~ napisał(a): Gmina nie dokłada dużo pieniędzy , ponieważ pieniądze są z subwencji oświatowej. Pytanie dla przeciwników zamknięcia Gimnazjum w Wykrotach. Skąd pochodzą pieniądze z tzw subwencji oświatowej" ? Między innymi z waszych podatków. Utrzymywanie Szkoły dla 16 uczniów uważam, za marnotrawstwo publicznych pieniędzy.
Coś się zamotałeś trochę.
1. Wszystkie pieniądze publiczne to nasze pieniądze "podatkowe".
2. Subwencja zawsze będzie wypłacana na dziecko. Przechodzi wraz z dzieckiem. Dla gminy jest to przychód, wiec zależy im aby dzieci zostały w naszej gminie, a nie jak to było przy likwidacji Sp Godziszów.
3. Subwencja nie wystarcza. Trzeba dokładać z kasy gminnej. Podobnie jak do innych szkol, centrum kultury, publicznej przychodni, Straży Miejskiej i do wszystkiego co nie jest sprywatyzowane.
4. Dzieci jest znacznie wiecej! Chyba obecnie zapisanych na przyszły rok jest około 50 dzieci!