ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4493, 22 lutego 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


15 stycznia 2019r. godz. 11:06, odsłon: 6032, UM/Bolec.Info
Plan miejscowy będzie uwzględniać szeroko pojęte potrzeby mieszkańców.
Bolesławiec - Informacje:  Powstanie centrum przesiadkowe Centrum Przesiadkowe koncepcja (fot. UM )

Rada Miasta Bolesławiec podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu zlokalizowanego wzdłuż ulic B. Chrobrego - T. Kościuszki. Przystąpienie do sporządzenia planu miejscowego uzasadnia się koniecznością zmiany ustaleń planu dla potrzeb budowy Subregionalnego Centrum Przesiadkowego w Bolesławcu.

Zmiany dotyczą przeznaczeń terenu, układu komunikacyjnego oraz wskaźników i parametrów proponowanej zabudowy. Plan miejscowy będzie uwzględniać szeroko pojęte potrzeby mieszkańców.

Projekt zakłada współpracę instytucji partnerskich z Polski, Niemiec, Czech, Austrii oraz Słowenii na rzecz polepszenia połączeń peryferyjnych regionów transgranicznych z Trans Europejską Siecią Transportową. Obejmuje on opracowanie kompletnej dokumentacji budowy Centrum Przesiadkowego w Bolesławcu.

Koncepcja dla realizacji zadania „Budowa Subregionalnego Centrum Przesiadkowego w Bolesławcu” powstała w biurze projektowym „Rewizja” we Wrocławiu. W dniu 10 stycznia 2019 r. została podpisana umowa dotycząca „Wykonania dokumentacji projektowej Subregionalnego Centrum Przesiadkowego w Bolesławcu”.

Przedmiotem umowy jest wykonanie dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz kosztorysów inwestorskich, a także uzyskanie wszystkich decyzji administracyjnych zezwalających na rozpoczęcie robót budowlanych oraz sprawowanie nadzoru autorskiego w fazie realizacji inwestycji.

Wartość umowy wynosi 583 020 zł.  Termin realizacji zadania zaplanowano na styczeń 2020 r.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4

~~Alabastrowa Nasturcja   16 stycznia 2019r. o 20:14

~~Alabastrowa Nasturcja

Postów:

Pytacie dla kogo to centrum przesiadkowe? To ja wam odpowiem. Dla polskich dziewczyn, opiekunek starców całego zachodu. Idźcie tam w nocy to zobaczycie jaki tam jest ruch. Tego się doczekaliśmy, że ludziska tłuką się po całej Europie i robią za podcier...py. Jestem za. Skoro już jadą to niech to się odbywa w cywilizowany sposób.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonoszary Cyprysik   17 stycznia 2019r. o 20:17

~~Zielonoszary Cyprysik

Postów:

a tam... w oddali... widać nową komendę policji ... hahahaha
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4

reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Zapraszamy