ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4849, 4 marca 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


23 kwietnia 2020r. godz. 14:01, odsłon: 3647, Barbara Majecka
W kontaktach z rodzicami i uczniami szkołach gminnych wykorzystywany jest dziennik elektroniczny i strona internetowa
Bolesławiec - Informacje: Nauczanie w czasie epidemii Nauczanie przez internet (fot. Urząd Gminy Bolesławiec)

W związku z ogłoszonym stanem epidemicznym w Polsce od 16 marca br. dzieci i młodzież nie uczęszczają do szkół i przedszkoli. Nie oznacza to, że nie realizują obowiązku szkolnego i wychowania przedszkolnego. Placówki oświatowe w Gminie Bolesławiec rozpoczęły zdalne nauczanie.

Obowiązujące w tym zakresie przepisy określiły cały szereg wytycznych, dotyczących tej formy nauczania i oceniania. Organizacja czasu pracy w naszych jednostkach oparta jest na planie lekcji. W kontaktach z rodzicami i uczniami w pięciu szkołach wykorzystywany jest dziennik elektroniczny, a w trzech – strona internetowa szkoły.

Ponadto nauczyciele wykorzystują pocztę elektroniczną, dostępne platformy edukacyjne, a w niektórych przypadkach także kontakt telefoniczny. Uczniowie klas IV-VIII otrzymują zakres treści programowych oraz zadania do rozwiązania. Dla dzieci w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej przekazywane są karty pracy oraz informacje dla rodziców. Tą formą nauczania w miarę możliwości objęto również uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Część zajęć w miarę możliwości prowadzona jest online. Prace dzieci są oceniane – szkoły dostosowały do tego wewnątrzszkolne systemy oceniania. Nauczyciele są do dyspozycji dzieci i rodziców podczas zajęć, zgodnie z obowiązującym planem lekcji oraz planem konsultacji. W miarę potrzeb komunikują się ze swoimi uczniami i rodzicami również w innym czasie.  W takiej formie został także przeprowadzony próbny egzamin dla uczniów klas ósmych.

Nauczanie i uczenie się  z wykorzystaniem metod zdalnego nauczania jest bardzo pracochłonne zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów oraz ich rodziców ponieważ wymaga bardzo dużego zaangażowania każdej ze stron. Jednocześnie nauczyciele muszą zwracać szczególna uwagę, aby podział czasu pracy z uczniami był dostosowany do ich możliwości i potrzeb psychofizycznych oraz aby zostały zachowane zasady bezpiecznego korzystania przez uczniów z urządzeń wykorzystywanych
w komunikacji elektronicznej. Jednocześnie takie nauczanie wymaga bezustannego kontaktu pomiędzy nauczycielami danej placówki, aby dzieci i młodzież nie była nadmiernie obciążona zdaniami.

Zdajemy sobie sprawę, że nowa rzeczywistość, w jakiej teraz funkcjonują szkoły i przedszkola, wymaga od wszystkich dużego wkładu pracy i poświecenia, a także ciągłego uczenia się i usprawniania metod pracy z uczniami.

Należy jeszcze nadmienić, że na początku kwietnia Gmina Bolesławiec złożyła wniosek i otrzymała dofinansowanie w wysokości 70.000 zł na zakup sprzętu komputerowego w ramach Konkursu Grantowego „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. 

W ramach otrzymanych środków zostaną zakupione tablety z klawiaturami, które zostaną przekazane na podstawie umowy użyczenia uczniom, którzy mają największy problem z korzystaniem z różnorodnych form nauczania.


Przyłącz się do facebookowej grupy "Koronawirus w Bolesławcu - tylko WAŻNE informacje z terenu powiatu" , w której znajdziesz bieżące informacje o epidemii na terenie miasta i powiatu. Kliknij w TEN link.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>

~Złocista Firletka   23 kwietnia 2020r. o 14:33

~Złocista Firletka

Postów:

Ciężkie czasy dla dzieci i nauczycieli
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Siwy Rabarbar   23 kwietnia 2020r. o 14:38

~Siwy Rabarbar

Postów:

Dopiero zostaną zakupione tablety?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Oliwkowa Nasturcja   23 kwietnia 2020r. o 14:59

~Oliwkowa Nasturcja

Postów:

Drodzy nauczyciele. Dzieci nie radzą sobie z zadaniami domowymi a rodzice nie zawsze mogą pomóc, więc bądźcie bardziej wyrozumiali lub zadawajcie mniej.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Pannazdzieckiem   23 kwietnia 2020r. o 15:17

Pannazdzieckiem

Postów: 13728

Na nauczaniu przez internet , to ja się nie znam , ale są tacy co się znają , jak Pani mecenas Rzeuska :
Po pierwszych pięciu minutach tego wywiadu już wiedziałem , że kolaps ekonomiczny , jaki nam zgotowano ... całemu światu , że żydobanksterka za tym stoi . A wiecie Drodzy Państwo , że Kolega Pinokio posyła swoje dzieci do talmudycznej szkoły , nie do chrześcijańskiej. Brat kacyka Polski , Zimny Lechu świętej pamięci ... w Knesecie miał bardzo fajne przedstawienie , a WIARA , MIŁOŚĆ i NADZIEJA , to opium dla żeńskich mas nauczycielek.

Ideałem było by , gdyby magisterki śpiewały tak jak Pani Rzeuska .

Żydobanksterka do spóły z Watykanem , mekkami tego świata i holokaustem hamerykańskich koncernów farmaceutycznych plują Wam w oczy ... jak mawiał klasyk " głupiec potknie się o prawdę i sam siebie zabije " ale nie .... dostszesze

I proszę mnie nie strofować Drogie Panie magistry za celowy błond

Jestem już na takim etapie życia , że wisicie mi wszystkie . Doceniam i szanuję absolutnie wszystko i wszystkich . Proszę Stwórcę ... o PROMIEŃ ...

Pani mecenas Rzeuska nie jest moim Promieniem , za małe cycki , ale wiedza i Inteligencja ... gdzież bym śmiał aspirować ... w państwie totalitarno - policyjnym .

Idę po piwo ... i w dupie mam SYSTEM PINOKIA razem z koronaświrusem

Nara Obywatele i Obywatelki :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Białawy Winorośl   23 kwietnia 2020r. o 16:10

~~Białawy Winorośl

Postów:

Nauczanie zdalne to nie jest dobre nauczanie. Nikt niczego dobrego się nie nauczy
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Siny Mamutowiec   23 kwietnia 2020r. o 16:15

~~Siny Mamutowiec

Postów:

To jest bardzo dobre nauczanie, tylko nie każdy uczeń się do niego nadaje.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Pistacjowy Aster   23 kwietnia 2020r. o 16:39

~Pistacjowy Aster

Postów:

To całe e-nauczanie to jedna wielka komedia. Proponuje jeszcze zrobić e-maturę i e-egzamin 8 klasisty, jestem przekonany że zdawalność będzie na poziomie, powiedzmy... 100 procent :) Czekamy na wysyp nowych magistrów.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Makowy Szczypiorek   23 kwietnia 2020r. o 17:02

~~Makowy Szczypiorek

Postów:

Jaki temat by nie poruszyć ,hejterzy już są gotowi do ataku,najmądrzejsi we wszystkim, i co ciekawe,przeważnie są to te same osoby.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>

reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy