ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4733, 19 października 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


27 września 2020r. godz. 10:54, odsłon: 3508, Kazimierz Marczewski
Parafia w Bolesławcu nie agitowała za ustawą dotyczącą LGBT i została usunięta z mapy nienawiści.
Bolesławiec - Informacje: Aktywista się pomylił i przeprasza parafię Jezus przed Bazyliką Mniejszą w Bolesławcu (fot. Bernard Łętowski)

Aktywista, który skarżył do Komisji Europejskiej dziewięć polskich parafii, wycofuje się ze skargi na bolesławiecką parafię w Bolesławcu i przeprasza.

24 września w naszym artykule Skarga na bolesławiecką parafię przedstawiliśmy sprawę, o której pisała Gazeta Wyborcza. Jak podawała Wyborcza, Jakub Gawron, aktywista z Rzeszowa postanowił pokazać polskie parafie, które agitują na rzecz ograniczeń, a jednocześnie biorą pieniądze z Unii Europejskiej na remonty kościołów. Założył na nie oficjalną skargę do Komisji Europejskiej. Chce, by wstrzymano im finansowanie

Tego samego dnia ks. dr hab. Andrzej Jarosiewicz, proboszcz Parafii i rektor Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej wydał oświadczenie, które przedstawiliśmy w tekście Oświadczenie rektora Bazyliki Maryjnej.

27 września na stronie Bazyliki Maryjnej ukazało się kolejne oświadczenie. Czytamy w nim, że aktywista wycofuje się ze swoich słów oraz przeprasza.

- Przepraszam ks. Andrzeja Jaroszewicza (poprawnie Jarosiewicza), proboszcza parafii i rektora Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej za rozpowszechnienie za pośrednictwem Twittera błędnej informacji o udziale jego parafii w zbiórce w akcji "Stop LGBT" - napisał aktywista.

Poniżej prezentujemy pełną treść drugiego oświadczenia parafii.


W odpowiedzi na Oświadczenie Parafii w związku z kłamliwymi informacjami opublikowanymi przez wroclaw.wyborcza.pl oraz inne lokalne portale w dzisiejszy poranek otrzymaliśmy pocztą e-mail „Przeprosiny Jakuba Gawrona”, w których czytamy:

„Przepraszam ks. Andrzeja Jaroszewicza (poprawnie Jarosiewicza), proboszcza parafii i rektora Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej za rozpowszechnienie za pośrednictwem Twittera błędnej informacji o udziale jego parafii w zbiórce w akcji "Stop LGBT". W rzeczywistości parafia w ogłoszeniu na swojej stronie internetowej informowała jedynie o wyłożonej prasie katolickiej z artykułami o tematyce LGBT - lecz już nie o zbiórce podpisów. Oczywiście parafia została usunięta z mapy. Złożę także stosowne wyjaśnienia podczas korespondencji z unijnymi urzędnikami na temat tej sprawy”.

Otóż dokładny tekst, na który powoływał się J. Gawron w swoich fałszywych oskarżeniach brzmiał w ogłoszeniach parafialnych wygłoszonych do wiadomości publicznej następująco:

„W prasie katolickiej: Niedziela w tytułowym artykule Szacunek ale nie akceptacja prezentuje nam najnowsze stanowisko Konferencji Episkopatu Polski wobec środowiska LGBT” (Ogłoszenia z dn. 13.09.'20). W tekście nie ma wzmianki o jakiejkolwiek zbiórce podpisów „za” lub „przeciw” jakiejś ustawie, grupie ludzi, lub inicjatywie. W tekście jest wzmianka o stanowisku KEP w opublikowanym dokumencie Episkopatu.

Wobec powyższego, że działalność J. Gawrona jest nominowana do „Nagrody Sacharowa za wolność myśli”, nadawanej przez Konferencję Przewodniczących Parlamentu Europejskiego, Parafia poinformuje unijne instytucje przyznające to wyróżnienie, o kłamliwych informacjach spreparowanych przez J. Gawrona i opublikowanych w Internecie, oraz o powziętych przeciwko autorowi krokach prawnych za posługiwanie się kłamstwami w mediach.

Jeśli Nagroda Sacharowa ma być rzeczywiście nadawana przez instytucje unijne dla ludzi lub instytucji zasłużonych w walce na rzecz praw człowieka i wolności, to na pewno wśród laureatów nie powinno być miejsca dla osób preparujących medialne kłamstwa. Chyba, że prawa człowieka i jego wolności pozwalają już dziś na tego typu postępowanie?

ks. dr hab. Andrzej Jarosiewicz
proboszcz i rektor
Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej


 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6

~~Zielony Rannik   29 września 2020r. o 19:44

~~Zielony Rannik

Postów:

Aktywista nie pomylił się, bo cała jego działalność jest oparta o "pomyłki". Z fałszywymi tablicami przy nazwach miejscowości jako przykładem tej "pomyłkowej" działalności.
Warto posłuchać:


Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Morelowy Liliowiec   29 września 2020r. o 19:50

~~Morelowy Liliowiec

Postów:

~~Różowy Len napisał(a):
~~Izabelowa Bylica napisał(a): To bardzo słuszna hipoteza . Chrzcić człowiek powinien się lub nie sam i tylko dorosły.Przymuszanie nieświadomych noworodków jest nieetyczne i ma symptom stygmatyzowania. Człowiek bez swojej woli naznaczony jest na całe życie chrztem.Obrzydliwy obrządek bez zgody zainteresowanego.

Chyba wyciągnąłeś zbyt daleko idące wnioski. Jeśli rodzice są wierzący, to nie ma przeciwwskazań by ochrzcić ich dziecko. Jeśli, jako dorosły, podejmie decyzję, że z Kościołem mu nie po drodze, zawsze pozostaje mu apostazja.a wiesz ile trwa oczekiwanie na ''decyzję'' kuriewnych ?
wiesz ile kłód pod nogi rzucają?

opisz ...;)
potrafisz? znajdziesz w sobie wiedzy lub ...odwagi?...;)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

skorn   29 września 2020r. o 22:38

skorn

Postów: 11968

Dobrze, że ty nikogo nie ochrzciłeś wbrew jego woli, prawda? : )

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6

reklama Zapraszamy
reklama Zamek Kliczków zaprasza!