ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4499, 28 lutego 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Bolecnauci alarmują26 grudnia 2019r. godz. 12:49, odsłon: 8925, Kazimierz Marczewski
- Nie mogę pogodzić się z tym, że miejsca parkingowe zajmują auta z wypożyczalni samochodów - Bolecnautka.
Bolesławiec - Informacje: Wypożyczalnia wykorzystuje parkingi osiedlowe Samochód wypożyczalni aut na parkingu przy ul. Jezierskiego (fot. Kazimierz Marczewski)

Od kilku tygodni na parkingach przy ulicach Małachowskiego, Jezierskiego i Konstytucji 3 Maja na Osiedlu Staszica w Bolesławcu stale parkuje od kilku do kilkunastu aut znanej wypożyczalni samochodów. Nie podajemy jej nazwy, aby jej dodatkowo nie "reklamować'.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia pięć samochodów wypożyczalni stało na parkingach przy ulicy Jezierskiego, dwa przy ulicy Małachowskiego i jeden przy ul. Konstytucji 3 Maja. Podobnie było w pierwszy dzień świąt czy w wigilię.

- Nie ma miejsc parkingowych na naszym osiedlu - mówi w rozmowie z Bolec.Info mieszkanka osiedla. - Dzwoniłam wszędzie, nikt nie chce pomóc w załatwieniu tej sprawy. Uważam, że firma wypożyczająca swoje samochody nie powinna zajmować osiedlowych miejsc parkingowych. Goście, którzy przyjeżdżają na święta nie mają gdzie stanąć. Właściciel nic nie ma sobie do zarzucenia - dodaje.

Sprawdziliśmy i obserwowaliśmy gdzie i jak parkują samochody wypożyczalni. Okazuje się, że codzienne niektóre samochody zmieniają swoje miejsce parkingowe, ale w sumie parkuje łącznie kilka samochodów. Nic nie wskazuje na to, że wypożyczalni nie wolno, zgodnie z prawem, parkować na osiedlowych parkingach. Ale czy tak powinni robić? Mieszkańcy mają duże wątpliwości.

Ich zdaniem przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą powinien mieć własny parking lub powinien płacić za zajmowanie, wyznaczonych na ten cel, miejsc parkingowych na osiedlu.

Na Osiedlu Staszica wiele wspólnot własnościowych odgrodziło się i tylko jej mieszkańcy mają dostęp do parkingu. Inni wystawili tablice, że nie wolno na ich własności parkować. Miejsca parkingowe na Osiedlu Staszica są na wagę złota.

Właściciele samochodów parkują gdzie popadnie, nie raz naruszając prawo ruchu drogowego. Straż miejska i policja patrzą na to z przymrużeniem oka i nie karają za te przewinienia. Ilość miejsc parkingowych jest niewystarczająca i nie widać w tym względzie konstruktywnych rozwiązać.

Na osiedlu panuje chaos parkingowy. Na zdjęciu poniżej samochody parkujące przy rozdzielni elektrycznej przy ul. Jezierskiego.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6

~~Burgundowa Rezeda   20 stycznia 2020r. o 4:05

~~Burgundowa Rezeda

Postów:

Które służby? Czym się mają zainteresować?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6

reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy