Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

kopcący diesel

~ niezalogowany
9 czerwca 2015r. o 14:43
Jeżdżę dieslem, nie kopci, a to, że głośniej chodzi, niż benzyna, to co z tego? Nowe diesle nie chodzą wcale głośniej od benzynek, taka prawda, mam porównanie.

Druga sprawa, coście się tak diesli czepili? Jak ktoś nie dba, to i benzyna będzie kiepsko jeżdzić i mi, jako właścicielowi zadbanego diesla, będzie to przeszkadzało. Spójrzcie na własne samochody, zanim zaczniecie hejtować innych właścicieli i tyle. Nie ważne, czy to benzyna, diesel czy gaz.

Ja autorce polecam nie wciskania nosa w nie swoje sprawy, by chyba szanowna autorka nie jest właścicielem stacji diagnostycznej i nic jej do tego, aby oceniać samochody innych.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 czerwca 2015r. o 14:43
PS. jako że edytować nie mogę, mam 2004 rocznik, na nowszy mnie nie stać, a do pracy jeździć trzeba.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~~ niezalogowany
9 czerwca 2015r. o 15:21
~ napisał(a): Ja autorce polecam nie wciskania nosa w nie swoje sprawy, by chyba szanowna autorka nie jest właścicielem stacji diagnostycznej i nic jej do tego, aby oceniać samochody innych.


no wiesz, to że mnie trujesz i muszę wdychać te twoje (mówię ogólnie - nie że konkretnie Ty), to tak się zdaje że jest moja sprawa, bo to moje zdrowie, ty sobie siedzisz w środku i na to uwagi nie zwracasz.

I w tym temacie to z autorką tego postu się zgadza. Nie raz szedłem rano do pracy ulicą Chobrego i koło biedronki nie ma czym oddychać. Musiałem zmienić drogę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
9 czerwca 2015r. o 23:29
~ napisał(a):
mir.ko napisał(a):
~nie zrozumiem napisał(a): nie wiem jak można jeździć dieslem,

kopci, śmierdzi, klekocze, drogie naprawy, a i ropa nawet tańsza od PB nie jest.



to powiedz mi jak zachowuje sie twoja bezyna przy 180 na autostradzie i ile pali to ja ci opowiem o moim 12 letnim 1.9 tdi 140 km :)


Przy 180 jedzie i pali normalnie. Dopiero powyżej 230 pali 2 litry gazu więcej ale 4 osoby na pokładzie. Niby nic a cieszy - 17 letnia Kappa z gazem LPI.


srednio spali ci pewnie min 12-15 gazu gazu, zabawy na betonie 20 to minimum. diesel przy 200 km/h pali 10, godzina takiej jazdy niewiele mu wpływa na średnią i w 8ce się zmieści. zestawianie ceny ropy i benzyny mija sie wiec z celem. jedyny minus diesla wg mnie to rozruch beziskrowy [głownie w zime], choć mieli niby takowy wprowadzić


Dopisane 09.06.2015r. o godz. 23:29:

odnośnie napraw, zależy jak kto szanuje. przebieg motoru 220 tys. nie dotykane jeszcze silnik, turbo, sprzeglo, skrzynia manual. niebawem druga wymiana rozrządu. drażniące problemy to elektryka/elektronika. z mechaniki jedynie bieżąca eksploatacja
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 czerwca 2015r. o 1:26
Napisałem 230 a nie 200. Pochwal się ile twój pali przy 230? Kappa pali 15 litrów przy 230 oczywiście gazu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10630
#CNC nieaktywny
10 czerwca 2015r. o 7:07
JA jeżdżę dużo , mam diesel a co będzie w następnym aucie ?? prawdopodobne 2.0tdi CR lub 3.0 tdi CR czas pokaże
Tu macie odpowiedz kiedy warto kupić diesla
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 czerwca 2015r. o 7:16
Co tu duzo pisac.. Zycie jest za krótkie zeby jezdzic klekoczacym dieslem..
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 czerwca 2015r. o 7:59
~~~ napisał(a):
~ napisał(a): Ja autorce polecam nie wciskania nosa w nie swoje sprawy, by chyba szanowna autorka nie jest właścicielem stacji diagnostycznej i nic jej do tego, aby oceniać samochody innych.


no wiesz, to że mnie trujesz i muszę wdychać te twoje (mówię ogólnie - nie że konkretnie Ty), to tak się zdaje że jest moja sprawa, bo to moje zdrowie, ty sobie siedzisz w środku i na to uwagi nie zwracasz.

I w tym temacie to z autorką tego postu się zgadza. Nie raz szedłem rano do pracy ulicą Chobrego i koło biedronki nie ma czym oddychać. Musiałem zmienić drogę.


Ta, tylko że nie rozumiem tego czepiania się diesli, jakby malo benzynek po mieście w złym stanie jeździło :/ Tak samo jak nie rozumiem hejtu na kierowców diesla. Bo życie za krótkie na jazdę dieslem? Śmiech na sali...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMAMrowka zaprasza