ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4821, 15 stycznia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


24 czerwca 2019r. godz. 13:01, odsłon: 1663, Bolec.info
Stanisław Pachnik z podwójnym srebrem na Mistrzostwach Polski
Bolesławiec - Informacje: Srebrny Sztafeta biegu na orientacje (fot. Dariusz Pachnik)

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Państwa o powołaniu Stanisława Pachnika do Kadry  Polski na Mistrzostwa Europy w Biegu na Orientację. W miniony weekend Stasiu potwierdził swoją wartość zdobywając dwa medale Mistrzostw Polski, jeden na dystansie klasycznym, a drugi w sztafetowym. Zawody odbyły się w okolicach Piechowic ( bieg klasyczny) i Przesieki (sztafety). W sobotę rozegrano bieg klasyczny. Górzysty teren był bardzo selektywny. Trudności techniczne, a przede wszystkim fizyczne, dały się wszystkim we znaki. W niektórych kategoriach różnice czasowe na czołowych pozycjach były kolosalne. Jednak w  kategorii  M 16 pierwsza trójka była blisko siebie. Stasiu biegał 72 minuty i 9 sekund, ustąpił jedynie Mikołajowi Paterkowi (HKS AZYMUT MOCHY) o 45 sek., a pokonał Jana Sztranka (AZYMUT PABIANICE) o  nieco ponad półtorej minuty. Wymieniona trójka to kadrowicze na Mistrzostwa Europy (28 – 30.06.2019 Grodno – Białoruś). 

W niedzielę przenieśliśmy się do Przesieki by tam rozegrać bieg sztafetowy. Teren również górzysty, ale o trasy o znacznie mniejszych przewyższeniach i przede wszystkim dużo krótsze. Stasiu miał wyznaczoną trzecią (ostatnią) zmianę w zespole MKS „Paulinum” Jelenia Góra. Wiedzieliśmy, że stać ten zespół na uzyskanie dobrego wyniku. Na pierwszej zmianie pobiegł Adrian Sobiński i zameldował się na szóstym miejscu, z prawie pięciominutową stratą do liderów  UKS „Orientuś” Łodź. Druga zmiana to Jakub Jończy, w którym pokładaliśmy nadzieję, na odrobienie co najmniej części strat. Niestety Kubie nie wyszedł bieg tak jak by tego sobie życzył. Co prawda awansowaliśmy   o jedno miejsce, jednak strata do liderów wzrosła do siedmiu minut, a do podium około czterech !!! Stasiu jednak ruszył z ogromną werwą i błyskawicznie zaczął odrabiać starty. Na tzw. przebiegu widokowym był już trzeci, ze stratą ponad minuty do zespołu Śląska Wrocław. Ostatni odcinek trasy pokonywał w fantastycznym tempie i na przedostatnim punkcie kontrolnym miał już kontakt wzrokowy z zawodnikiem z Wrocławia. Rywal popełnił jeszcze błąd wariantowy, Stanisław to bezlitośnie wykorzystał i już na ostatni punkt kontrolny przed metą wyszedł na drugie miejsce. Na mecie biegacz cieszył się z tytułu wicemistrzów Polski oraz najlepszego czasu w swojej kategorii.

 Mistrzostwa Polski były dla nas bardzo udane, a rosnąca forma przed wyjazdem na Białoruś napawa dużym optymizmem. Tam przede wszystkim liczymy na dobry występ w biegu sprinterskim, w którym Staś czuje się najlepiej.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Zielonoszary Cyprysik   25 czerwca 2019r. o 6:44

~Zielonoszary Cyprysik

Postów:

Brawo
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1