REKLAMA
BolecFORUM
+ nowy temat
20 grudnia 2024r. godz. 10:43 2415 Bolec.Info/ lwowecki.info

O włos od tragedii. Rowerzysta wjechał pod samochód

Rowerzysta uderzył ręką w maskę, odpychając się od niej, a następnie odjechał, nie zatrzymując się nawet na chwilę.

Ścieżka rowerowa w Mojeszu.
Ścieżka rowerowa w Mojeszu. (fot. lwowecki.info)

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na ścieżce pieszo-rowerowej w Mojeszu, gdzie rowerzysta wjechał pod nadjeżdżający samochód dostawczy. Jak relacjonuje kierowca auta, rowerzysta pojawił się „znikąd” i poruszał się z dużą prędkością. Na szczęście, dzięki niskiej prędkości pojazdu, nikomu nic się nie stało.

Zdarzenie miało miejsce w trudnych warunkach pogodowych – mgliste popołudnie, śliska nawierzchnia i ograniczona widoczność wpłynęły na reakcje obu uczestników. Kierowca samochodu wspomina, że rowerzysta uderzył ręką w maskę, odpychając się od niej, a następnie odjechał, nie zatrzymując się nawet na chwilę.

Problemy z infrastrukturą i oznakowaniem

Ścieżka pieszo-rowerowa, na której doszło do incydentu, została oddana do użytku w 2004 roku i od tego czasu zaniedbano jej konserwację. Zardzewiałe bariery ochronne, brak oznakowania informującego o zakończeniu ścieżki czy wyjazdach z posesji, a także nierówności nawierzchni stanowią poważne zagrożenie dla użytkowników.

Mimo iż ścieżka miała poprawiać bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, obecny stan infrastruktury stwarza więcej problemów niż rozwiązań. Policja z Lwówka Śląskiego apeluje o zachowanie ostrożności i ograniczenie prędkości, jednocześnie składając wnioski o poprawę bezpieczeństwa na tym odcinku.

Zaniedbana infrastruktura to nie tylko wizytówka lokalnych władz, ale również realne zagrożenie dla zdrowia i życia. Konieczna jest pilna wymiana zniszczonych barier i poprawa oznakowania, aby zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości.

Incydent w Mojeszu to kolejny przykład, jak niewielkie inwestycje w utrzymanie infrastruktury mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Sonda Bolec.Info


Czy ścieżki pieszo-rowerowe w naszym regionie są wystarczająco bezpieczne?

Opracowane przez
Patrycja Kozak
Patrycja Kozak

dziennikarka i redaktorka portalu i gazety Bolec.Info. Prowadząca program "Babskie gadki".

Kontakt z Redakcją: redakcja@bolec.info  ·  tel. +48 693-375-790
Oceń ten artykuł
Ten artykuł nie ma jeszcze ocen.
Aby oddać głos, zaloguj się.
BolecForum Bolecnauci komentują

O włos od tragedii. Rowerzysta wjechał pod samochód

7 odpowiedzi
~~Zielonoszara Araliagość
Żaden problem z infrastrukturą.Tylko z osobami poruszającymi się i rowerem i autem.Jedni od drugich wymagają kultury a sami jej nie przestrzegają.....
~~pinochetgość
Problem jest ale z politykami i mediami,które wmówiły pieszym i rowerzystom ,że mają pierwszeństwo na pasach.Mialem sytuację na rodzie w Kruszynie,że chłopak zasuwając około 40 na godzinę o mało nie wjechał w ciągnik ,którym poruszałem się 10 na h.Bylbym winny.
~~Indygowy Dziewięćsiłgość
Problem jest w tym że piesi i rowerzyści mają pierszeństwo na przejściach dla nich. I mają już wszystkich innych w dupie.
~~Zszarzała Rogownicagość
~~Indygowy Dziewięćsił napisał(a): Problem jest w tym że piesi i rowerzyści mają pierszeństwo na przejściach dla nich. I mają już wszystkich innych w dupie.

guzik prawda...
mają też obowiązki i dlatego nie zawsze mają pierwszeństwo...
tylko pewnych zasad do siebie nie dopuszczają ...
najlepsi są ci co jeszcze w pewnych przypadków potrafią się wydrzeć i dopiero studzi ich kiedy mówi się takiemu że nie ma problemu-wzywamy Policję...;D
~~Jaskraworudy Dyptamgość
Autorka chyba nie widziała tej ścieżki i nie wie o czym pisze. Ale czego wymagać od osoby nie czytającej książek. Podpowiadam TAM nie ma żadnych problemów z infrastrukturą wystarczy podstawowa znajomość przepisów ruchu drogowego, odrobina kultury i wyobraźni i można tą ścieżką poruszać się nie stwarzając zagrożenia dla innych.
~~PanMgość
~~Zszarzała Rogownica napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Indygowy Dziewięćsił napisał(a): Problem jest w tym że piesi i rowerzyści mają pierszeństwo na przejściach dla nich. I mają już wszystkich innych w dupie.

guzik prawda...
mają też obowiązki i dlatego nie zawsze mają pierwszeństwo...
tylko pewnych zasad do siebie nie dopuszczają ...
najlepsi są ci co jeszcze w pewnych przypadków potrafią się wydrzeć i dopiero studzi ich kiedy mówi się takiemu że nie ma problemu-wzywamy Policję...;D

Dokładnie na tym przepuście (czerwonym) ze zdjęcia rowerzysta nie ma pierwszeństwa w tym konkretnym miejscu. No ale ta wiedza wymaga znajomości przepisów a o to trudno zarówno wśród kierowców tak i rowerzystów oraz pieszych.
Wypowiedz się
Piszesz jako gość. Zaloguj się, żeby komentować ze stałą tożsamością — po zalogowaniu wrócisz tutaj automatycznie.
Zostaw puste, a przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja danych osobowych bez zgody lub użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania opublikowanych wypowiedzi.
Dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji. Umieszczanie cudzych zdjęć może naruszać prawo autorskie.
W celu utrzymania jakości dyskusji wykorzystujemy automatyczne narzędzia analizujące treści. Posty zawierające wulgaryzmy lub niebezpieczne linki mogą zostać automatycznie ukryte.
Daj nam cynk — zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać!

REKLAMAMrowka zaprasza