ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4465, 25 stycznia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Efekt-Okna zaprasza
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu14 grudnia 2019r. godz. 13:06, odsłon: 4617, Rafał Janiec/Kazimierz Marczewski
- Nic tak nie zbliża ludzkich serc, jak polowanie w dobrej kompanii” - mówią myśliwi
Bolesławiec - Informacje: Cyranka ma już siedemdziesiąt lat Jubileusz Koła Łowieckiego"Cyranka" w Bolesławcu (fot. Rafał Janiec)

Msza św. rozpoczęła uroczystą część obchodów uroczystości 70-lecia istnienia Koła Łowieckiego „Cyranka”.

Poświęcenia pamiątkowej tablicy dokonał duszpasterz myśliwych, ks. Czesław Misiewicz, przewodniczył mszy św. w Parafii p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Kruszynie.

W uroczystości udział wzięli członkowie Okręgowej Rady Łowieckiej: Łukasz Olba oraz Wojciech Kołcio. W obchodach uczestniczył  zaprzyjaźniony poczet sztandarowy Koła Łowieckiego „Cietrzew

Bolesławiec oraz władze samorządowe reprezentowane przez Tomasza Gabrysiaka -Starostę Powiatu Bolesławieckiego i wicestarostę Mirosława Horzempę oraz   Romana Jaworskiego -  Zastępcę Wójta Gminy Bolesławiec oraz   insp. Norberta Kurendę-Komendanta Powiatowego Policji w Bolesławcu.

Koło Łowieckie zostało założone w 1949 roku przez kol. Waldemara Grabowskiego, Lucjana Garczyńskiego i Bolesława Zakrzewskiego. Obecnie w skład Zarządu wchodzą: Prezes kol. Wiesław Weselak, Łowczy kol. Feliks Janiec, skarbnik kol. Władysław Majkowski, sekretarz: Roman Chudy. Koło gospodaruje na dwóch obwodach łowieckich 76 i 117 położonych w miejscowości Parowa Leśnictwo Głębokie i Leśnictwo Jeziornik w Nadleśnictwie Świętoszów oraz Bolesławiec w Leśnictwie Tomaszów Bolesławiecki, Nadleśnictwo Bolesławiec.

W roku 1995 koło dokonało zakupu gruntu w miejscowości Bronowiec gm. Osiecznica i w czynie społecznym wybudowało domek myśliwski. W 1999 roku, na 50-lecie istnienia koło ufundowało sobie sztandar.

W 2004 roku Koło zostało odznaczone przez Kapitułę Odznaczeń Łowieckich Złotym Medalem za zasługi dla łowiectwa. Koło Łowieckie doskonale realizuje zamierzenia wieloletnich planów hodowlanych oraz rocznych planów łowieckich. Jego członkowie czynnie udzielają się przy obsłudze poletek, zasiewach zbóż, koszeniu łąk.

Organizują polowania zbiorowe w sezonie, a także biorą czynny udział w organizacji polowań dewizowych. Od kilku lat Koło bierze czynny udział w spotkaniach z młodzieżą, przeprowadzając wykłady na temat ekologii i łowiectwa. Kształtuje w ten sposób  pozytywny wizerunek współczesnego myśliwego.  Realizuje zgodną ze statutem współpracę ze szkołami w prowadzeniu pracy wychowawczej wśród młodzieży z zakresu ochrony zwierzyny, opieki nad nią i zachowania naturalnego środowiska przyrodniczego.

Koło Łowieckie bierze czynny udział w komisjach ds. szacowania szkód łowieckich oraz zabezpiecza uprawy rolne przed szkodami, integrując się w ten sposób z miejscowymi rolnikami. W trosce o prawidłowy rozwój i dobre imię łowiectwa od wielu lat w komisjach szacowania szkód w uprawach rolnych bezkonfliktowo rozwiązuje spory wysokości ekwiwalentu-odszkodowania.

Kształtuje w ten sposób właściwą i etyczną postawę myśliwego we współpracy z lokalnym samorządem gmin: Bolesławiec i Osiecznica. W 2011 roku Koło otrzymało tytuł Wolontariusza Roku działając na rzecz społeczności lokalnej.

Podczas uroczystości odznaczeni zostali myśliwi Jacek Babiarz i Jacek Makielski, którzy otrzymali  medale „Zasłużony dla Łowiectwa Jeleniogórskiego”.

Po części oficjalnej myśliwi świętowali swe obchody do białego rana w restauracji „Europa”.

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5

~Oliwkowozielony Limnantes   17 grudnia 2019r. o 23:41

~Oliwkowozielony Limnantes

Postów:

Dzięki takim ludziom mamy najlepszy model łowiectwa w Europie
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Złotobrązowa Laurencja   18 grudnia 2019r. o 13:08

~~Złotobrązowa Laurencja

Postów:

Jeden z drugim mądrala. Schabowego w niedzielę to masz z kukurydzy ? Zwierzęta rzeźne często są trzymane w tragicznych warunkach. pomyśl o tym jeden z drugim jak będziesz wpieprzał hamburgera czy innego hotdoga.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Marengo Mydlnica   18 grudnia 2019r. o 14:56

~Marengo Mydlnica

Postów:

Ciekawe... Ci co niby bronią zwierząt bardzo nienawidzą ludzi co wynika z wypowiedzi. To chyba ci co ludzi nienawidzą są niebezpieczni. Szok !
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Morelowy Eukomis   18 grudnia 2019r. o 14:59

~~Morelowy Eukomis

Postów:

~Marengo Mydlnica napisał(a): Ciekawe... Ci co niby bronią zwierząt bardzo nienawidzą ludzi co wynika z wypowiedzi.


To nie ludzie, to Polacy
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Groszkowa Daglezja   18 grudnia 2019r. o 17:56

~~Groszkowa Daglezja

Postów:

A Niemcy już budują 120 kilometrowy płot na granicy z nami. Zabezpieczają się przed wirusem ASF. Swoje dziki wojsko im wybiło i ich farmerzy śpią spokojnie. A nasi głupi zieloni najpierw zrujnowali kornikiem puszczę a teraz zrujnują rodzimych producentów trzody. Bądźmy dalej naiwniakami i wierzmy w unię i ich prawo.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5

reklama Mrowka zaprasza
reklama Zapraszamy