08.2016r. o godz. 13:53:

"Sodoma" - Marcin Wolski.
Nadchodzi dzień sądu.
Wielka radość dla miłośników „Agenta Dołu” i „Psa w studni”! Marcin Wolski po sukcesach na niwie historii alternatywnych powraca w dawnym stylu. Zaprasza do współczesnej Sodomy i każe swemu bohaterowi powtórzyć zadanie, które Bóg zlecił ongiś Lotowi. Jeśli nie znajdzie dziesięciu sprawiedliwych, jego miasto, gigantyczna dziesięciomilionowa metropolia, ulegnie zagładzie, choć tym razem to sami ludzie zgotują ludziom tragiczny los.
Bohater, Tol Willer, ma do dyspozycji parapsychiczne zdolności i tylko 72 godziny. Podjęte zadanie skomplikuje się jeszcze bardziej, gdy na jego drodze stanie piękna osiemnastoletnia Claire, uciekinierka z zakładu dla panien szczególnego przeznaczenia.
Wstrząsająca i głęboko humanistyczna historia o świecie i czasach, które mogą, choć nie muszą nastąpić, opowiedziana zgodnie z najlepszymi standardami kina akcji.

[img=1472125962_v7as4g3.jpg]



Dopisane 02.09.2016r. o godz. 17:50:

To jeszcze raz Marcin Wolski :)


The Bestiarium - Marcin Wolski.
Marcin Wolski wśród fantastów zdobył chwałę jako autor radiowych słuchowisk emitowanych w programie 60 minut na godzinę. Później te słuchowiska adaptowano do celów wydawniczych. Niniejszy tom prezentuje 4 najbardziej znane mikropowieści Wolskiego: Świnkę (o transplantacji mózgu pewnego docenta w cielsko maciory i co z tego wynikło). Matriarchat (o zagładzie męskiej części populacji i kobiecych rządach nad światem - tekst był opublikowany na kilka lat przed Seksmisją). Laboratorium nr 8 (po ludziach planetę przejmują szczury. po nich owady. a potem... nie uprzedzajmy faktów) i Numer (z powodu kryzysu. terroryzmu itd.. ludzkość decyduje się oddaą sterowanie światem superkomputerowi. który zamyka całą populację w megablokach). Fantastyka Wolskiego przepełniona jest humorem. figlarnością. sowizdrzalstwem.

[img=1472831378_nkveeeh.jpg]

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~gerdon niezalogowany
30 września 2016r. o 8:53

No ja obecnie czekam na nową książkę z serii Gra o tron i się nie mogę doczekać. Ostatnio oglądałem wystąpienie Martina na konwencie fantastyki i niestety ale powiedział,ze jeszcze ksiązka nie jest napisana. I raczej w tym roku jej nie będzie. Obawiam sie,ze autor nie dokonczy pisać całej serii co mnie trochę przeraża...

Z nowości mogę polecić:

zimne popioły Musso

Stalker Lars Kepler

oraz Panie kończ pan ten mecz Zimocha

Jeśli macie ochotę coś kupić to ostatnio zamawiałem kilka książek w tej księgarni: Zaloguj się lub Zarejestruj aby zobaczyć link. - mają tam dobre ceny na nowości
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza