Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Bal Day SPA w Zamku Kliczków!
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Święto Niezłomnych
~Żółtawobrunatny Hiacynt niezalogowany
6 marca 2021r. o 9:52
A więc jednak nienawidzisz
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
6 marca 2021r. o 10:09
to wszystko co potrafisz napisać w temacie?
podważasz moją miłość do Polski ale za co sam kochasz Polskę ani słowa ...dlaczego?

rzucisz tu kolejnymi wypłowiałymi sloganami ,rzucisz kilka pustych słów o husarii i ''cudzie nad Wisłą'' i ....?

a ja ci napiszę że Polska jest tak samo twoja jak i moja ...
nie zabierzesz mi tego ani ty ani nikt inny...

napiszę ci jeszcze to ...mogę być dumny z tego co w tym kraju było wielkie ale zaraz za tym muszę się wstydzić za to co teraz spada na Polskę i co w tym jest upokarzające..

kumasz? ;)


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Brudnozielony Modrzew niezalogowany
6 marca 2021r. o 10:59
Piszesz "dzisiaj dudy gloryfikują" albo "polsza" to z miłości i szacunku? Nie nie to nie z miłości.
Kto w 2010 referował w sejmie projekt ustawy Prezydenta Lecha Kaczyńskiego o żołnierzach niezłomnych.?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
6 marca 2021r. o 11:18
~Brudnozielony Modrzew napisał(a): Piszesz "dzisiaj dudy gloryfikują" albo "polsza" to z miłości i szacunku? Nie nie to nie z miłości.
Kto w 2010 referował w sejmie projekt ustawy Prezydenta Lecha Kaczyńskiego o żołnierzach niezłomnych.?


owszem...to nie z miłości tylko z postrzegania rzeczywistości ...

mam gdzieś kto to referował bo samo to że bezkrytycznie przyjęto tą ustawę w sejmie pokazuje to jak wiele w nim jest nie tylko przekłamań ale i zwykłych łgarstw...

dlaczego nie odcięto się wprost od postaci bandytów pokroju ''burych'' czy ''ogniów'' (piszę o nich bo to najbardziej rozpoznawalne postacie )
dlatego dzisiaj ludzie pamiętający ich zbrodnie tak się oburzają a głupi polityk popiera klaszcząc ignoranta dudę ...
ten gdyby więcej czasu poświęcał na czytanie historii zamiast kolejnych wyPODów na narty moze by się zreflektował że to co mu podsuwają cenckiewicze czy żaryny nie do końca jest prawdą historyczną i należy dokonać pewnego podziału ...

a przecież w tym jest akurat dobry...to przecież jego szef ukuł powiedzenie o ''lepszym i gorszym sorcie''

dlaczego tutaj tego nie zrobił? ...bo jest tłukiem historycznym i tyle ...

on tak jak i ty zapiejecie z zachwytu kiedy usłyszycie o ''burym''
a dlaczego nie organizuje się biegów ku pamięci np. Leskiego ?

znasz takie nazwisko?
też akowiec...
gdybym dzisiaj zapytał ''budynia'' o tego prawdziwego bohatera AK to jestem pewien że japę by rozdziawił w zdumieniu...

szacunek do Polski to nie to samo co szacunek do ludzi bezideowych ...

kiedy zauważysz tą różnicę nie będziesz mi pisał o braku szacunku do dudy bo w kontekście tego o czym tu piszę nie mam najmniejszego ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13926
qwax_
6 marca 2021r. o 11:30
Horus napisał(a): [ten gdyby więcej czasu poświęcał na czytanie historii zamiast kolejnych wyPODów na narty moze by się zreflektował że to co mu podsuwają cenckiewicze czy żaryny nie do końca jest prawdą historyczną i należy dokonać pewnego podziału

