Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

kopcący diesel

10630
#CNC nieaktywny
10 czerwca 2015r. o 21:40
~Alojzy napisał(a): Fakt,ropa zanieczyszcza środowisko ale na szczęście powstają coraz lepszej jakości auta elektryczne (polecam tesla) którymi można już pokonywać odległości rzędu 700km bez ładowania.Ładowanie jest bezpłatne (niestety jest mało dystrybutorów na razie) i trwa około godzinki do 80% . Baterie są największą bolączką ,zwiększają masę auta do około 1700kg jednak silnik chodzi sprawnie i zaskakująco szybko jeździ a maksymalne osiągi sięgają 200km/h .W sprzedaży już są baterie na mocz,technologia posuwa się wielkimi krokami do przodu.Już w tej chwili chcąc niskim kosztem być ekologicznym wystarczy instalacja gazowa.Nie wiem po co ta zadyma.Wystarczy trochę poczytać,uruchomić myślenie i jest po kłopocie. :]


kupić tesle za 250tys aby zaoszczędzić na paliwie :D a i jeszcze TY polecasz :D rozumiem ze miałeś z nią styczność lub posiadasz ;)
wwalić ekologów !! niech sami wsiadają na rowery , a nam niech dadzą jeździć tym czym mamy ochotę ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 czerwca 2015r. o 21:46
CNC napisał(a):
~Alojzy napisał(a): Fakt,ropa zanieczyszcza środowisko ale na szczęście powstają coraz lepszej jakości auta elektryczne (polecam tesla) którymi można już pokonywać odległości rzędu 700km bez ładowania.Ładowanie jest bezpłatne (niestety jest mało dystrybutorów na razie) i trwa około godzinki do 80% . Baterie są największą bolączką ,zwiększają masę auta do około 1700kg jednak silnik chodzi sprawnie i zaskakująco szybko jeździ a maksymalne osiągi sięgają 200km/h .W sprzedaży już są baterie na mocz,technologia posuwa się wielkimi krokami do przodu.Już w tej chwili chcąc niskim kosztem być ekologicznym wystarczy instalacja gazowa.Nie wiem po co ta zadyma.Wystarczy trochę poczytać,uruchomić myślenie i jest po kłopocie. :]


kupić tesle za 250tys aby zaoszczędzić na paliwie :D a i jeszcze TY polecasz :D rozumiem ze miałeś z nią styczność lub posiadasz ;)
wwalić ekologów !! niech sami wsiadają na rowery , a nam niech dadzą jeździć tym czym mamy ochotę ...




kiedyś trampki,wartdzwięgi.poldki itp śmigały i nikt sie nie przejmował spalinami a dzisiaj? przesada
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Alojzy niezalogowany
10 czerwca 2015r. o 21:55
Tesla w fabryce owszem nawet 320 tyś kosztuje zależnie od modelu ale kilku letnie auto to ułamek tej kwoty.Nie jestem ekologiem,dbam o przyszłość moich dzieci i wnuków w przeciwieństwie do ciebie młody człowieku.Bardzo młody sądząc po wypowiedzi.... :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 czerwca 2015r. o 22:00
Nie ośmieszaj się .Ty dbasz ? to urzędnik decyduje co dla nas jest dobre. ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Alojzy niezalogowany
10 czerwca 2015r. o 22:05
Ja się ośmieszam.... chyba coś bierzesz lub pijesz skoro takie brednie piszesz.Nikt nikomu nie zabrania jazdy autem spełniającym normy.A urzędnik nie wsadza nosa do wydechu,takie badanie przeprowadza się komputerowo.
Nie mam zamiaru więcej odpowiadać na tak głupie wypowiedzi jak twoje.
Pozdrawiam Bolesławieckich myślących kierowców ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
10 czerwca 2015r. o 23:36
~grresiek napisał(a): diesle do 2005r powinny mieć zakaz poruszania sie, no chyba że po swojej posesji.. Nie dość że to klekocze na pół miasta, kopci to jeszcze śmierdzi ;(


chyba do 1995 kolego
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
11 czerwca 2015r. o 8:01
~ napisał(a): kiedyś trampki,wartdzwięgi.poldki itp śmigały i nikt sie nie przejmował spalinami a dzisiaj? przesada


tylko ile kiedyś ich było, a teraz? Naprawdę jesteśmy daleko w tyle za zachodem europy, zarówno z ekologią, stażem samochodów jak i kulturą co niektórych wypowiedzi, typu "pozwólcie mi jeździć czym chcę".
ostatnio pokazywali w tv stawki OC u nas i w UK. Gdyby u nas też takie były, zwłaszcza dla tych najmłodszych stażem, to i mniej samochodów by było, mniej smrodów tych najtańszych tdi-ków (bo to najczęściej chyba kupowany samochód przez takich właśnie młodych stażem) i żyli byśmy zdrowiej.

Na zachodzie korzystają z rowerów komunikacji miejskiej, a u nas każdy kupi sobie starego diesla i jedzie. Czy powinni zabronić jazdy starszymi niż 2005, nie koniecznie, bo taki wolnossący starszy nawet niż 1995 może być czystszy od zajechanego np. poflotowego focusa z 2010r. Może powinni zabierać dowody takim które te normy przekraczają, które nadmiernie kopcą, lub tym co DPFy wycinają. Ale nie same dowody za pokwitowaniem, tylko razem z tablicami i na lawetę a zakazem jazdy do momentu uregulowania emisji spali, bądź montażu takiego filtra. Potem bardzo dokładna kontrola i niech jedzie. Tylko z tymi badaniami jest niestety tak, że nikt tego nie kontroluje, i nawet największy złom dostanie ten przegląd.

Z zakazem wjazdu do centrów miast powinno być tak jak to niemcy mają, uważam to za dość skuteczny sposób na ograniczenie zanieczyszczeń i smrodów w centrach miast.

Ogólnie to dyskusja podobna do tej z paleniem w miejscach publicznych, np. na przystanku. Palacz powie że ograniczają jego prawa, niepalący też to powie gdy będzie musiał wdychać te dymki (prawo do czystego powietrza). Tylko przy pełnej wolności niepalący palącemu krzywdy nie robi, natomiast palacz truje tego co nie pali. Wniosek jest oczywisty.

Dlaczego zatem ja mam uciekać bo tu smrodzą, skoro ja nikomu krzywdy nie robię.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
11 czerwca 2015r. o 8:38
wszystko sie zgadza. tylko problemem są pensje w polsce i jakość spalin znajduje się na dalszym planie. nie mamy własnej gospodarki, nie mamy rządu i spada nadzieja na takowy. nie możemy sobie pozwolić na szwajcarie gdzie jest zakaz jazdy samochodów benzynowych i dieseli obecnie poniżej 2005
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza