ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4739, 25 października 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Fiege - praca !
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


BolecPolecamy29 kwietnia 2019r. godz. 14:25, odsłon: 3254, KPP Bolesławiec/Bolec.Info
Każdy z nas może przyczynić się do eliminacji zagrożeń związanych z nielegalnym składowaniem odpadów.
Bolesławiec - Informacje: Policjanci sprawdzali ciężarówki z odpadami Sprawdzanie ciężąrówek z odpadami na A4 (fot. Policja)

 Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w ramach wojewódzkich działań przeprowadzili na drogach kontrole zwracając uwagę na prawidłowość transportu odpadów. Kontrole prowadzone były na autostradzie A 4, a w działaniach uczestniczyły także inne służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Straż Graniczna oraz Inspekcja Transportu Drogowego.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem Przestępczości Gospodarczej Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu  wspólnie z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska, Strażą Graniczną oraz Inspekcją Transportu Drogowego przeprowadzili na drogach działania związane z kontrolą transportu odpadów.

Podczas działań na autostradzie A4  bolesławieccy funkcjonariusze dokonali sprawdzeń ukierunkowanych na kontrolę przewożonego ładunku. Celem działań była kontrola transgranicznego oraz lokalnego przemieszczania odpadów pod kątem ich prawidłowości. Mundurowi sprawdzali również stan technicznych pojazdów przewożących odpady a także dokumentację związaną z ładunkiem i pracą kierowcy.

W ramach wojewódzkiej akcji funkcjonariusze na Dolnym Śląsku skontrolowali 24 pojazdy, z czego w dwóch przypadkach stwierdzili złamanie przepisów ruchu drogowego. Kierowcy zostali ukarani grzywną w drodze postępowania mandatowego.

Natomiast w jednym przypadku przewożony ładunek budził wątpliwości, dlatego sprawa przekazana została do WIOŚ. Mając na uwadze zwalczanie nielegalnego transportu odpadów funkcjonariusze już planują kolejne działania w tym zakresie.

Pamiętajmy

Każdy z nas może przyczynić się do eliminacji zagrożeń związanych z nielegalnym składowaniem odpadów i zapobiegać degradacji środowiska naturalnego.

Oprócz bezpośredniego kontaktu z dzielnicowym przypominamy o takim narzędziu jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Można na niej nanieść sytuacje, które w naszej ocenie stanowią zagrożenie w konkretnym rejonie. Policjanci weryfikują te zgłoszenia, potwierdzają lub nie i starają się wyeliminować. Wśród różnych kategorii  istnieje również ta dotycząca DZIKICH WYSYPISK ŚMIECI.

Jednocześnie przypominamy, że w świetle art. 183 § 1 kodeksu karnego odpowiedzialności karnej podlega osoba, która wbrew przepisom składuje, usuwa, przetwarza, dokonuje odzysku, unieszkodliwia albo transportuje odpady lub substancje w takich warunkach lub w taki sposób, że może to zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób lub spowodować zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach, co zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Natomiast na podstawie art. 154 § 2 kodeksu wykroczeń karą grzywny do 1000 złotych lub karą nagany może zostać ukarana osoba, która wyrzuca na nienależącym do niej gruncie polnym kamienie, śmieci, padlinę lub inne nieczystości.

O prawdopodobnym składowaniu nieznanego pochodzenia około 3 tys.ton  odpadów w dawnym Bonitexie pisaliśmy w artykule Ospałe działania urzędników i organów ścigania przypuszczamy, że jest to reakcja policji po tej wiadomości. Dziękujemy!

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Brunatnozielony Śnieżnik   29 kwietnia 2019r. o 17:06

~Brunatnozielony Śnieżnik

Postów:

Niech w nocy staną przy nieczynnym wysypisku śmieci w Świętoszowie to zobaczą ile tirów z odpadami z Niemiec i że Śląska wjeżdża na to wysypisko.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Karmazynowa Krwawnica   30 kwietnia 2019r. o 9:29

~Karmazynowa Krwawnica

Postów:

Brać sie za bandytów
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Złocistożółta Róża   30 kwietnia 2019r. o 11:08

~~Złocistożółta Róża

Postów:

~Brunatnozielony Śnieżnik napisał(a): Niech w nocy staną przy nieczynnym wysypisku śmieci w Świętoszowie to zobaczą ile tirów z odpadami z Niemiec i że Śląska wjeżdża na to wysypisko.

Za dużo zachodu ...lepiej zawinąć mikra z piwkiem pod sklepem, liczby w statystykach te same
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Kasztankowy Lędźwian   1 maja 2019r. o 19:50

~~Kasztankowy Lędźwian

Postów:

Niech sobie zobaczą naczepy z otwartymi drzwiami (którę się wietrzą) na parkingu koło Lotosa na rondzie..
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Starozłota Forsycja   4 maja 2019r. o 12:32

~Starozłota Forsycja

Postów:

Policja takim zaniechaniem zrujnuje Polske. A co na to Ziobro, który śpi, nigdzie go TV nie widać? Zaś jak komunistów już nie ma w sejmie, to oni na siłe w TV pokazują tego műlera.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

fobiak   4 maja 2019r. o 13:20

fobiak

Postów: 4400

jesli to sa odpady to jakim prawem poruszaja sie na drogach, policja nie powinna takie ciezarowki sprawdzac tylko zawracac tam skad przyjechaly
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

DP   5 maja 2019r. o 16:22

DP

Postów: 6605

''O prawdopodobnym składowaniu nieznanego pochodzenia około 3 tys.ton odpadów w dawnym Bonitexie pisaliśmy w artykule Ospałe działania urzędników i organów ścigania...''

i co z tego?


wynikło.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Srebrzystoszary Tulipan   5 maja 2019r. o 19:20

~~Srebrzystoszary Tulipan

Postów:

ktosiu kasę przytulił i ciiiiiiisszzaaaa
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Fiege - praca !
reklama Fiege - praca !