ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4592, 31 maja 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mieszkania w prestiżowej lokalizacji
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu7 października 2019r. godz. 09:58, odsłon: 4699, Bolec.Info
Debata kandydatów do Senatu - prezydent Bolesławca wypadł lepiej, niż senator PiS.
Bolesławiec - Informacje: Roman kontra Ślusarz - 1:0 Piotr Roman, prezydent Bolesławca (fot. Kazimierz Marczewski)

W Radiu Wrocław odbyła się debata kandydatów na senatora z naszego okręgu. Władysław Kozakiewicz z Koalicji Obywatelskiej z zaproszenia radia nie skorzystał, wybrał inne spotkania w ramach kampanii. W studiu pojawili się za to Piotr Roman kandydujący z listy Bezpartyjnych Samorządowców oraz Rafał Ślusarz - obecny senator i kandydat Prawa i Sprawiedliwości na kolejną kadencję.

Mieszkańcy powiatów bolesławieckiego, lubańskiego, lwóweckiego i zgorzeleckiego wybierają w tych wyborach swojego senatora jedynie z grona tych trzech wspomnianych kandydatów, co każdemu z potencjalnych senatorów daje ogromną szansę na sukces.

Prowadząca program Malwina Gadawa trzymała lekko stronę kandydata PiS, ale prezydentowi Bolesławca to nie zaszkodziło. Rafał Ślusarz chwalił działania PiS a Piotr Roman mówił, że obawia się kolejnych pomysłów Jarosława Kaczyńskiego, przypominając, że to samorządy sfinansowały wiele wprowadzanych zmian podatkowych, co może skutkować problemami finansowymi lokalnych społeczności nie tylko naszego regionu.

Zdaniem Piotra Romana Senat jest m.in. "po to, aby poprawiać głupie prawo stanowione przez sejm"

"Bardzo często jest to głupie prawo, bo trudno jest uchwalić dobre prawo  jeżeli debatuje się o drugiej w nocy i uchwala się ustawy bardzo szybko" - mówił kandydat na senatora. W Senacie, zdaniem Romana, trzeba takich ludzi, którzy będą poprawiać prawo.

"Największym zagrożeniem jest monopolizacja władzy przez każdą partię, niezależnie od tego, czy to jest PiS, czy KO" - mówił Piotr Roman.

W dyskusji z kandydatem PiS Piotr Roman użył m.in. słów prezydenta Dudy mówiąc że, "Prezydent Duda jak był w Bolesławcu powiedział, że chciałby żeby cała Polska wyglądał jak Bolesławiec". Ale Roman pozwolił sobie także na krytykę państwowych instytucji.

Dziennikarka pytała także o potencjalne koalicje po wyborach. Piotr Roman stwierdził, że może współpracować z ludźmi rozsądnymi. Rafał Ślusarz powiedział, że kto popiera program Prawa i Sprawiedliwości, może się przyłączyć.

Prezydent Bolesławca wypadł w debacie zdecydowanie lepiej i to zupełnie nie atakując kontrkandydata. Rafał Ślusarz powtarzał słowa o wyborach jako stawianiu na kontynuację dotychczasowej polityki rządu. Kandydat Bezpartyjnych twierdził jasno, że obecna polityka rządu jest zagrożeniem dla samorządów, bo to one ponoszą konsekwencje finansowe polityki rządu.

Całej rozmowy można posłuchać pod TYM linkiem.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

~Błękitnoszara Tawuła   7 października 2019r. o 10:00

~Błękitnoszara Tawuła

Postów:

A kto to jest ten Roman? Tp imię czy nazwisko?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Woskowożółta Forsycja   7 października 2019r. o 10:08

~~Woskowożółta Forsycja

Postów:

Brawa dla prezydenta Bolesławca. Pierwszy raz słyszałem przyszłego senatora. Bolesławianie głosują na Romana!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ciemnoturkusowy Wiąz   7 października 2019r. o 10:20

~~Ciemnoturkusowy Wiąz

Postów:

Nie samorządy finansują ustawy tylko podatnicy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Błękitny Narcyz   7 października 2019r. o 10:31

~Błękitny Narcyz

Postów:

Zero kampanii w regionie. On chce to wygrać?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Biały Miłorząb   7 października 2019r. o 10:37

~~Biały Miłorząb

Postów:

I znowu propaganda. To, jak wypadł P. Roman to indywidualna opinia każdego ze słuchaczy. Skoro autor tekstu uważa, że lepiej zaprezentował się p. Piotr, to niech tak napisze, a nie narzuca swoje zdanie innym. Poza tym taka rozmowa to gadka o niczym. Pokrzywdzony samorząd? A cóż to jest ten samorząd? To tylko grupka trzymająca władzę w określonym regionie. I to grupka realizująca swoje pomysły a nie idee wszystkich mieszkańców. Walka o lepszą kasę i większą władzę dla samorządów, to tylko wojna o większe prawa lokalnych koterii. W Sejmie i Senacie ustanawia się prawa dla WSZYSTKICH Polaków, a nie - jak chciałby m.in. Piotr Roman - dla poszczególnych grupek i grupeczek. Rafał Ślusarz to właśnie podkreślał i dlatego to on powinien być w Senacie. Poza tym te "debaty" to o zadek rozbić. Są częścią kampanii, ale wpływ na wybory mają raczej niewielki. Już bardziej liczą się teksty publikowane np. na bolec.info. No i wychodzi na to, że portal popiera P. Romana :) Ot, odwrotka dotychczasowej linii :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ceglany Cytryniec   7 października 2019r. o 10:44

~~Ceglany Cytryniec

Postów:

~~Biały Miłorząb napisał(a): I znowu propaganda. To, jak wypadł P. Roman to indywidualna opinia każdego ze słuchaczy. Skoro autor tekstu uważa, że lepiej zaprezentował się p. Piotr, to niech tak napisze, a nie narzuca swoje zdanie innym. Poza tym taka rozmowa to gadka o niczym. Pokrzywdzony samorząd? A cóż to jest ten samorząd? To tylko grupka trzymająca władzę w określonym regionie. I to grupka realizująca swoje pomysły a nie idee wszystkich mieszkańców. Walka o lepszą kasę i większą władzę dla samorządów, to tylko wojna o większe prawa lokalnych koterii. W Sejmie i Senacie ustanawia się prawa dla WSZYSTKICH Polaków, a nie - jak chciałby m.in. Piotr Roman - dla poszczególnych grupek i grupeczek. Rafał Ślusarz to właśnie podkreślał i dlatego to on powinien być w Senacie. Poza tym te "debaty" to o zadek rozbić. Są częścią kampanii, ale wpływ na wybory mają raczej niewielki. Już bardziej liczą się teksty publikowane np. na bolec.info. No i wychodzi na to, że portal popiera P. Romana :) Ot, odwrotka dotychczasowej linii :)
Niech idzie do stolicy, będzie nowy prezydent tylko miasto skorzysta amen
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Sepiowy Rozmaryn   7 października 2019r. o 10:47

~~Sepiowy Rozmaryn

Postów:

Popierają go bo chcą cie go pozbyć z miasta.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Woskowożółta Forsycja   7 października 2019r. o 10:50

~~Woskowożółta Forsycja

Postów:

Wolę Romana od Ślusarza, Ślusarz jest lekarzem, a lekarzy brakuje. Niech leczy, a nie politykuje.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

reklama Mrowka zaprasza