Czytanie historii? Ale czyjej i przez kogo pisanej?
Powiedz np. co historia mówi o takich postaciach jak np. Lech Kaczyński lub Lech Wałęsa. Możesz dorzucę do tego osobę żyjąca ciut wcześniej - niech będzie gen. Jaruzelski.
Co możesz o nich powiedzieć? Wiesz wszystko i jesteś jednoznacznie ocenić te osoby?
Bo ja czytałem o tych osobach zarówno entuzjastyczne laurki jak i artykuły bardzo krytykujące te osoby.
Która prawda jest więc tą "historyczną".
A to osoby żyjące tu i teraz.
A ty "wiesz" wszystko o osobach żyjących 70 lat temu i będziesz głosił innym jedyną słuszną "prawdę".
Wiemy tyle, co "starsi i mądrzejsi" zadecydowali, że mamy wiedzieć :)

„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
6 marca 2021r. o 11:58
qwax_ napisał(a):
Horus napisał(a): [ten gdyby więcej czasu poświęcał na czytanie historii zamiast kolejnych wyPODów na narty moze by się zreflektował że to co mu podsuwają cenckiewicze czy żaryny nie do końca jest prawdą historyczną i należy dokonać pewnego podziału

Czytanie historii? Ale czyjej i przez kogo pisanej?
Powiedz np. co historia mówi o takich postaciach jak np. Lech Kaczyński lub Lech Wałęsa. Możesz dorzucę do tego osobę żyjąca ciut wcześniej - niech będzie gen. Jaruzelski.
Co możesz o nich powiedzieć? Wiesz wszystko i jesteś jednoznacznie ocenić te osoby?
Bo ja czytałem o tych osobach zarówno entuzjastyczne laurki jak i artykuły bardzo krytykujące te osoby.
Która prawda jest więc tą "historyczną".
A to osoby żyjące tu i teraz.
A ty "wiesz" wszystko o osobach żyjących 70 lat temu i będziesz głosił innym jedyną słuszną "prawdę".
Wiemy tyle, co "starsi i mądrzejsi" zadecydowali, że mamy wiedzieć :)


no czyż nie piszę o tym?

ze należy dokonać pewnego podziału?
tylko my qwax-ie mamy stosunkowo mało materiałów porównawczych ...;)
opieramy się głownie na tym kto jaką ''prawdę '' chce nam przekazać ...
ale weryfikacji musimy sami dokonać ale aby była rzetelna musimy własne sympatie lub uprzedzenia odstawić do kąta ...;)
wspominasz gen. Jaruzelskiego ?...bo co?...jest ci z nim ''nie po drodze''?
a ja jak napiszę że ci co wielbią dziś wręcz Dmowskiego a którego część słów zapewne nie dosłownie bo nie pamiętam , wcześniej przytoczyłem są przeciwnikami polskości to będzie to prawda czy fałsz ?
ja wszystkiego nie wiem ja po raz kolejny tu chcesz zasugerować ale właśnie dlatego czytam ...dużo czytam ...i nie tylko oko.press które jest ci cierniem w oku ...;)

masz qwax-ie...
to min. teraz ...spory fragment ale jest dużo więcej ...


''Faszyzm podobnie jak socjalizm ma w więc w sobie wiele z masowego dowartościowywania prostaczków i nieudaczników. Jest to ideologia ignorantów i niedorajdów, którzy nie mogą odnieść indywidualnych sukcesów więc chcą wspólnotowości, tj. ściągnięcia zdolnych w dół. Skoro cały naród ma być jedną rodziną, czy jednymi koszarami, zazdrości wewnątrznarodowe tracą sens. Kapitalistów i intelektualistów trochę się upokorzy (kartele i romantyzm narodowy w edukacji), robotników trochę wywyższy i jak pod dotknięciem czarodziejskiej różdżki cały naród jest kochającą się rodziną, a jedynym jego wrogiem, ci cholerni cudzoziemcy… W Italii faszyzm był tylko jednym z pomysłów na zjednoczone w 1859 państwo. Niejaki Francesco Marinetti pisał nudne pisma o tzw. alternativo al borghesetj. „alternatywie wobec społeczeństwa burżuazyjnego", którą miało być zdyscyplinowane społeczeństwo równościowe, radykalnie demokratyczne, choć z niedemokratycznym rządem i bez widocznej warstwy elitarnej. Marinetti żałował, że Mussolini poszedł jednak drogą podaną mu przez Giovanniego Gentile. Bardzo symptomatyczne u Marinettiego i innych jemu współczesnych faszyzujących intelektualistów włoskich była radość z tego, że „Francja wymiera". Laicka i republikańska Francja stanowiła bowiem symbol „zgniłego Zachodu" i dekadencji, a przy tym była znana z ujemnego przyrostu naturalnego, co na początku XX wieku było czymś wyjątkowym. Jakże zabawny wydaje się na tym tle fakt, że dziś w Europie Francja jako jedyny kraj w Europie- za pomocą pomysłowego systemu świadczeń socjalnych — skutecznie przeciwdziała spadkowi liczby ludności rodzimej, nie chodzi tu o imigrantów z Maghrebu i Azji). Marinetti pewnie przewraca się w grobie, że ta laicka, dekadencka Francja tak dobrze sobie radzi.

