ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4637, 15 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


BolecPolecamy12 czerwca 2019r. godz. 09:15, odsłon: 3913, Powiat bolesławiecki/bolec.info
Sejmowe ławy były pełne młodych ludzi z całej Polski.
Bolesławiec - Informacje: Bolesławiec ma dwie posłanki Paulina Dyjur i Kinga Daniłko (fot. Powiat bolesławiecki)

Po 10 latach przerwy Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych doczekał się własnej parlamentarnej reprezentacji. Uczennice I klasy technikum ekonomicznego – dzięki projektowi strony internetowej poświęconej przedwojennemu posłowi – wzięły udział w XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży .
Paulina Dyjur i Kinga Daniłko spędziły dwa dni w Warszawie na obradach i zwiedzaniu. Dziewczęta zaprojektowały stronę poświęconą przedwojennemu działaczowi, posłowi, Kazimierzowi Pużakowi. Do zobaczenia TUTAJ.

- Bardzo mi się podobało w Sejmie, tym bardziej, że wiążę plany na przyszłość właśnie z polityką - mówi Paulina Dyjur Chciałbym działać dla ludzi, zmieniać rzeczywistość na lepsze. Politycy, o ile są uczciwi, mogą to robić dodaje

Sejmowe ławy były pełne młodych ludzi z całej Polski. Obrady dziecięco – młodzieżowego sejmu mają wieloletnią tradycję. Uczniowie chcą na własne oczy zobaczyć to, co widzą w tv, spotkać ludzi, którzy rządzą w Polsce.

- Opracowaliśmy ustawę specjalnie dla uczniów – mówi Kinga Daniłko I udało się zgodnie ją przegłosować. - Ustawa dotyczyła nauki historii w szkołach – dodaje Paulina DyjurWolelibyśmy uczyć się więcej o historii najnowszej, poznawać co dzieje się na świecie teraz i z jakich przyczyn.

- Wiedza z prehistorii, antyku, średniowiecza jest ważna, ale naszym zdaniem w programie nauczania, we wszystkich klasach, za mało jest informacji pomagających zrozumieć współczesność.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Grafitowa Abelia   14 czerwca 2019r. o 13:26

~Grafitowa Abelia

Postów:

Super Paula gratuluję
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Cyfrowy Polsat zaprasza
reklama Zapraszamy