ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4597, 5 czerwca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Dom Seniora zaprasza!
reklama ZSET Twoją szkołą!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu27 marca 2020r. godz. 11:39, odsłon: 4289, Bolec.Info
Auto-Szopa Mechanika Wulkanizacja Samochodowa pomoże odkazić auto i wesprzeć szpital
Bolesławiec - Informacje: Ozonowanie za datek na szpital Ozonowanie za datek na szpital (fot. Auto-Szopa Mechanika Wulkanizacja Samochodowa)

- Chcieliśmy zaoferować wszystkim chętnym darmowe ozonowanie pojazdów - informuje na swoim profilu facebookowym Auto-Szopa Mechanika Wulkanizacja Samochodowa. - Ozon wykazuje silne działanie niszczące na bakterie, wirusy i inne drobnoustroje, co zostało potwierdzone wieloma badaniami naukowymi. Dlatego chcemy zaprosić wszystkich na darmową usługę ozonowania pojazdów. Oczywiście zachęcamy również do unikania wyjść z domów, lecz jeśli sytuacja zmusza kogoś do poruszania się pojazdami na co dzień, zapraszamy do umawiania się telefonicznie na usługę. Prosimy o przestrzeganie najważniejszej zasady, aby zgromadzenie nie przekraczało dwóch osób, czyli osoby wykonującej ozonowanie i właściciela pojazdu. Stąd będziemy umawiać chętnych, co godzinę, tak aby uniknąć ewentualnego spotkania się więcej niż dwóch osób.

Dodatkowo warsztat postanowił postawić symboliczną puszkę, do której będzie zbierać od chętnych datki za wykonanie ozonowania, które w całości przekazane zostaną na pomoc dla szpitala w Bolesławcu.

Akcja zaczyna się od poniedziałku 30 marca. Otwarty parę miesięcy temu warsztat mieści się przy ul. Gałczynskiego 17
Aby umówić się na ozonowanie i wsparcie szpitala, trzeba zadzwonić pod numer: 792 729 871.

Jak Wam się podoba ten pomysł?

 

Przyłącz się do facebookowej grupy, w której znajdziesz bieżące informacje o epidemii na terenie miasta i powiatu. Kliknij w TEN link.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

~Płomienny Głóg   28 marca 2020r. o 16:55

~Płomienny Głóg

Postów:

Pierwsze- ozon jest gazem bardzo nietrwałym, szybko rozpada się na pojedyncze atomy tlenu. Pojedyncze atomy tlenu są z kolei bardzo reaktywne, łączą się z czym tylko mogą. Najczęściej same ze sobą, tworząc zwykły tlen cząsteczkowy, ale też z wieloma innymi substancjami. To utlenianie, takie samo w zasadzie jak zwykłe spalanie, tyle że wolniej, w niższej temperaturze i bez ognia. Więc owszem, tlen atomowy zniszczy z łatwością wirusy, bakterie, grzyby i np. tapicerkę w samochodzie. Tyle że tą ostatnią znacznie wolniej.
Po drugie: ozonowanie prywatnego auta nie ma żadnego sensu w kontekście profilaktyki koronawirusowej. Jeśli chory jest kierowca, to potrzebny mu lekarz, sam samochód wystarczy zostawić na kilka godzin w słońcu, nawet dzisiaj, wyższa temperatura w parę godzin zniszczy wszystkie wirusy. Latem wystarczy nawet kwadrans. Oczywiście ozonować tak czy siak czasem warto, ale to ze względu na zapachy i przede wszystkim grzybki, które lubią mieszkać w klimatyzowanych autach.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Czarniawa Dabecja   29 marca 2020r. o 10:21

~~Czarniawa Dabecja

Postów:

super sprawa
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zzieleniała Acidantera   29 marca 2020r. o 12:25

~~Zzieleniała Acidantera

Postów:

Co godzinę klient? dziwne, bo sam używam ozonatora i ozonując auto 30minut musisz je ok 1h wietrzyć po ozonie, NIGDY NIE WOLNO WSIADAĆ do świeżo ozonowanego auto, bo to trucizna, która rozkłada się o ok 1h
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Siwawa Robinia   29 marca 2020r. o 14:09

~Siwawa Robinia

Postów:

To, ze tak robisz nie oznacza, ze jest to jedyna prawidłowa metoda :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

reklama Mrowka zaprasza