Zarówno w przemówieniach Mussoliniego, jak i w hymnie włoskim z 1849 roku: Fratelli d'Italia znajdziemy sformułowania sugerujące, że przed zjednoczeniem Włoch w 1859 roku, Włosi albo nie byli prawdziwym narodem, albo byli służebnym narodem wobec np. Francuzów. Oba twierdzenia są bzdurne naród może zamieszkiwać kilka oddzielnych państw i nie przestaje być narodem, a „niewolnicy" Włosi byli awangardą europejskiej sztuki przez całe wieki, mieli swoje elity i swoja arystokrację. Nie byli przecież narodem samych jedzących rzepę chłopów jak np. Estończycy.

Bardzo dziwne i zabawne jest to, że prawicowiec w ogóle może chcieć mieć coś wspólnego z nacjonalizmem i faszyzmem. Przecież prawica jest elitarna i monarchistyczna, ceniąca autorytet, a narodowcy w XIX współdziałali z demokratami w niszczeniu monarchii, tradycji, feudalizmu, religii i w ogóle wszystkiego tego, co prawica zwykle ceni. Faszyzm jest więc raczej chorobą prawicy niż jednym z jej nurtów. Dlaczego więc monarchiści z konserwatyzm.pl fascynują się faszyzmem, rozmaitymi krzyżami i piorunami? Dlaczego tak łacno pakują demokratów (równość) i liberałów (wolność) do jednego worka, a sami wymagają skrupulatnego rozgraniczania między faszyzmem, nacjonalizmem, frankizmem i nazizmem? Rozumiem, że w latach trzydziestych wielu konserwatystów i monarchistów poparło faszyzm i nazizm jako zaporę przeciw komunizmowi, ale przecież to był klasyczny wybór mniejszego zła. Sam jako liberał wybrałbym tak jak oni system, który gwarantuje ogłupienie i niemal pewny upadek gospodarczy od systemu, który gwarantuje obie te rzeczy plus całkowite zezwierzęcenie i marazm...

Faszyzm, mundury, krzyki, sztandary, spędy z okazji choćby 11 listopada — jaki to wszystko ma sens dziś w Polsce? Rozumiem od biedy rasistów/faszystów w UK, bojących się inwazji hindusko-muzułmańskiej i zbytniej pobłażliwości demokratycznego rządu, ale w tak jednolitym etnicznie państwie jak nasze?''

jak zechcesz sam sobie reszty poszukaj ...
o ile zechcesz bo przecież ''lewak'' i ''komuch'' ci to proponuje...;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Złocistoruda Miechunka niezalogowany
6 marca 2021r. o 12:44
Polska to kraj miernot , które uwielbiają przechodzić z jednej skrajności w drugą bez namysłu i rzetelnego oceniania epoki byłej.
Ludzi którzy zachowują się honorowo należy stawiać na piedestałach ludzi którzy się zeszmacili należy z nich strącać i potępić - nieważne z jakiej są opcji politycznej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
6 marca 2021r. o 12:53
słusznie ...
każda władza stawia sobie jakieś tam pomiki ...

kto je później burzy lub przewraca?

ludzie ...;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Akademia Rozwoju Edukacji zaprasza!
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo