BolecFORUM
+ nowy temat
8 listopada 2024r. godz. 11:46 5339 Bolec.Info

"Zakaz srania w lesie" – dosadny apel do turystów odwiedzających Karkonosze

Ten bezpośredni napis ma dotrzeć do każdego, kto nie rozumie subtelniejszych komunikatów.

"Zakaz srania w lesie" – bezpośredni apel do turystów w Karkonoszach. (fot. Facebook grupa Karkonosze GO.)

Spacerujący po lesie nieopodal chatki AKT Towarzystwa Bażynowego w Karkonoszach natrafiają na wyjątkowo dosadny znak: „Zakaz srania w lesie.” To bezpośrednie hasło ma przemówić do wyobraźni tych, którzy nie stosują się do zasad zachowania w przyrodzie. Poniżej tej tabliczki jest umieszczona kolejna. Tym razem informuje, że w pobliżu jest toaleta. Odległość do niej to 50 m.

Problem śmieci i zanieczyszczania lasów w Karkonoszach nasila się wraz ze wzrostem liczby odwiedzających, a mimo kampanii typu „las to nie śmietnik,” turyści i mieszkańcy wciąż pozostawiają po sobie niechlubne ślady. Niestety, odpady i ślady po ludziach stają się częstym widokiem, co zagraża lokalnemu środowisku i psuje krajobraz.

Czy taki bezpośredni przekaz pomoże wpłynąć na turystów? Jak informuje portal 24jgora.pl, twórcy napisu mają nadzieję, że ten język dotrze do każdego, kto nie rozumie subtelniejszych apeli.

Sonda Bolec.Info


Czy bezpośrednie komunikaty, takie jak „Zakaz srania w lesie,” są skutecznym sposobem na zmniejszenie problemu zaśmiecania terenów przyrodniczych?

Opracowane przez
Patrycja Kozak
Patrycja Kozak

dziennikarka i redaktorka portalu i gazety Bolec.Info. Prowadząca program "Babskie gadki".

Kontakt z Redakcją: redakcja@bolec.info  ·  tel. +48 693-375-790
Oceń ten artykuł
Ten artykuł nie ma jeszcze ocen.
Aby oddać głos, zaloguj się.
BolecForum Bolecnauci komentują

"Zakaz srania w lesie" – dosadny apel do turystów odwiedzających Karkonosze

38 odpowiedzi strona 5 z 5
~~Żółtawa Rozplenicagość
~~Ognisty Migdałowiec napisał(a): Może w ogóle zakaz w kiblu i parku.


Saperkę bierz ze sobą jak idziesz na spacer do parku.
~~Krygość
Gdyby na szlakach były toalety nie byłoby problemu mieszkam w górach
~~Ciemnofioletowy Milingość
~~Kasztanowatordzawy Pustynnik napisał(a): nieśmiało zapytam...
jak to ''...nie'' przeszło przez algorytm ?...;DZastosowana autokorekta
.............. nim pojdziesz z pieskiem do lasu to sam sie wykupczyj w krzakach rozy a gumno pieska wloz do majtek i z tym towarem do tego furera Tuska biedak dostal kupczyczki pewnie wojak Szwejk mu to robil teraz do tej dziury niech kupczy Platforma OBLUDNIKÓW

Zastosowana autokorekta

~~Seledynowa Daliagość
~~Ognisty Migdałowiec napisał(a): Może w ogóle zakaz w kiblu i parku.

Wypowiedz się
Piszesz jako gość. Zaloguj się, żeby komentować ze stałą tożsamością — po zalogowaniu wrócisz tutaj automatycznie.
Zostaw puste, a przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja danych osobowych bez zgody lub użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania opublikowanych wypowiedzi.
Dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji. Umieszczanie cudzych zdjęć może naruszać prawo autorskie.
W celu utrzymania jakości dyskusji wykorzystujemy automatyczne narzędzia analizujące treści. Posty zawierające wulgaryzmy lub niebezpieczne linki mogą zostać automatycznie ukryte.
Daj nam cynk — zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać!